Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

DariaB 10:32, 11 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Wiaan napisał(a)
Pisałam u Martki o klonie Atropurpureum, część nie ma listków wymarzł? Ja nie ruszy to ciąć, czy zostawić, nie wiem. Osłonięty z każdej strony, rośnie w narożniku i co narobił



Za to inny Dissectum Garnet ma się pięknie myślę, czy do niego dosadzić nowy nabytek Shirasawy skoro ten ładnie tutaj rośnie. Docelowo planuję tutaj jakąś wodę.



Myślę, że wpasowałby się tu drugi, woda zrobi swoje i stworzy się zakątek z japońskim sznytem
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
olciamanolcia 10:34, 11 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Nie przejmuj się - utnij te suche jakby zczerniałe gałązki . Ja mam to samo. Przycięlam i wypuszcza
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 10:36, 11 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
A jaka wodę planujesz? Pięknie wyglądałaby tu betonowa ściana z wodą wypływającą szerokim a płaskim strumieniem .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 10:37, 11 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Judith napisał(a)
Wiaan, a jakie objawy miała Twoja stipa? Bo ja sie zastanawiam czy dwie moje jeszcze rokują: 3/4 kępki jest brązowe, z jednej strony jest jedynie kilka zielonych ździebełek...


Dwie są cały czas słomkowe i wszystkie cięłam w tym samym dniu. Nie ruszą już, suche w środku i brak oznak życia. Dwie cały czas wypuszczają nowe źdzbła ale szału nie ma, zostawię je jednak. Tam gdzie jakieś pojedyńcze włoski też wymienię. Kupiłam ładne sadzonki i zastanawiam się czy je podzielić.

Ta co wypuszcza coraz więcej:



Ta do wymiany bo ledwo co ma włoski:



Tutaj nowe :

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 10:42, 11 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
No, to te moje dwie takie, jak na drugim zdjęciu . Ale raczej nie będę wymieniać, one rosną w grupie, brak dwóch nie będzie widoczny .
Mam stipy w dwóch miejscach, ilość słońca na obu jest porównywalna. A te dwie podnięte (plus kilka marnych) sa tylko na jednej rabacie, na drugiej wszystkie pięknie ruszyły... Dziwne...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 10:46, 11 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Judith napisał(a)
A jaka wodę planujesz? Pięknie wyglądałaby tu betonowa ściana z wodą wypływającą szerokim a płaskim strumieniem .


Tutaj ma być ścianka z lustrem coś w rodzaju pergoli, ale bardziej w stylu pionowych lameli z wkomponowanym lustrem, taki plan oczywiście, ścianka będzie podświetlana delikatnie, a woda właśnie tak jak piszesz z szerokim strumieniem.
Wstrzymaliśmy pracę nad tym bo wiadomo jaka jest sytuacja i kasę trza oszczędzać.

Na chwilę obecną szukam takiej niskiej misy ceramicznej, aby parowała woda dla klonów.
Chcę tutaj stworzyć taką ładną miejscówkę z klonami bo jest na przeciwko tarasu
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 10:48, 11 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Nie wyrzucaj . Ruszą . Te w donicy maja ciepło dlatego spore. U mnie cześć rozplenic już zielona a cześć tylko pojedyncze źdźbła .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 10:49, 11 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
DariaB napisał(a)


Myślę, że wpasowałby się tu drugi, woda zrobi swoje i stworzy się zakątek z japońskim sznytem


Daria też tak myślę, tylko muszę go trochę wycofać aby miał krócej słońce. Dosadzę jeszcze hakonechloa i będzie git
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:52, 11 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
olciamanolcia napisał(a)
Nie wyrzucaj . Ruszą . Te w donicy maja ciepło dlatego spore. U mnie cześć rozplenic już zielona a cześć tylko pojedyncze źdźbła .


Ciekawe Część zostawię dla sprawdzenia, a część te martwe usunę. Stipa zawsze się przyda, zaplanowałam ją dołożyć na tej nowo powstającej rabacie.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:56, 11 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Mały przerywnik Jak ich nie lubieć



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies