Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

DariaB 11:15, 11 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Ależ energetyczny miks
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiaan 11:31, 11 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Kupiłam lawendę ładne sadzonki, małe ale rozkrzewione. Ciężko się połapać przy obecnych tulipanach to wrzucam fotkę z października. Kolory się nie zgrywają trochę bo już na niej wszystko rude, ale łatwiej mi pokazać o co chodzi

Lawenda powędruje koło seslerii jesiennej, zrobię takie fajne poletko limonkowo fioletowe, z tyłu w przyszłości będą kostki cisowe, na razie małe ciski. Wymagania podobne.

Pod grabem są jezówki Magnus i Pretty parasols.

Tu po lewej są same kulki, z tyłu rozplenica, ale zanim jest taka wielka przydałoby się mi coś w bieli właśnie na tle zielonej jeszcze rozplenicy. Ten kawałek jest super widoczny od frontu, teraz jak są białe tulipany to aż świecą, o taki efekt świecenia mi chodzi po tulipanach





Jeszcze wygrzebałam taką fotkę zeszłoroczną płyty tylko będą inne, a rośliny tak właśnie rosną, aż się prosi o lawendę przy seslerii



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Jagodaa 14:30, 11 maj 2022


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Sadziłam krwawnik jesienią w seslerii. Czekam na różowe kwiaty. Trzeba być przygotowanym, że on się bardzo rozlazi. Mnie wypuścił po zimie odnogi 25cm od kępy podstawowej. Ciekawe, czy zakwitnie tak, jak w ogrodniczych.

Tulipany pięknie kwitną .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Wiolka5_7 15:41, 11 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Tulipanki w energetycznych kolorkach super

Moj stipy po zimie też średnio odbiły.Połowa sadzonek ok a druga połowa odbiła tylko częściowo
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rojodziejowa 16:17, 11 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8435
Stipy pewnie odbiją, a jak nie w całości to chyba bym je uszczupliła nożem o tą suchą część.

Najlepiej u mnie się mają w miejscu, gdzie spodziewałabym się, że nie będzie im dobrze. No jeszcze ich widocznie do końca nie wyczułam
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Anda 17:02, 11 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Wiaan napisał(a)


Ewa ale fajnie, że zajrzałaś do mnie wszystko zaplanowane a tu masz
Kupiłam sobie łubin i co teraz z nim począć czy do róż jest ok?

Wcale nie pomyślałam o pokroju, hmm a czy mieczyki do lawendy byłyby ok? Mam białe i fioletowe. Ta rabata ma być taka właśnie chłodna w kolorze.

Achillea, wygooglowałam sobie bo nie znam tej rośliny, ładne chmurki, podoba mi się Diamond. Oczywiście stacjonarnie muszę zapomnieć aby zobaczyć


Łubin do róż i w ogóle na rabatach "na bogato", angielskich dobrze wygląda
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:06, 11 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Coś w bieli przed rozplenicą? A kiedy to ma kwitnąć? Różowe nie mogłoby być? Np. Sedum telephium Carl albo Brilliant?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
olciamanolcia 17:23, 11 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Tez proponuje rozchodniki. Moje Autumn Joy są zielone aż do sierpnia a potem przechodzą w róż akurat jak zaczynaja przebarwiac się hortki.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 21:34, 11 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Jagoda mam na niego ochotę, chciałabym jednak zobaczyć stacjonarnie.

Wiola, Asia też nie wiem co im nie pasuje. Stopy rosną u mnie w "wypasionej" ziemi z różami. Nigdzie nie dawałam tyle dobroci, może ma za dobrze

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 21:41, 11 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Anda napisał(a)
Coś w bieli przed rozplenicą? A kiedy to ma kwitnąć? Różowe nie mogłoby być? Np. Sedum telephium Carl albo Brilliant?


Ewa kocham róż, ale z tą bielą to pewnie po tych pięknych białych tulipanach mi się zachciało. Pusto będzie po nich Chciałabym aby kwitło coś zanim będą hortensje.
Rozchodniki - podobają mi się ich listki i początkowa faza takiego bladego różu, cudnie to wygląda. Może to i dobry pomysł. Z rozplenicą fajny duet, do tego jeżówki są obok.

Łubin pójdzie na różankę, będzie na bogato
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies