Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

MiluniaB 18:13, 30 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Hej Coś dawno Ciebie nie było na forum.
Chwilowo odpuściłaś czy planujesz?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 22:48, 31 sty 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Hej Mirelka miałam tak napięty grafik ostatnio, że tylko na minutki wpadałam zajrzeć co słychać.

Plany w głowie ciągle się kotłują, niby wszystko wiem co chcę zrobić, ale ciągle jakieś wątpliwości. Kontaktowałam się z panami od kostki i jak ziemia rozmarznie zrobią mi rabatę przy tarasie z takiej ozdobnej palisady jak u Ciebie zgapiam, podoba mi się takie rozwiązanie

Oprócz tego czeka mnie to co już wcześniej na szczęście ustalone, czyli tylna strona z drzewami bordowymi i miskantami ML, też mi wtedy doradzałaś i tak właśnie będzie, tylko drzewa i trawy dosadzę a reszta do poprzesuwania i jeszcze poszerzona rabata z placykiem, tam gdzie przymierzam się do lustra.

To plany na ten sezon na wiosnę i już nie mogę się doczekać
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:16, 01 lut 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Taka inspiracja wpadła mi w oko

https://pin.it/5rpYik7
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 09:41, 01 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
To z początkiem cieplejszych dni sporo będzie się u Ciebie działo Masz już teraz bardzo ładny ogród, a co dopiero będzie jak zrealizujesz swoje plany - no bajka

Ta inspiracja mi się podoba, w prawie tak jak u mnie hi hi Fajnie będzie jak tak będziesz miała dokończony taras - będziesz zadowolona

Lustro w ogrodzie bym chciała mieć. A czy jakiś aspekt wodny planujesz przy lustrze?

Priv
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 09:58, 01 lut 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Odpisałam

Faktycznie będzie się działo Woda przy lustrze i jeszcze planowanych tam małych klonach palmowych to byłoby dopiero cudnie musiałoby być to coś nowoczesnego, to jest to miejsce, oczywiście do powiększenia. Cała ta rabata jest już przygotowana na poszerzenie. Pomiędzy drzewami jest zwykły mur sąsiada, jak po bokach tuje urosną to zostanie taka luka i właśnie dlatego warto ją ładnie zaaranżować. To jest widok z tarasu i jadalni

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 10:38, 01 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Fajne miejsce i będziesz miała widok fajny - zazdroszczę Dla klonów palmowych miejsce przy wodzie jest idealne, tylko, żeby nie było to pełne słońce. Sporo masz jeszcze możliwości w swoim ogrodzie
Dobrze, że ja mam już zrobione to będę miała więcej czasu na podglądanie co u Ciebie

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
LIDKA 21:55, 08 lut 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7089
Hey. Pięknie masz. Plany wiosenne też super.
Bedę się inspirować bo najbardziej lubię takie ogrody od linijki.
Twoje tuje rosną pod katalpą. Ja będą miały 2.20 m to chyba wejdą w jej korone...?
Robię te same błędy z odleglościami.
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wiaan 00:07, 09 lut 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Hej, LIDKA witam Cię serdecznie masz rację, te odległości i poszerzanie rabat to błędy jakie popełniłam. Na szczęście tutaj trafiłam teraz inaczej planuję, mam swoich faworytów wśród roslin, chciejstwa też oczywiście i komponowanie łatwiej mi przychodzi. Te katalpy niestety nie mogę przesunąć, bo mogą tego nie przetrwać, ale tuje albo ciąć niżej pod drzewami, albo te najbliższe przesadzę lecę do Ciebie...
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Milka 06:28, 09 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Fajny, nowoczesny ogród tak odmienny od mojego, że lubię sobie oglądać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
LIDKA 14:03, 09 lut 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7089
Wiaan napisał(a)
Hej, LIDKA witam Cię serdecznie masz rację, te odległości i poszerzanie rabat to błędy jakie popełniłam. Na szczęście tutaj trafiłam teraz inaczej planuję, mam swoich faworytów wśród roslin, chciejstwa też oczywiście i komponowanie łatwiej mi przychodzi. Te katalpy niestety nie mogę przesunąć, bo mogą tego nie przetrwać, ale tuje albo ciąć niżej pod drzewami, albo te najbliższe przesadzę lecę do Ciebie...


Nie bój się przesadzania katalpy jeśli Ci to do głowy przyjdzie, wczesną wiosna to zrobiłam i redukowałam jej dość znacznie koronę,
Przyjęła się. i tak wędrowała już 3 razy, tylko znowu mam ją za blisko tuj......
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies