Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Judith 14:08, 12 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Moim zdaniem żadne odwodnienie nie jest potrzebne. Nawodnienie to już inna kwestia i zgodna z rozwiązaniami stosowanymi w Twoim ogrodzie.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 16:07, 12 mar 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6633
Nic mi nie rób, wypełnij kompostem. Posadź rośliny i zaściółkuj na grubo drobną korą. Będzie dobrze.

Przed wczasami dobrze podlejesz i tydzień wytrzyma
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Dorii 16:25, 12 mar 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Wiaan napisał(a)


To ma być taka duża donica bez dna, podobnie jak tutaj:

https://pin.it/4daY6pR

lub wyższa

https://pin.it/1kxIt9O

Skoro bez dna to nie ma problemu. Z nadmiarem wody tu raczej problemu nie będzie, nawet odwrotnie bym powiedziała. Podwyższone grządki wymagają częstszego podlewania bo się bardziej nagrzewają więc pewnie nawadnianie będzie mile widziane.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Wiaan 16:30, 12 mar 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
LIDKA napisał(a)
Nic mi nie rób, wypełnij kompostem. Posadź rośliny i zaściółkuj na grubo drobną korą. Będzie dobrze.

Przed wczasami dobrze podlejesz i tydzień wytrzyma


Buziaki ❤️ konkret po prostu
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 16:31, 12 mar 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Dorii napisał(a)

Skoro bez dna to nie ma problemu. Z nadmiarem wody tu raczej problemu nie będzie, nawet odwrotnie bym powiedziała. Podwyższone grządki wymagają częstszego podlewania bo się bardziej nagrzewają więc pewnie nawadnianie będzie mile widziane.


Super, dziękuję za podpowiedzi
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 16:31, 12 mar 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Judith napisał(a)
Moim zdaniem żadne odwodnienie nie jest potrzebne. Nawodnienie to już inna kwestia i zgodna z rozwiązaniami stosowanymi w Twoim ogrodzie.


Zagwozdka rozwiązana
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MartaCho 07:46, 13 mar 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Podczytuję Twoje pytania i rozwiązania z zainteresowaniem, bo te donice z ŚŚ to chyba znak firmowy pani Agnieszki Też będę mieć trzy
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Wiaan 08:51, 13 mar 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
MartaCho napisał(a)
Podczytuję Twoje pytania i rozwiązania z zainteresowaniem, bo te donice z ŚŚ to chyba znak firmowy pani Agnieszki Też będę mieć trzy


Tak Agnieszka często je stosuje lubię jej projekty, są bardzo w moim stylu. Podobają mi się cortenowe donice ale cena jest za duża dla mnie. Ciekawa jestem co ustaliłyście Podzielisz się?



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 09:28, 13 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Wiaan napisał(a)


Tak Agnieszka często je stosuje lubię jej projekty, są bardzo w moim stylu. Podobają mi się cortenowe donice ale cena jest za duża dla mnie. Ciekawa jestem co ustaliłyście Podzielisz się?

Tak przy okazji na jednym z kont na IG przeczytałam opinię pewnej osoby, że taras z kostki to nie jest taras. Każdy ma prawo do swojej opinii oczywiście ale poczułam się dziwnie przyznam, bo właśnie będę poszerzać kostką Nie każdy ma jednakowy zasób portfela i dla mnie taras to miejsce odpoczynku bez względu na to co mam pod nogami, ważne aby urządzić po swojemu, z naciskiem po swojemu i cieszyć się posiadaniem kącika relaksu przy własnym domu




Wiaan, różne gusta, różne przekonania. Dlaczego czyjś pogląd na materiał tarasu ma wpływać na nasze samopoczucie? Mój taras jest z kostki, innego w ogóle nie rozważałam.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
MartaCho 09:30, 13 mar 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2093
Tak, tak. Podzielę się W tym tygodniu mam jeszcze drugą konsultację i potem ruszę z... usuwaniem darni

Odnośnie tarasu zgadzam się z Tobą w zupełności! Każdy ma inne preferencje i zasób portfela również, każdy działa wg własnych możliwości i przede wszystkim Tobie ma się podobać!
Poza tym Twój taras świetnie pasuje do bryły i stylu domu, więc zupełnie nie ma co się przejmować takimi IG- mądrościami!


____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies