Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiolka5_7 12:16, 13 cze 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Elegancko wyszło to poszerzenie tarasu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 12:59, 13 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5333
Judith Wyszło jak na mojej kartce, jestem zadowolona, że dodałam te brązowe płyty

Lidka będziesz zadowolona, ona ma jeszcze taką fajną zaletę, że nie usychają końcówki, nie przypalają się Co do miskantów ML musiałyby być tylko tutaj przy donicy a ja chciałam polecieć ciągiem wzdłuż całego tarasu tak jak zaznaczyłam na żółto.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 13:01, 13 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5333
mrokasia napisał(a)


A jakie to zalecenia?

Fajnie wygląda ten taras. Jeśli posadzisz rozplenice dookoła tak jak narysowałaś to te dwie będą spoko wyglądać.
Albo - tylko nie wiem czy to w ogóle wchodzi w gre bo może chcesz jednolite nasadzenia - to np. wymieszać te rozplenice z czymś kwitnącym teraz np. szałwią. Wtedy w tym kawałku 1 szt rozplenicy np. na środku i po bokach po 1 szt szałwii.


Chodziło o dokładne wyskubanie suchego środka kępy po przycięciu bo inaczej nie rosła

Szałwia będzie w donicach więc tutaj raczej chciałabym jednolite nasadzenia.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 16:19, 13 cze 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Wiaan napisał(a)
Różanka się rozkręca, szałwia to już nawet zaraz przekwitnie. Kiedyś pisałam, że to szalwia Deep blue ale dokupowałam sztukę jesienią i teraz do donic i one się różnią. Deep blue aktualna nawet bardziej mi się podoba





No piekna rabatka. Ja w końcu zrezygnowałam z szałwii. Nie bede mieszać na rabatach.

Taras zapowiada sie zjawiskowo

Wiaan napisał(a)
Idziemy do przodu z tarasem
W miejscu gdzie leżą kostki będą trawy. Jest tylko 2m długości bo zaraz obok jest donica. Więcej jak dwie rozplenice hameln gold nie wejdą tak trochę lipnie.

Edit: trawy takie same chciałam dać na całej długości w tych miejscach zaznaczonych, może wtedy te dwie nie będą źle wygladać.




A nie chcesz tych hameln gold dać również do tych donic gdzie posadzone sa śś?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Agatorek 20:29, 13 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
No, już bliżej niż dalej . A z nasadzeniami będzie perfekcyjnie, znając Anetkę
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 20:37, 13 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5333
MartaCho napisał(a)
Super, super! Extra!


Jestem zadowolona, nawet nie spieszę się z obsadzeniem donic
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 20:37, 13 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5333
Magleska napisał(a)
Super ten nowy taras


Dziękuję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 20:46, 13 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5333
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Dwie się nie mieszczą czy chodzi Ci o zasadę by sadzić nieparzyście? Jeśli to drugie to ja bym traktowała lewą i prawą stronę jako ciąg nasadzeń i nie przejmowała się tą zasadą. U Milusi nad rozlewiskiem masz piękne rabaty wąskie z rozplenicami, czosnkami i zimozielonymi kulami. Tam nawet się człowiek nie zastanawia czy jest nieparzyście, bo rabatę obiera się jako całość.


Chodziło mi o sadzenie właśnie po dwie sztuki ale tutaj masz rację będzie to ciąg nasadzeń. Początkowo kulki na pniu miały stąd zniknąć aby nie było dziwnie przy drzewkach w donicach. Wg mnie wcale nie przeszkadzają a ja je lubię i nie mam gdzie przesadzić
W zasadzie wyjdzie 6 traw więc nieparzystośc się zatrze. Przy kulkach po dwie po obu stronach i w części placyku też dwie i będzie git.
Miałam jeszcze chęć aby w tej części nowego tarasu zrobić taką ściankę z trzcinnika albo zimozielony ale chyba rozplenice bedą fajniejsze w jednym ciągu.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 20:47, 13 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5333
Wiolka5_7 napisał(a)
Elegancko wyszło to poszerzenie tarasu


Bardzo się cieszę
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 20:49, 13 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5333
olciamanolcia napisał(a)


No piekna rabatka. Ja w końcu zrezygnowałam z szałwii. Nie bede mieszać na rabatach.

Taras zapowiada sie zjawiskowo



A nie chcesz tych hameln gold dać również do tych donic gdzie posadzone sa śś?


Różanka pięknie wygląda rano i o zachodzie, akurat wtedy kiedy mogę podziwiać Jak ją odwiedzam to ciągle dumam czy czegoś nie dosadzić, na tej rabacie to naprawdę jest folklor ale jedyna taka u mnie. Powtykam lawendę i w czasie jak przekwitnie szałwia będzie fiolet z lawendy bo on ładnie podbija kolor róż.

W donicach będą za wysokie w czasie kwitnienia, bardziej miałam wizję takich poduch z roślin pod ŚŚ
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies