Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 18:19, 15 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5466
Po kolei donice: przy oknie będą oprócz ŚŚ 2-3 małe kulki sosny bośniackiej Smidtii i trawy turzyce Gold fountain, jeszcze dokupię aby było obficie, taka poducha pod drzewem. Szałwii tutaj nie będzie bo nie pasuje do klonów na przeciwko

Dwie pozostałe będą miały trawy i tutaj właśnie biję się z myślami czy turzyce dadzą radę. Do tego szałwia Deep blue i po dwie kulki tej samej sosny albo bez kulek?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 18:25, 15 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5466
Po prawej w miejscu leżących kostek będzie sesleria i poleci ciągiem pod kulkami na pniu.

Dzisiaj przywieźli nowe płyty, które były pęknięte i zrobimy w trawniku kontynuację ścieżki. Później dopiero rabatę z planowanymi Annabelle i hakonechloa. Po lewej ma być ta rabata obok płyt w trawniku



Co myślicie o planie nasadzeń?


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Patrycja_KG_Lu 18:27, 15 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2893
Kulki mimo wszystko lepiej daj. Będą widoczne po wycięciu traw.

Edit: Z rozplenic zrezygnowałaś całkiem?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Wiaan 18:36, 15 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5466
Jeszcze coś tam leży tu i tam ale cieszę się ogromnie

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 19:00, 15 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5466
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Kulki mimo wszystko lepiej daj. Będą widoczne po wycięciu traw.

Edit: Z rozplenic zrezygnowałaś całkiem?


To fakt wiosną będzie pusto, chociaż będzie kwitła ŚŚ.

Co do rozplenic dziś zmiana decyzji na seslerię, eM uświadomił mnie, że jest wąsko i będzie ją w tym miejscu kosił za każdym koszeniem trawnika. Nie byłam pewna rozplenic tutaj.
Z racji, iż są pięknymi trawami posadzę je od frontu podczas powiększania rabaty pod brzozą
Jeśli będą mnie drażnić seslerie przy tarasie to wtedy wymienię.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 19:02, 15 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5466
Judith napisał(a)
Pieknie wyglada powiększony taras. I muszę - inaczej się uduszę - powtórzyć, ze wspaniała estetyczna robota . Kierownikowanie na budowie zaliczone celująco .


Dziękuję ❤️ starałam się jak mogłam
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Makao 06:36, 16 cze 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4765
Świetnie to wygląda.
Bardzo mi się podoba
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
MartaCho 08:02, 16 cze 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2263
Przepięknie wyszło! I ten porządeczek od razu. Zupełnie jakby nie było tam prac budowlanych.

Zapytam- jeśli kolejny raz to przepraszam najmocniej- jak wysokie są te donice?

Zastanawiam się nad tymi kulkami- bo z jednej strony byłabym na tak, bo to zimozielony akcent i inny odcień zieleni, z drugiej strony, czy aby nie za wysokie i szerokie będą? Nie zajmą tam za dużo miejsca z czasem? Cisy repandens bym Ci poleciła, ale musiałabyś je trzymać w ryzach.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Wiaan 09:43, 16 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5466
Ania Cieszę się bardzo Dziękuję

Marta Dziękuję Tak porządek musi być Pytaj śmiało i nie przepraszaj. Wysokość na gotowo 20 cm ponad ziemią i jedna 30 cm ponad ziemią - tam gdzie spadek terenu.

Jeśli chodzi konkretnie o te kulki sosny bośniackiej Smidtii to one są maleńkie, ja nawet się boję, że zginą w trawach W jednej przy oknie będą na bank bo chcę mieć akcent wiosną ale te przy tarasie to sama się zastanawiam bo tarasowanie zaczyna się późną wiosną.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 09:45, 16 cze 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7490
A może do donicy kulko Daniki i szałwia ? Bez traw?
A trawy tylko w tym wąskim miejscu co planowałaś?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies