Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 18:47, 09 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
MartaCho napisał(a)
Anetko, fajowo to już się prezentuje, a co dopiero, jak będzie finał
Napisz mi proszę, jak robisz obrzeża, to na betonie, czy na „sucho” tylko sama kostka, żeby można było łatwo przesunąć w razie poszerzenia rabaty? Mój eM teraz złapał fazę pt. każda rabata musi mieć obrzeże, a nie sam kancik, więc dopytuję fachowca w tej dziedzinie


Marta bardzo mi się podoba, lepiej niż na kartce
Nie obeszło się bez małych potknięć. Palisady 2 pęknięte na spodzie palety i 2 płyty także. W poniedziałek będę reklamować.
Teraz u mnie leje deszcz, na szczęście wszystko przykryte plandeką i zdążyliśmy zabrać ziemię z tarasu.
Co do obrzeży to robiliśmy na betonie. Brukarze widziałam najpierw sypali suchy beton, a później jeszcze kładli taki mokry z betoniarki. Mój eM kładł wcześniej na mieszankę cementu z piaskiem i zalewał wodą. Jak zmieniliśmy rabaty to nie było to takie trudne do zdjęcia tylko beton do odkucia
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 18:51, 09 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
ElzbietaFranka napisał(a)



Bardzo się cieszę, że dobrze doradziłem.

Pokaż stipy. Chyba na powyższej focie jakaś posadzona.
Widzę ogrodowa rewolucje. Też przekopuje przesadzam, aby było mniej pracy. Teraz ukrop z nieba to trochę się wstrzymuje bo szkoda roślin aby się zmarnowały.
Teraz czas szałwi, kocimietki i czosnków.
U mnie kwitnie róża Oliwia. Bardzo ładne krzaki.


Zrobię zdjęcie jak stipy wyglądają super, tak tutaj też jest zeszłoroczna cięta wiosną.
Mam też Oliwię i zaczyna kwitnąć. Munstead Wood jest zjawiskowa, a zapach nieziemski, warto się nad nią pochylać, choć jak stoję obok różanki to ją czuję kolor też nieoczywisty.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 18:54, 09 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
DariaB napisał(a)
Aneta ależ zmiany u Ciebie! Chwilę mnie nie było i nadrabiam wątki Fajnie, że brukarze się szybko zjawili i uwinęli z robotą raz dwa. Ja nadal czekam na wykonanie ścieżki, już mi wszystko zarosło chwastami wrrrr.


Tak spisali się, pogoda trochę nam dzisiaj pokrzyżowała plany ale w sumie nie narzekam na deszcz bo sucho bardzo a i trawnik sfatygowany.
Jeszcze może jutro przyjedzie kamień ale sami będziemy rozrzucać 2 tony
Sami ścieżkę będziecie robić?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Patrycja_KG_Lu 18:56, 09 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
Te donice to z „L”-ek czy wysokie obrzeża tak zamontowane?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Wiaan 18:59, 09 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Makao napisał(a)
Bez żwiru i już mi się podoba.
Piękne te płyty. One robią całą robotę.


Tak to prawda, dziękuję
Kilka sztuk w stylu drewna też dodało uroku, jest ciekawiej.
Ziemia za to nieciekawa w strukturze w tych donicach, rozluźniłam piaskiem, spulchniłam, dałam obornik, jeszcze będzie kompost i ziemia z worków. Jestem zmęczona ale szczęśliwa
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 19:03, 09 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Te donice to z „L”-ek czy wysokie obrzeża tak zamontowane?


To są palisady 98x52x7. Są kładzione krótszym bokiem do ziemi ale i tak mnie przeklinali, że takie wysokie. Przy ostatniej donicy okazało się, że dobre jednak bo jest spadek terenu i więcej są ponad powierzchnią, przy krótszych mało byłyby wkopane. Zresztą napór ziemi będzie duży.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Joann 19:04, 09 cze 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Anetko, ale jest pięknie! Jeszcze roślinki dojda

Nie wiedziałam, że tak szybko zadziałasz, super, że zmiany jeszxze przed latem!
Ja bym dala do tej donicy klona, żeby zrobić pięterko i powtórzyłabym jakaś trawe, która masz w pobliżu.

Przesyłam pozdrowionka, ja też dziś szczęśliwa! Przenosiny kurnika wreszcie
____________________
Joanna Ogród długi
Wiaan 19:13, 09 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Jeździliśmy za żwirkiem i mamy jeden typ. Wysypaliśmy próbkę i miał wyschnąć do jutra, wtedy decyzja ale raczej nie wyschnie bo cały czas pada. Miał być ciemniejszy ale kompletnie nie widzę tutaj ciemnego. Dalmatyńczyk ten szary granitowy wnosi mi tutaj z kolei poczucie bałaganu. Wybraniec wstępny jest mieszanką szarości i kremu. Na składzie skradł moje serce Cyknę fotkę oczywiscie.

Muszę ochłonąć zanim będę sadzić roślinki. Mam problem z trawami. Turzycy Raureif nie mogę dostać, chciałabym ja zobaczyć na żywo. Dziś nawet kupiłam turzycę gold fountain kilka sztuk. Podobała mi się w szkółce ale nie jestem do niej przekonana. Hakonechloa to już u mnie wcale nie ma Jak znacie szkółkę z wyborem hakonechloa na Śląsku dajcie znać proszę, może być też w stronę Opola albo Łodzi
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 19:23, 09 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
To ten żwirek

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
mrokasia 19:29, 09 cze 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Baaaardzo fajnie to wygląda. Na kiedy przewidujesz finał?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies