Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 23:20, 12 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Obiecałam Eli fotkę stipy, która była potraktowana wg zaleceń właśnie Eli Wszystkie wyglądają jak nowe sadzonki. Mam też przedszkolaki i tam gdzie fajnie się wysiały zostawiłam, reszta wypielona.


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 23:34, 12 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Molinia variegata dla Lidki

Obecnie


Latem


Jesienią



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 08:45, 13 cze 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Idziemy do przodu z tarasem
W miejscu gdzie leżą kostki będą trawy. Jest tylko 2m długości bo zaraz obok jest donica. Więcej jak dwie rozplenice hameln gold nie wejdą tak trochę lipnie.

Edit: trawy takie same chciałam dać na całej długości w tych miejscach zaznaczonych, może wtedy te dwie nie będą źle wygladać.


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 09:32, 13 cze 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9928
Świetnie wygląda! I widać, że staranna robota . Brawo, kierowniczko!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
LIDKA 09:57, 13 cze 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7118
Fajna ta molinia. Kupie na rozmnożenie bo na te moja obwódkeę ze 20 by trzeba
Dzięki za fotki.

Aneto rozplenice fajne...
a jakby dac miskant jakiś np morning light ? Ma zwartą kępę dołem i ładnie sie przewiesza i jest szczuplajszy od rozplenic. I zmieścisz tam 3 sadzonki.

Za foty molini dziękuję.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
MartaCho 10:00, 13 cze 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2171
Super, super! Extra!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
mrokasia 10:34, 13 cze 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Wiaan napisał(a)
Obiecałam Eli fotkę stipy, która była potraktowana wg zaleceń właśnie Eli Wszystkie wyglądają jak nowe sadzonki. Mam też przedszkolaki i tam gdzie fajnie się wysiały zostawiłam, reszta wypielona.




A jakie to zalecenia?

Fajnie wygląda ten taras. Jeśli posadzisz rozplenice dookoła tak jak narysowałaś to te dwie będą spoko wyglądać.
Albo - tylko nie wiem czy to w ogóle wchodzi w gre bo może chcesz jednolite nasadzenia - to np. wymieszać te rozplenice z czymś kwitnącym teraz np. szałwią. Wtedy w tym kawałku 1 szt rozplenicy np. na środku i po bokach po 1 szt szałwii.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
anuska2507 11:04, 13 cze 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Wiaan napisał(a)
Aniu tak jak Agnieszka napisała ja też mam różne odległości od 60cm do 100cm w zależności od odmiany.
U mnie także są większe aniżeli podawały źródła w necie Czy idealne rozmieszczenie to nie wiem, robi się busz ale ścisku jeszcze nie ma, zależało mi aby róże miały przewiew. Pomiędzy różami nie mam zbyt wiele bylin, mam je w większości z przodu rabaty. Różankę zbudowałam piętrowo. Postaram się jakoś uchwycić to na zdjęciu. Jako plecy załapały się świerki serbskie, a częściowo żywopłot cisowy. Później są wyższe gatunki i przy nich dosadziłam jesienią trzcinniki i perovskie, trawy mega urosły Poniżej jest średnie piętro i dopiero przy nich i przed nimi są byliny. Później najniższe piętro róż wymieszane ze stipą, szałwią, seslerią a całość zamknięta obwódką z cisa. Jaka instrukcja mi wyszła

Bardzo przejrzysta instrukcja, dziękuję
U mnie różanka nie będzie mieć plecków w postaci żywopłotu, bo będzie przy tarasie. Dlatego zastanawiam się nad posadzeniem pionowych elementów w postaci kolumnowych cisów lub wąskich traw, np. trzcinnika. Nad obwódką też myślę, właśnie albo z cisa albo może z tawuły japońskiej.

Ale super te donice!
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Magleska 12:04, 13 cze 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Super ten nowy taras
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Patrycja_KG_Lu 12:05, 13 cze 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
Wiaan napisał(a)


Dwie się nie mieszczą czy chodzi Ci o zasadę by sadzić nieparzyście? Jeśli to drugie to ja bym traktowała lewą i prawą stronę jako ciąg nasadzeń i nie przejmowała się tą zasadą. U Milusi nad rozlewiskiem masz piękne rabaty wąskie z rozplenicami, czosnkami i zimozielonymi kulami. Tam nawet się człowiek nie zastanawia czy jest nieparzyście, bo rabatę obiera się jako całość.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies