Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 19:55, 25 lut 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5350
Kiedy rozkładacie obornik granulowany?

Podziałałam trochę w ogrodzie, cięcie traw, hortensji fajne, ale sprzątania nie znoszę. Taki syf teraz, że aż nie chce mi się wierzyć jak później jest ładnie

Widzę, że też działacie. Rozkładam prace na raty bo jakoś siły coraz mniej. Wiosną jak tego wszystkiego się uzbiera to mówię sobie, że już nic nie dosadzam, a później jesienią szukam co jeszcze dodać



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
LIDKA 20:40, 25 lut 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Obornik dam z początkiem marca.
Nawozy pod tuje, hortki i inne też.
I bedziemy regenerować trawnik-wertykulator w drodze.


Ja tnę i od razu sprzątam. Nie lubię bałaganu. Porzadek jest dopiero jak dosypię kory. Dziś mi czasu nie starczyło.

O te moje siły walczę. Ćwicze by być w dobrej formie
Chyba lubimy te samą trenerkę
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Anda 22:14, 25 lut 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33623
Obornik, kompost i wiórki daję w marcu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Narsilia 01:22, 02 mar 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 583
Jestem bardzo ciekawa zdjęć z wiosny to jeden z moim ulubionych ogrodów, idealnie w moim stylu prosty, geometryczny ale bardzo zróżnicowany gatunkowo,dopracowany po prostu perfekcja już tu zaglądałam , ale po długiej przerwie aż nie mogę nie dopominać się o kolejne zdjęcia z wiosny szczególnie że było dosadzanie cebulek.

No i nowa rabatka śliczna .
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
LIDKA 03:44, 02 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Anetka pokaż katalpy pls. Chodzi mi o pokrój. Zastanawiam się czy moją lekko skorygować czy ogłowić całkiem. Kwiatki mi się marzą. A cięta mocno mi nie kwitła.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wiaan 22:42, 03 mar 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5350
LIDKA napisał(a)
Obornik dam z początkiem marca.
Nawozy pod tuje, hortki i inne też.
I bedziemy regenerować trawnik-wertykulator w drodze.


Ja tnę i od razu sprzątam. Nie lubię bałaganu. Porzadek jest dopiero jak dosypię kory. Dziś mi czasu nie starczyło.

O te moje siły walczę. Ćwicze by być w dobrej formie
Chyba lubimy te samą trenerkę


Tak najlepiej od razu sprzątać,ale w tym roku trochę inaczej działam Dziś fajnie popracowałam, jeszcze dwóch pełnych dni mi brakuje aby było git. Nie liczę wertykulacji, na nią też przyjdzie czas u mnie.

Owszem lubimy ta samą trenerkę ale swiat mały. Lidka ja się tak zawzięłam jak nigdy, ćwiczę 4 razy w tygodniu dość intensywnie. Jak nie mogę iść do klubu to ćwiczę w domu
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 22:44, 03 mar 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5350
Anda napisał(a)
Obornik, kompost i wiórki daję w marcu


Dziękuję Ewa, też mam przygotowany obornik i wiórki, tam gdzie mam żwir dam wieloskładnikowy
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 22:50, 03 mar 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5350
Narsilia napisał(a)
Jestem bardzo ciekawa zdjęć z wiosny to jeden z moim ulubionych ogrodów, idealnie w moim stylu prosty, geometryczny ale bardzo zróżnicowany gatunkowo,dopracowany po prostu perfekcja już tu zaglądałam , ale po długiej przerwie aż nie mogę nie dopominać się o kolejne zdjęcia z wiosny szczególnie że było dosadzanie cebulek.

No i nowa rabatka śliczna .


Ooo bardzo mi miło, dziękuję będą fotki oczywiście, jeszcze trochę ogarnę porządki i poczekam na pierwsze kwiaty. Nowe cebulki już spore i sama jestem ich ciekawa
Staram się jak mogę i dopiero teraz czuję, że tak chciałam, zrobiły się takie pokoje ogrodowe, każdy z nich ma coś innego ale są spójne. Jest prosto,ale przemyciłam wiele roślin
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 22:52, 03 mar 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5350
LIDKA napisał(a)
Anetka pokaż katalpy pls. Chodzi mi o pokrój. Zastanawiam się czy moją lekko skorygować czy ogłowić całkiem. Kwiatki mi się marzą. A cięta mocno mi nie kwitła.


Lidka moja jest szczepiona i nie jest kwitnąca. My tniemy mocno, ale dopiero w kwietniu. Zrobię fotki.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 23:50, 05 mar 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5350
Sprzątając rabaty jak zwykle rodzą się pomysły na małe zmiany

Żałuję, że posadziłam tuje jako tło dla miskantów, brązowieją w dolnych partiach bo mają mało słońca. Oczyściłam je, nawiozę pinivitem i zobaczymy. Plan B to podkrzesać je od dołu i prowadzić na żywopłot na nogach Miskanty po prawej, sami zobaczcie, że tuje zbędne



A tu z zeszłej wiosny zanim trawy urosły, tuje miały jeszcze dobrą kondycję.


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies