Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 23:56, 05 mar 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5350
Tutaj będzie mała zmiana, nie można swobodnie dojść do kompostownika. Uwielbiam tą rabatę, ale zrobię dojście. Teraz jest łysawo ale będzie busz latem



Mam pozostałe płyty z tarasu, które były pęknięte na połowę i może je wykorzystam robiąc ścieżkę, coś wysadzę, coś pozmieniam, pomysł w głowie i zanim będzie busz muszę to zrobić

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
LIDKA 08:00, 06 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Wiaan napisał(a)
Tutaj będzie mała zmiana, nie można swobodnie dojść do kompostownika. Uwielbiam tą rabatę, ale zrobię dojście. Teraz jest łysawo ale będzie busz latem



Mam pozostałe płyty z tarasu, które były pęknięte na połowę i może je wykorzystam robiąc ścieżkę, coś wysadzę, coś pozmieniam, pomysł w głowie i zanim będzie busz muszę to zrobić



Takie zdjęcia z rana i od razu człowiek poszedłby coś porobić. A tu mrozik i do pracy trzeba jechać.

Ścieżka nie zaburzy tej rabaty a skoro do złota ogrodnika utrudniony dostęp to musi powstać.

Obciełam katalpę na jeżyka. Teraz kupiłabym katalpę nana i bym nie musiała ciąć.

Troche sie obawiam, po informacji od Ciebie, że mi tuje wyłysieją bo tez mam miscanty blisko w przedgródku. Na ten rok jeszcze je zostawie a potem może wymienię na coś delikatniejszego. Będę obserwować w sezonie. Najwyżej powiążę.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Rojodziejowa 09:41, 06 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8697
Ta ścieżka będzie super - taka utopiona w roślinach!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Judith 09:51, 06 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
Najpierw chciałam napisać, ze nie wyobrażam sobie zmiany tej rabaty, zbyt mocno podoba mi w takiej formie jak teraz. Ale potem wyobraźnia zaczęła jednak współpracować i zobaczyłam - znając Twoje zamiłowanie do perfekcji - jeszcze ładniejsze miejsce .
Czeka Cię sporo roboty z tą rabatą .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
mrokasia 10:58, 06 mar 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18141
Widzę, że Ty też będziesz przerabiać rabatę by było wygodniej . Dobry pomysł, te płyty wtopią się idealnie a Ty będziesz miała wygodne przejście.
A co do tuj i miskantów - ja u siebie pozbyłam się miskantów przed tujami . Zamieniłam je na molinie i inne, niższe rośliny. Pomyśl trzy razy zanim podkrzeszesz tuje. Pamiętaj, że przez kilka miesięcy będziesz patrzeć na te łyse pieńki zanim miskanty je zakryją.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
DariaB 11:14, 06 mar 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3062
No dojście do kompostownika ważna sprawa, sama teraz rozkminiam jak zrobić dojście do mojego żeby było wygodnie.
A trenerka to Marteczka z CF? Też z nią ćwiczę
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiaan 11:29, 06 mar 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5350
LIDKA napisał(a)


Takie zdjęcia z rana i od razu człowiek poszedłby coś porobić. A tu mrozik i do pracy trzeba jechać.

Ścieżka nie zaburzy tej rabaty a skoro do złota ogrodnika utrudniony dostęp to musi powstać.

Obciełam katalpę na jeżyka. Teraz kupiłabym katalpę nana i bym nie musiała ciąć.

Troche sie obawiam, po informacji od Ciebie, że mi tuje wyłysieją bo tez mam miscanty blisko w przedgródku. Na ten rok jeszcze je zostawie a potem może wymienię na coś delikatniejszego. Będę obserwować w sezonie. Najwyżej powiążę.



U mnie też zimno dzsiaj i nie mogę się doczekać tych letnich widoków
Z tą katalpą nana to nie do kńca tak, ją też tniemy bo bardzo się rozrasta i ma wtedy ładny pokrój.
Co do tujek to mam też problem za szpalerem hortensji ale to wszystko tylko tam gdzie wogóle dociera mniej słońca, u Ciebie nie musi być tak samo
Lidka tak tniemy katalpy


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:30, 06 mar 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5350
Rojodziejowa napisał(a)
Ta ścieżka będzie super - taka utopiona w roślinach!


Tak sobie ją właśnie wyobrażam
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:31, 06 mar 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5350
Judith napisał(a)
Najpierw chciałam napisać, ze nie wyobrażam sobie zmiany tej rabaty, zbyt mocno podoba mi w takiej formie jak teraz. Ale potem wyobraźnia zaczęła jednak współpracować i zobaczyłam - znając Twoje zamiłowanie do perfekcji - jeszcze ładniejsze miejsce .
Czeka Cię sporo roboty z tą rabatą .


Dziękuję pracy sporo to fakt, mam plany na weekend, zobaczymy co z tego wyjdzie.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:49, 06 mar 2024


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5350
mrokasia napisał(a)
Widzę, że Ty też będziesz przerabiać rabatę by było wygodniej . Dobry pomysł, te płyty wtopią się idealnie a Ty będziesz miała wygodne przejście.
A co do tuj i miskantów - ja u siebie pozbyłam się miskantów przed tujami . Zamieniłam je na molinie i inne, niższe rośliny. Pomyśl trzy razy zanim podkrzeszesz tuje. Pamiętaj, że przez kilka miesięcy będziesz patrzeć na te łyse pieńki zanim miskanty je zakryją.


Wygoda musi być,zwłaszcza, że oprócz kmpostownika będę miała za domkiem kącik doniczkowy i może jeszcze regał-foliak wcisnę

Miskantów się nie pozbędę, one są niesamowite Z podkrzesaniem to taki plan B. Moi znajomi mają tak zrobione i jak posadzą hortensje i trawy będzie naprawdę ładnie. Ja mam ich kilka, a ta chwila zanim miskanty wypuszczą nie trwa długo, oczywiście nie teraz i do przemyślenia

Edit: takie cosik



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies