Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 16:41, 28 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5347
Wersja pierwsza z dowolnymi kulkami (mogą być kosodrzewiny, bukszpan lub danica) i druga ze ściankami cisowymi będzie też oświetlenie.
Te bloczki cisowe to dlatego, że już takie elementy u mnie występują. Pewnie się trochę pośmiejecie z mojej twórczości, ale tak najlepiej widać o co mi chodzi

A może coś zupełnie innego, a ja zafiksowałam się w jedna stronę?



Zdjęcie z ubiegłej jesieni tego miejsca, teraz całość jest poszerzona:

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agi2006 17:44, 28 maj 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Wersja druga jak dla mnie. Pozdrawiam
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agatorek 19:33, 28 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Martka napisał(a)
Bardzo mi się podoba połączenie rozplenicy z kosodrzewiną, którą też można przez przycinanie ładnie zagęszczać. Widziałam kiedyś filmik, kosodrzewina jak poduszeczka gęsta. Klon bordowy też by pasował do takiego towarzystwa, dlaczego nie. Kwestia rozmieszczenia na rabacie.


A może dać tam sosenki kuliste np. Bambino? Albo varella?

Aneta, mi się bardziej podoba wersja z kulkami, ale ja bardzo lubię kulki
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
MiluniaB 22:53, 29 maj 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3389
Dla mnie wersja z kulkami
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 13:50, 31 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5347
Agi2006 mój mąż też jest za kostkami

Agnieszka też lubię kulki ale kostki też do mnie przemawiają.

Mirella myślę, że jak wyszłoby z kostkami-prostopadłościanami tak jak mam to w głowie to Cię przekonam zrobię takie zdjęcie szerszej perspektywy ogrodu i zobaczysz, że to byłoby spójnie z cisami w innych miejscach i planach przyszłościowych na zmniejszanie trawnika
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 13:58, 31 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5347
Czy tutaj jeśli wcisnęłabym jeszcze azalie nie będzie zbyt ciasno? Pytanie czy poradzą sobie w półcieniu, choć w okresie tuż przed kwitnieniem, czyli do czasu liści na brzozie miałyby słońce. Mam je w tylnej części ogrodu i pięknie rosną, powtórzyłabym je chętnie. Myślałam tak w okolicy drzewa je posadzić.



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Kaha565 13:58, 31 maj 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Jestem za kostkami. Ale zamiast tych donic zrobiłabym stipowisko ;p
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Wiaan 14:59, 31 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5347
Kaha565 napisał(a)
Jestem za kostkami. Ale zamiast tych donic zrobiłabym stipowisko ;p


Myślę, że kostki są już przesądzone, ale stipy w tym miejscu nie chcę, będzie mi się czepiać cisów Mam stipę na różance, piękne sadzonki i na razie będą ją obserwować

Co do donic to zapewne kiedyś stąd znikną. Tymczasowo stanowiły taki trochę inny akcent. Tam chodzą mi po głowie klony, chcę aby było ciekawe odbicie kolorystyczne w lustrach, które będą w pergoli. Kule z donic są średnim piętrem, wszystko wyjdzie "w praniu"
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 15:32, 31 maj 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3389
Do kostek, prostokątów mnie nie przekonasz tak samo jak nigdy się nie przekonam do warzywników w skrzyniach. Niestety jednoznacznie to wszystko kojarzy mi się z cmentarzem

Co do azalii to myślę, że możesz je tam przesadzić - zawsze wiosną będzie więcej kwiatków. Jakie masz ich kolory?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 15:56, 31 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5347
MiluniaB napisał(a)
Do kostek, prostokątów mnie nie przekonasz tak samo jak nigdy się nie przekonam do warzywników w skrzyniach. Niestety jednoznacznie to wszystko kojarzy mi się z cmentarzem

Co do azalii to myślę, że możesz je tam przesadzić - zawsze wiosną będzie więcej kwiatków. Jakie masz ich kolory?


Warzywniki owszem też mi tak jakoś się kojarzą ale ścianki nie wpadłabym na to

Azalie mam dwa kolory, ale nie przesadzam ich tylko powtórzyłabym. O tej porze co azalie pierisy, które blisko rosną mają różowo-czerwone przyrosty. Hortensje normalnie nie będą jeszcze miały kwiatów, wiec do nich nie muszę dostosowywać, co byś wybrała, ja myślałam o nowej różowo-białej i tej mocno różowej, którą już mam, posadzone obok siebie? Czas czosnków to bardziej mi te różo-fiolety pasują.



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies