Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

MiluniaB 14:51, 01 cze 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3389
Czosnki śliczniutkie i też zwróciłam uwagę na ich zielone liście. Pytanie czy takie pozostaną?

Zobacz do Martki "W ogródku Martki" była na wycieczce i wstawiła zdjęcia ścianek prostokątów.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 15:13, 01 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5352
Mirella jestem zaskoczona tymi liśćmi, nie wiem czy to od odmiany zależy, ciekawe jak długo takie będą, u Ciebie też takie zielone?

Widziałam u Martki niezły zbieg okoliczności, fajnie w ogrodach pokazowych, ale u mnie byłoby tak delikatnie, zobaczysz, że będzie ładnie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 17:29, 01 cze 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3389
W tych do rozkwitu ładne liście jeszcze zielone, a tym, które kwitną liście obcięłam bo były brzydkie.

Z pewnością będzie pięknie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
ElzbietaFranka 22:08, 01 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Bardzo się cieszę, że się cieszysz. Kostrzewy ekstra dobrze, że przyciął.
Ja też podlewam mikstura co 2 tygodnie. Można też pod inne rośliny.

Ja mam taka roślinę Santoline. Jak kwitnie to brzydko wygląda pokłada się. Więc nie dopuszczam do kwitnienia.

To jest jakaś inna odmiana główki ma luźniejsze ale bardziej wyraziste. Te z liśćmi schnacymi to główki bardzo gęste.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 23:42, 01 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan, ja lubię sześciany z cisa, lubię tez kulki plus stożki (dodałabym te drugie do wizualizacji i wtedy rozważała). U siebie mam i wolę sześciany, ekrany zachodzące na siebie też mogą ciekawie wyglądać. Pytanie, z czym Ty najlepiej byś się czuła. Nie mam skojarzeń Miluni, bo może nie widziałam takich pięknych żywopłotów na znanych mi cmentarzach. Raczej mam skojarzenia z ogrodami typu wiedeński Schönbrunn (piękne grabowe i cisowe ekrany, labirynty). A może pomyśl o trzech klonach? Ma tak u siebie Magleska. Ściana drewniana podoba mi się bardzo. Donice i klony trochę mi się kłócą. Czy ekran drewniany ma być tłem dla donic czy klonów, oto jest pytanie to tak na gorąco, jutro pomyślę szczegółowo
Jagodaa 00:04, 02 cze 2021


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Mnie się wydaje, że trochę za dużo elementów na tej dyskutowanej rabacie. Katalpy, ściana drewniana, ponad ściana kawałek domu, klony, kulki, ścianki i donice... Może, gdy tuje zasłonią płot, trochę się ta przestrzeń uspokoi, ale aktualnie zrobiłabym selekcję mocnych akcentów. Tylko dziś już nie potrafię nic wymyślić .
.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Martka 07:16, 02 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Właśnie miałam napisać, żebyś zerknęła na ściankę u Jagodaa, a tu Jagoda się sama melduje Czy dobrze rozumiem, że katalpy w tym miejscu nie będzie? Bo ona do ścianki średnio, zarośnie i niewiele będzie widać za nią i pod nią, nie będzie efektu. Uporządkowane strzyżone rośliny i pokrój katalpy (duża będzie) jakoś mi nie bardzo pasują. Co z katalpą, Wiaan?
Wiaan 08:50, 02 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5352
Martka napisał(a)
Właśnie miałam napisać, żebyś zerknęła na ściankę u Jagodaa, a tu Jagoda się sama melduje Czy dobrze rozumiem, że katalpy w tym miejscu nie będzie? Bo ona do ścianki średnio, zarośnie i niewiele będzie widać za nią i pod nią, nie będzie efektu. Uporządkowane strzyżone rośliny i pokrój katalpy (duża będzie) jakoś mi nie bardzo pasują. Co z katalpą, Wiaan?


Marta katalpy są po bokach, przycinam krótko co roku aby nie były olbrzymie, na ostatnim zdjęciu widać je w okresie z liśćmi. Ścianka będzie w środku i tak jak pisała Jagoda przestrzeń się uspokoi jak rośliny zasłonią mur trzy klony odpadają, zbyt mało miejsca na tyle drzew. Ściankę chcę drewnianą, ponieważ tutaj nie mam żywopłotu i nie chcę go mieć. To jest miejsce na przeciwko tarasu, stąd tak kombinuję. Elementy drewna mam na elewacji i częściowo na tarasie.

Myślę, że w czerwcu zrobimy tą ściankę, pewnie łatwiej wtedy będzie dobrać resztę, katalpy będą też już w pełni ulistnione
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:01, 02 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5352
Jagodaa napisał(a)
Mnie się wydaje, że trochę za dużo elementów na tej dyskutowanej rabacie. Katalpy, ściana drewniana, ponad ściana kawałek domu, klony, kulki, ścianki i donice... Może, gdy tuje zasłonią płot, trochę się ta przestrzeń uspokoi, ale aktualnie zrobiłabym selekcję mocnych akcentów. Tylko dziś już nie potrafię nic wymyślić .
.


Jagoda zgadzam się z Tobą, ze mix produktów tutaj mamy, to tak jak wszystko się chce i uczę się od Was aby to ograniczać

Teraz faktycznie wydaje się, że jest za dużo, ale jak tuje zasłonią mur byłoby nudno, a one bardzo szybko rosną. Przestrzeń faktycznie się uspokoi, zwłaszcza, że za ścianką sąsiadka ma zimozielone rośliny, które urosną i zasłonią dom.

Tak jak napisałam pod wpisem Marty, zrobimy ściankę i wszystko się rozjaśni
Donice nie muszą tam być, ale one na tą chwilę fajnie wypełniały "dziurę" i goły mur, nie było też pusto poza sezonem.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:06, 02 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5352
Dziewczyny bardzo Wam dziękuję za pomysły, szczere wypowiedzi, to jest bezcenne
Zrobię fotkę po całej długości tej rabaty, abyście widziały jak te katalpy rosną i jak to miejsce jest wpisane w całej linii
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies