Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 11:39, 26 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5346
Basia_KRK napisał(a)


Ooo super widoczek! Pierwszy etap za Tobą, teraz czekamy na róże Jak obstawiasz, która pierwsza zakwitnie?

Jaką powierzchnię ma Twoja różanka? Jak na nią patrzę, to się zastanawiam, czy u mnie nie jest jednak zbyt gęsto wszystko posadzone... ale u mnie mega ciężko jest z cierpliwością... Masz piękne sadzonki stipy!


Rabata nie licząc rosnących z tyłu cisów i świerków ma 8m2, nie jest duża. Stipę udało mi się kupić naprawdę piękną, ładne zdrowe korzenie.

Tak czekamy na róże obstawiam pierwszą Aspirin Rose lub Claire Marshall
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:42, 26 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5346
Moja zakulkowana pnaca róża ma pierwsze pąki kwiatowe
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 20:26, 26 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Różanka będzie super. I wydaje mi się, że będzie się dobrze komponować wśród minimalistycznych rabat. Taki przyciągacz wzroku.

Stipy piękne kupiłaś. Moje chyba nie przeżyją, za często były wykopywane przez mojego szkodnika . Spróbuję w przyszłym roku.

Prezent od dzieci także piękny. Cudowna hortensja
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 15:03, 27 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5346
Agatorek napisał(a)
Różanka będzie super. I wydaje mi się, że będzie się dobrze komponować wśród minimalistycznych rabat. Taki przyciągacz wzroku.

Stipy piękne kupiłaś. Moje chyba nie przeżyją, za często były wykopywane przez mojego szkodnika . Spróbuję w przyszłym roku.

Prezent od dzieci także piękny. Cudowna hortensja


Dziękuję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 15:07, 27 maj 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Wiaan napisał(a)
Różanka za dnia, pod takim kątem widzę ją z domu i z tarasu, róże już troszkę widać wydaje mi się, że dobrze się wkomponowała z narożną, która jest minimalistyczna, ale w jednolitych barwach. Kule bukszpanowe są po rehabilitacji i mają mnóstwo nowych listków, dobrze im tutaj nie wiem ile miejsca zajmą docelowo róże, ale kule chętnie powtórzyłabym jeszcze gdzieś w środku.





Mi się bardzo podoba Piękny widok masz z domu na to miejsce
Czytam co napisałaś powyżej i mam tak samo tzn. w domu styl nowoczesny z akcentami starodawnymi i wyszło super
Podobnie jak u Ciebie moja różanka to też najbardziej kolorowy akcent w ogrodzie, ale Ty róże jednak dobierałaś kolorystycznie, a ja mam różany misz-masz i też w tym poukładanym ogrodzie ten akcent mi się podoba.
Będziesz zadowolona - gratuluję
Hortensja piękny egzemplarz - pójdzie na rabatę czy do donicy?

Ładny awatarek
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 15:23, 27 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5346
Uporałam się z rozgrzebanymi rabatami, teraz czas na miejsce gdzie ma być ściana zasłonięta pergolą z lustrami. Powiększyliśmy ją trochę, jest bardzo blisko tarasu i nie zdziwię się jak w przyszłości połączymy ją właśnie z tarasem Obecnie myślałam, aby ułożyć płyty w trawniku, które zrobią ścieżkę.

Tutaj jest zamysł na kulkowisko i hakonechloa zwykła, najbardziej podobają mi się bukszpany, tylko podczas nawadniania woda leci też na tą rabatę i martwię się na zapas, czy nie będą łapały grzyba. Alternatywą są kule danica, ale one za młodu są takie trochę niekształtne. Wyściółkuję szarym granitowym żwirem, wcześniej jeszcze muszę wzbogacić glebę. Marzy mi się tutaj czerwony klon palmowy, a może dwa. Nie wiem jak to rozmieścić. Teraz jak patrzę to smutniście jest. Te kulki rosły już wcześniej, jest tam jeszcze trawa red baron, której nie widać.

Może macie jakieś inne propozycje i pomysły



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:27, 27 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5346
Mirella bardzo się cieszę, że się Tobie podoba
Hortensja będzie na rabacie obok dwóch koleżanek jedna stara, druga tegoroczna, którą sama kupiłam, dzieciaki wiedziały, ze chcę jeszcze jedną.
Awatarek to moja azalia, która jest naprawdę piękna, przesadzałam ją jesienią i tak pięknie zakwitła
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 21:39, 27 maj 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
A może zamiast tujek danica tuje golden globe, albo kosodrzewiny. Kosodrzewiny zawsze mi się podobały zwłaszcza pumilio
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 08:56, 28 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5346
MiluniaB napisał(a)
A może zamiast tujek danica tuje golden globe, albo kosodrzewiny. Kosodrzewiny zawsze mi się podobały zwłaszcza pumilio


Tuje golden globe są ładne, tylko zimą są takie brunatne, kosodrzewiny chodzą mi bardzo po głowie w połączeniu z rozplenicami. Wstawiałam ostatnio u dziewczyn zdjęcie, które kiedyś zrobiłam. Waham się pomiędzy opcją z klonami i kulkami, a właśnie pomiędzy innymi bezobsługowymi zimozielonymi. Podana mi się poniższe

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 15:39, 28 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Bardzo mi się podoba połączenie rozplenicy z kosodrzewiną, którą też można przez przycinanie ładnie zagęszczać. Widziałam kiedyś filmik, kosodrzewina jak poduszeczka gęsta. Klon bordowy też by pasował do takiego towarzystwa, dlaczego nie. Kwestia rozmieszczenia na rabacie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies