Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

MiluniaB 09:55, 07 cze 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3389
Już jest pięknie Wiedziałam, że ze stipy na różance będziesz zadowolona - ja też jestem. Pamiętaj, że stipa się wysiewa
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Martka 10:03, 07 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan, dostrzegam bardzo dużo podobieństw w naszych ogrodowych biografiach ja dziś rano ujrzałam moją pierwszą różę, jeszcze nie w pełni rozkwitu, ale o 6 rano odchodziły podziwy Dobry pomysł z ogarnięciem mocowań, a ścianka później. Trzeba sobie prace i późniejsze radości z nowego rozłożyć w czasie
MiluniaB 13:01, 07 cze 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3389
Zaraziłam się od Ciebie różowymi kwiatami w donicach - do donic betonowych kupiłam różowe pelargonie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 14:29, 07 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5363
MiluniaB napisał(a)
Zaraziłam się od Ciebie różowymi kwiatami w donicach - do donic betonowych kupiłam różowe pelargonie


No proszę super, ładnie się komponuje róż z szarością, nie mogę się doczekać fotek . Za to ja zaraziłam się od Ciebie różami i teraz to wiem, że w ogrodzie pod linijkę też mogą być i wyglądają elegancko
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 20:03, 08 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan, ja dopisuję się do listy zarażonych przez Milunię róże u mnie to jej sprawka Milunia influencerka różana Gdzie chcesz dać graby? Tak, to drzewa idealne do trzymania w ryzach, można ciąć, formować, pozwolić rosnąć, jak tylko chcesz. Grabowe żywopłoty też są świetne, tylko dość późno puszczają listki, w maju.
Martka 20:05, 08 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan napisał(a)
Stipa na różanej urzekła mnie krzaczki róż małe, ale już widzę pierwsze pączki róż, cieszę się jak mała dziewczynka



Podzielam to uczucie, zaskakujące, prawda?
Yenna 22:17, 08 cze 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Martka napisał(a)
Grabowe żywopłoty też są świetne, tylko dość późno puszczają listki, w maju.

Ale za to brązowe liście przez zimę zostają i nie spadają. Prawda?
____________________
Marta z Vengerbergu
Wiaan 10:58, 09 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5363
Zrobiłam zdjęcie po całości miejsca gdzie planuję drzewa. Przy domku przed rozplenicami gigantami będzie szałwiowisko z seslerią i bukszpanem, a strzałką zaznaczyłam, bo tam tymczasowo mam doniczki z roślinami do posadzenia.

Najgorzej, że drzewa dopiero jesienią , a będę musiała przesunąć hortensje




Plan robiłam już dawno temu, ale tak dla przypomnienia





____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 11:24, 09 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Yenna napisał(a)

Ale za to brązowe liście przez zimę zostają i nie spadają. Prawda?


Część liści zostaje, ale na początku maja na żywopłocie nadal masz brązowe, poskręcane listki. Mimo to bardzo lubię grabowe żywopłoty.
Martka 11:29, 09 cze 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aneta, przypomnij, na jakiej długości masz posadzone hortensje? Jaką szerokość ma ta rabata? Na oko wygląda mi, że możesz tam umieścić 3-5 grabów. Frans Fontaine lub fastigiata? Dobrze jest sadzić je co 1.7-2m, w zależności od efektu jaki chcesz uzyskać. U mnie co 1,7, zgapiłam od Johanki.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies