Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 10:28, 11 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Kupiłam klona garnet na tą rabatę. Kupno ładnych kul bukszpanowych graniczy z cudem, o zielonej hakonechloa nie wspomnę. Wybrałam takiego, ponieważ ten parasolowaty pokrój mi tutaj pasuje Powiem Wam, że nawet mi te doniczki chwilowo nie przeszkadzają, oczywiście teren nie jest jeszcze przygotowany i tak sobie myslę, że do czasu pergoli je zostawię, aby ściana nie straszyła. Jak włącza się nawadnianie to w tym miejscu klon ma taką delikatną mgiełkę i fajną wilgoć w powietrzu

Szukam ładnych kulek i hakone zieloną, gdybyście miały jakieś namiary to błagam o informację gdzie kupić

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
LIDKA 12:28, 11 cze 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7116
Agnieszka nie wiem czy ta mgiełka dobra. klony wrażliwe i mogą być plamy chorobowe na liściach.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wiaan 14:48, 11 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
LIDKA napisał(a)
Agnieszka nie wiem czy ta mgiełka dobra. klony wrażliwe i mogą być plamy chorobowe na liściach.


Jestem Aneta o tą mgiełkę to chodziło mi wokół, a nie bezpośrednio na liście
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
LIDKA 15:20, 11 cze 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7116
Wiaan napisał(a)


Jestem Aneta o tą mgiełkę to chodziło mi wokół, a nie bezpośrednio na liście


aj... zawsze pisałam po nicku, bardzo przepraszam za pomyłkę Anetko.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Llea 17:39, 11 cze 2021

Dołączył: 15 kwi 2019
Posty: 9
Wiaan napisał(a)


Poszło na priv


Czy ja tez mogę prosić o namiary na firmę montującą taką altankę?
Czy jest mozliwość dostosowania wymiarów?
Basia_KRK 19:21, 11 cze 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Wiaan napisał(a)
Stipa na różanej urzekła mnie krzaczki róż małe, ale już widzę pierwsze pączki róż, cieszę się jak mała dziewczynka



Cześć Anetko, wpadłam zobaczyć jak się ma Twoja różanka i róże z początkiem czerwca Stipa wygląda obłędnie, żywopłocik też niczego sobie! Moja stipa marna, ale co się dziwić... nadal dusi się w doniczkach, nadal nie jest posadzona... może w ten weekend się uda.

Mnie jakoś chwilowo opuściła euforia różana.. nie wiem czy nie nasadziłam ich zbyt gęsto, znów będzie ciasno i przesadzanie.. Masakra, kompletnie nie mam wyczucia... Ogólnie widzę, że wszystkie róże zapączkowane oprócz 'Pashminy' (sadzonki z korzenia), ale listki już mają, więc nie jest źle.. no i mszyce, prawie wszędzie mszyce. Nie mam ich tylko na szpalerze 'Aspirin' i na szpalerze 'Garden of Roses'. No i też jeden szpaler po całej długości róż 'Garden of Roses' od dołu ma pożółknięte liście, które opadają, dosłownie każdy krzak. Nie wiem o co chodzi, bo z drugiej strony na takim samym szpalerze tych samych róż nic takiego się nie dzieje.. Może jakiś pas innej ziemi lub coś... Mam nadzieję, że mimo wszystko polubię się z różami
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Agatorek 00:40, 12 cze 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Ładny okaz klona kupiłaś.

Jeśli nie boisz się zakupów przez internet, jeśli chodzi o kule bukszpanowe, to mogę Ci podesłać namiar na priv do pana, od którego ja kupowałam duże i mniejsze kule. Do mnie przywiózł je osobiscie, ale kilka kul mógłby Ci wysłać w paczce. Tylko nie wiem, czy ma w donicach. Te moje były kopane z gruntu (wielkie bryły korzeniowe miały), ale to było na początku kwietnia. Teraz chyba nie byłby dobry czas na kopanie.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 22:58, 12 cze 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5195
Agatorek napisał(a)
Ładny okaz klona kupiłaś.

Jeśli nie boisz się zakupów przez internet, jeśli chodzi o kule bukszpanowe, to mogę Ci podesłać namiar na priv do pana, od którego ja kupowałam duże i mniejsze kule. Do mnie przywiózł je osobiscie, ale kilka kul mógłby Ci wysłać w paczce. Tylko nie wiem, czy ma w donicach. Te moje były kopane z gruntu (wielkie bryły korzeniowe miały), ale to było na początku kwietnia. Teraz chyba nie byłby dobry czas na kopanie.


Aga prześlij proszę namiary na przyszłość Kupiłam w szkółce sadzonki bardzo ładne i posadzę po 3 szt. w trójkąt i od razu zrobię kule, mają duży przyrost, aż chce się formować Są naprawdę ładne okazy za śmieszne pieniądze, zdrowe, super ukorzenione. W tej samej szkółce kule były strasznie, krzywe, brzydkie i drogie. Już tak robiłam kiedyś z trzech i mam piękne, gęste kulki. Część posadzę pojedyńczo, bo zależy mi na różnych wielkościach.

Teraz zapowiadają upały więc zobaczymy jak będzie z sadzeniem.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MiluniaB 23:45, 12 cze 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
LIDKA napisał(a)
Agnieszka nie wiem czy ta mgiełka dobra. klony wrażliwe i mogą być plamy chorobowe na liściach.

Klony palmowe właśnie to lubią
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 23:47, 12 cze 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Aneta ładny ten klon wygooglowałam. Ja kupiłam Orange Dream.
Przyjedź do mnie na zakupy - kulki bukszpanowe wszędzie piękne jakie tylko zechcesz. Hacone też się znajdzie - przyjedź
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies