Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 12:56, 04 lip 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Jestem zachwycona różą bouquet parfait, jak bukiety ślubne, kremowe kwiaty z lekkim różem jest cudna posadzę ją jeszcze gdzies przy tarasie, polecam Wam

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 15:46, 04 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Pieknie Ci zakwitła urzekająca i delikatna. Cieszę się, że Mirella nas namówiła
LIDKA 21:10, 04 lip 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7111
Wiaan napisał(a)
Jestem zachwycona różą bouquet parfait, jak bukiety ślubne, kremowe kwiaty z lekkim różem jest cudna posadzę ją jeszcze gdzies przy tarasie, polecam Wam



Śliczna. Wiosną sobie kupię.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wiaan 09:18, 05 lip 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Martka napisał(a)
Pieknie Ci zakwitła urzekająca i delikatna. Cieszę się, że Mirella nas namówiła


Na szczęście nie trzeba nas było długo namawiać
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:19, 05 lip 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Agatorek napisał(a)


Wcale Ci się nie dziwie tej radości. Rabata jest przepiękna

I tak jak dziewczyny napisały, większość z nas ma takie chwile zwątpienia, czy zniechęcenia. Na szczęście z reguły nie trwa to długo.
Trzymaj się


Agnieszka dziękuję za wsparcie jestem naprawdę zadowolona z różanki
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:27, 05 lip 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
MiluniaB napisał(a)
Ewidentnie masz kryzys ogrodowy Cóż każdego to dopada. Aneta spokojnie - ogród nie zając nie ucieknie. Nie wszystko na raz chociaż wiem, że bardzo byś chciała mieć już wszystko zrobione. Zrelaksuj się patrząc na swoją piękną różankę
Chyba teraz mnie dokładnie zrozumiałaś dlaczego zamieniłam ogród na mniejszy.


Mirella doskonale rozumiem zamianę u Ciebie na mniejszy ogród, owszem super byłoby mieć hektary tylko ja nie dałabym rady dopracować wszystkiego tak jak bym chciała
Kryzys miałam potężny, wszystko się skumulowało. Zmobilizowałam się do ogarnięcia placyku, przycięłam bukszpany, cisy i koniec z pracami. Zbliżam się do urlopu i także mam urlop ogrodowy , tylko podlewanie tam gdzie trzeba będzie wspomóc nawadnianie i takie tam drobiazgi w stylu czyszczenie z płatków róż, ale to akurat lubię
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 10:05, 05 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Wiaan napisał(a)


Ewa nie miałam sumienia traktować wężem tych moich małych skarbów
Czy widziałaś jak się prezentuje na tą chwilę moja różanka? Czekam na kwiaty, wszystkie róże zapączkowane.





Wężem i z powrotem powchodzą w to samo miejsce. Też mi doradztwo. Są środki ekologiczne i chemia które trzeba odpowiednio stosować. Np wrotycz można kupić suchy w aptece lub samemu zerwać na polu. Zrobić gnojówkę i opryskać. Przepisy w necie. Teraz były duże opady msxycnie ma.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 10:11, 05 lip 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Ukończyliśmy rabatę, tzw. placykiem gdzie jesienią będzie na ścianie pergola.
Jest minimalistycznie i tak podoba mi się najbardziej. W całej linii, gdzie jest ta rabata już dużo się dzieje. Klonik malutki ale co tam Wykorzystałam to co miałam czyli kulki danica - lubię je za bezobsługowość, mam ich sporo więc jest konsekwentnie. Została też trawa red baron, zrobiłam jej ograniczenie, gdzie ma się nie rozrastać. Miałam też cisa baccata, także będzie kiedyś poducha i takiego karłowego srebrnego świerka. Donice zostały, jak będzie pergola to wtedy zobaczę co z nimi, teraz mi się podobają, jest elegancko. Z przodu jest pusto za sprawą nawadniania, które tam sięga, przez zmiany i powiększanie rabat nie jestem w stanie wszystkiego przebudować. Czytałam, że jodła koreańska lubi takie zraszanie, mam na oku karłowe ładne kulki, choć wolałabym coś w kolorze limonki, albo bordo.
Jeszcze po bokach na sąsiednich rabatach zrobiłam takie ścianki z bukszpanu, bo przecież tyle go nakupiłam


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 10:11, 05 lip 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Wiaan napisał(a)
To jeszcze nie z różanki ale pnąca




Wiaan piękna jest kolor przepiekny podobny do Novalis, ta zakulkowana? Zaglądam, ale nie widzę jak w całości kwitnie. Może masz fotki to pokaż.

Poza tym pięknie wszystko rośnie. Podlewa teraz przynajmniej u nas wody mam w bród.

Każde drzewo można w kostkę, kule przyciąć oby tylko miało małe liscie
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 10:34, 05 lip 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Róże kwitną wszystkie i mam już faworytki



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies