Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród u Mayi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród u Mayi

Gardenarium 22:34, 27 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sabinka napisał(a)
Danusiu, dziewczyny co sadzicie o tym?





Ja bym lawendę wurzuciła całkiem, akurat tutaj wolałabym weselszą trzmielinę płasko ciętą przy ziemi np. Emerald'n Gold. Albo sama Hakonechloa jako dodatek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:39, 27 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sabinka napisał(a)
co do przedogrodka to juz chyba mniej wiecej wiem co i jak, natomiast z moim dlugim wjazdem zaczely sie schody.

Chcialabym tutaj cos posadzic ale zupelnie nie wiem co?!





Każda roślina potrzebuje na starcie czegoś w dołek do podsypania, nie łudź się że posadzisz coś co nie wymaga bogatej gleby i będzie dobrze rosło. Podsyp czegokolwiek na wzbogacenie gleby. Zda egzamin dereń biały Elegantissima, berberys Erecta, może tawuła japońska "Golden Princesse. A może graby strzyżone?

Cis odpada z iglastych, będzie się męczył. Może Thuja Smaragd? Jest chuda i się zmieści.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sabinka 23:15, 27 kwi 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Danusiu zdaje sobie sprawe z tego ze kazde na start musza miec "naped"...mialam na mysli glebsze warunki glebowe.

Blizsze mojemu sercu chyba beda thuje Smaragd, jednak mam pytanie co do berberyska.

Czy one w zimie zachowuja swoje kolory?

mam 50 m dlugosci do wjazdu
____________________
Ogród u Mayi
Sabinka 23:19, 27 kwi 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Gardenarium napisał(a)


Ja bym lawendę wurzuciła całkiem, akurat tutaj wolałabym weselszą trzmielinę płasko ciętą przy ziemi np. Emerald'n Gold. Albo sama Hakonechloa jako dodatek.


Dziekuje Danusiu za szybka odpowiedz.
Lawenda wiec odpadnie. A czy myslisz ze jakies kolorowe trawy ozdobne pomiedzy kule beda ok?
Chyba zastosuje od strony schodow jak mowisz trzmielinke, a od strony muru Hakonechloa zeby fajnie opadala.

____________________
Ogród u Mayi
Sabinka 18:24, 08 maj 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Moje pierwsze perelki.
Zurawki ruszyly pelna para, trawki rowniez no a moj RH az promienieje pieknoscia! Sami ocencie, ale ja pekam z dumy ( moje pierwsze sadzonki w zyciu)






____________________
Ogród u Mayi
Sabinka 09:53, 15 maj 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
W sobote odwiedzilam szkolke i zakupilam:
50 sztuk buxusa zeby zrobic zawijaska
Hosty
Larixa Kaempferi ' Blue Dwarf'
Picea glauca 'conica'
Pinus mugo ' mugo' na pniu
juniperus 'old gold'

I nie wiem jakiej ziemi uzyc? Czy ktos moze pomoc?
Raczej z nawozem mysle , jakiejs lepszej..

Zakupilam Jagody Amerykanskie i juz sa w ziemi kwasnej oczywiscie i w miejscu zacienionym.
____________________
Ogród u Mayi
kaisog1 15:24, 15 maj 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Sabinko ja wszystko sadzę w miesznake ziemi, którą i mam i próchnicy odkwaszonej....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Sabinka 15:37, 15 maj 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Gosiu a bukszpany w jakiej ziemi sadzisz? Tez w takim melanzu czy kwasnej?

Bo ja kupuje ziemie specjalna do bukszpanow
____________________
Ogród u Mayi
kaisog1 20:36, 15 maj 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Nieee, nie kupuję żadnej kwaśnej.... bukszpany raczej nie należą do kwasolubnych... Robię tylko mieszankę taka jak napisałam wcześniej i tyle... jak masz swój własny kompost to nie musisz próchnicy kupować
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Sabinka 09:47, 16 maj 2013

Dołączył: 03 paź 2011
Posty: 338
Nie mam kompostownika swojego jeszcze ale jest na liscie wymagan

Ja nigdy nie daje kwasnej ziemi ale ktos mi mowil ze niby bukszpan lubi kwasna...w co nie dowierzalam bo ja nie sadze w kwasnej ale wole dopytac.

Mieszanke zrobilam jak poradzilas

____________________
Ogród u Mayi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies