Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

TAR 12:56, 21 mar 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7516
Johanka77 napisał(a)
Tarcia polecasz te Grinhills?
Jakie one są w stosunku do Beni Kaze? Większe? Mniejsze?


sa wieksze, tylko u mnie hakonki nie sa szczegolnie okazale, maja za ciezka glebe, beni kaze sa drobniejsze.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
JoannA 13:08, 21 mar 2021


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Na słonecznym stanowisku zielona hakone poradzi sobie ale musi mieć sporo wilgoci.
U mnie doskonale spawdza się turzyca Gold Fountain (synonim Kaga Nishiki).
Evergold w moim ogrodzie się nie sprawdziła, ale u Ciebie widzę piękna.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
JoannA 13:28, 21 mar 2021


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Bardzo dobrze sprawdza się montana raureif. Delikatna i zwiewna.
https://pl.pinterest.com/pin/498844096223392301/
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Basia_KRK 13:31, 21 mar 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
TAR napisał(a)
tak jak hakone bardzo mi wizualnie graja z klonem to dodawanie do tego róz troche mi zgrzyta. moze zamiast róż azalie japonskie biale?

Może trochę na siłę szukam miejsc, gdzie mogę dać róże, ale akurat tu mam dość słoneczne miejsce, rabata wzniesiona lekko na skarpie, stąd taki pomysł.

Widziałam m.in. u Zany (W ogrodzie z rzeźbą) róże z hakone. Może więc ja u siebie je trochę odsunę, żeby jednak nie wplątywały się w róże. A tu jakaś przykładowa inna kompozycja z różą+hakone.

Zana napisał(a)
Ale kwitnie Pashmina, mój jeden krzaczek, ledwo ją widać z objęć hakone, która w tym roku oszalała






Zana napisał(a)
Heidi z czwartku Bożego Ciała, teraz już łysa:




____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
JoannA 13:44, 21 mar 2021


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
I ogrodowiskowy hit sasleria jesienna.
https://trawyherz.pl/glowna/57-sesleria-autumnalis-sesleria-jesienna-trawa-ozdobna.html
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Basia_KRK 13:55, 21 mar 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Johanka77 napisał(a)
Basia u mnie Hakone Bezi Kaze rośnie na patelni w pełnym słońcu.
Polecam!
Wiolka5_7 napisał(a)
Zielona hakone na patelni poradzi sobie doskonale
UlaB napisał(a)
Podpisuje sie - zielone hakonki super rosna w sloncu. I Albostriata tez. Grunt to odpowiednio przygotowany grunt


Dziewczyny, dziękuję, coraz bardziej przekonuję się do tych hakone zielonych, faktycznie jest bardzo dużo takich nasadzeń "w internecie", więc wydają się być sprawdzone. Jeszcze jak mówicie, że zielona w słońcu da radę, to już w ogóle super

Na jedną rzecz zwróciła uwagę Iwonka:

Iwonka napisał(a)
Na twoim miejscu miałabym dylemat zimowo-wiosenny. Twój klon jest przy tarasie, miejsce na widoku. Lriope czy carexy ładnie wyglądają o tej porze, hakone nieco gorzej, ponieważ zasycha.

No właśnie, u mnie to widok z salonu, w ogóle całego domu (z kuchni, jadalni), wszystkie okna wychodzą na ogród, widać od razu klona. Nie przejmować się tymi zaschniętmi na wiosnę hakonkami? Może posadzę jakieś cebulowe, krokusy, tulipany? Czy coś jeszcze?

Poniżej zdjęcia klona w kwietniu i w maju (zeszły rok), wraz z białą linią nowo projektowanej rabaty.

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 13:58, 21 mar 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
JoannA napisał(a)
I ogrodowiskowy hit sasleria jesienna.
https://trawyherz.pl/glowna/57-sesleria-autumnalis-sesleria-jesienna-trawa-ozdobna.html

Oj tak jest piękna! Mam w ogrodzie 10 sztuk, pięknie rośnie, ścięłam ją jakoś 3 tygodnie temu, już niesamowicie odbiła!
Myślałam o tym, żeby ją dać przy klonie, ale chyba jednak nie pasuje
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
greg66 14:01, 21 mar 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
O seslerie też mam 16 sztuk, Trzy wsadziłem na próbę do gazonów. Powinny po przesadzeniu fajny efekt dać, takie zwisające. Tam akurat wsadziłem seslerie Heufflera i już zaczynają kwitniene
Basiu miłej niedzieli
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Basia_KRK 14:07, 21 mar 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Jak zobaczyłam to ostatnie zdjęcie, to sobie pomyślałam, że może dołożyć tu jeszcze kule cisowe dla takiego efektu? Tylko, czy cisy dadzą w ogóle radę w słońcu? Kojarzą mi się z roślinami do cienia
Do tego wiosną mnóstwo tulipanów wokół cisów, chyba białych (dla kolorystycznego uspokojenia całości), np. Exotic Emperor, albo Sapporo? Byłoby to coś takiego jak tutaj , a potem między kulkami cisów kilka krzaków białej róży, dla efektu jak tutaj ? Całość obsadzona zieloną hakone.

Dajcie znać co o tym myślicie, bo mam już mętlik w głowie...

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Iwonka 14:12, 21 mar 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4193
Mnie sesleria z klonem coś zgrzyta, nie ten pokrój... Zbyt kępiasty i mało falujący. Klon to jednak trochę "zwiewne" drzewo, potrzebuje lekkości w nogach.
Moje najstarsze hakone, te które utworzyły szczelny pas, całą tę zimę wyglądały dosyć ładnie. Nawet śnieg im nie zaszkodził. Dopiero gdzieś od kilku tygodni są już tak suche, że zaczynają latać po ogrodzie i nieco szpecić. Wtedy prym w ich miejscu mogłyby przejąć cebulowe. Jednak po kilku latach hakone się rozrośnie i celulowe będą mieć ciasno. U mnie ten problem zaczyna być w właśnie w pasie hakone przy hortensjach.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies