Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Ania111 15:31, 12 kwi 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Agatorek napisał(a)
Dziś nie ma nas w domu. Zbieramy się do wyjazdu, samochód już pod bramą, podjeżdża kurier.
Spodziewałam się, wiec nie byłam zdziwiona (tym razem zakupy ubraniowe )ale coś kurde za dużo tych paczek pani kurier wyjmuje z auta. I coś duże te paczki. Odjechała, otwieram bramę, wychodzę i co?
I niespodzianka ...
Kulki Bukszpanowe (w doniczkach). A prosiłam w zeszłym tygodniu, żeby wysyłka była albo w zeszłą środę/ czwartek albo w kolejnym tygodniu (czyli od dzis). I co robi wtedy sprzedawca? Wysyła w piątek bez żadnego powiadomienia, maila czy smsa.
Paczka została tylko otworzona i zostawiona w cieniu. Niestety czasu brak na inne działania.

Wiem, że teraz w szkółkach mają dużo zamówień, ale ta moja prośba została odczytana i potwierdzona. Ale później i tak o tym zapominają.




Aga ,

To mnie wcale nie dziwi
w Ubiegłym roku zamówiłam kilka roślin- pisało ,że wyślą po 15 marca albo jeszcze później w zależności od pogody

I co ...

Zamówiłam zima i przyszło w ciągu kliku dni - trzymałam wszystko w domu ,
i padło , (

teraz już nic nie kupuje zimą ,

W twoim przypadku to i tak nieźle .... przynajmniej w cieniu postawili

Trzymaj się i nie denerwuj
____________________
Ania Spelnione marzenie
Agatorek 16:18, 12 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Dori, Nie było u nas zakazów podlewania, w każdym razie, nic o tym nie słyszałam.
Pomyślę nad tym, chociaż wolałabym nie kopać juz więcej. Ewentualnie wolałabym gdzieś nawet postawić taki zbiornik.
Muszę poczytać o tym w wolnej chwili.

Aniu, tym razem podeszłam do tego na spokojnie . Zaczynam się przyzwyczajać do takich akcji .

Szkoda Twoich roślinek.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 17:16, 12 kwi 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
Dziś mam fazę ciocia-dobra rada .
W tym roku planujemy podłączyć zbiorniki na wodę do rynien. Fajne rozwiązanie, bo nie ma kopania, ale dość paskudne. Temat zamaskowania zbiorników mamy w fazie rozkminki .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 18:31, 12 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aga, klony siedzą, to super, czekam na fotki. U mnie już intensywnie wypuszczają listki, dziś mój 3,5 letni kuzyn powiedział, że są szczęśliwe i mają energię, bo ON je podlewa Naprawdę nie sądziłam, że ich obecność tak ucieszy oko. Nie wiem, na jak długo u mnie zagoszczą, ale na razie biegam i oglądam non stop
Agatorek 22:09, 12 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Judith, No właśnie, te zbiorniki urodą to nie grzeszą . Ale temat warty przemyślenia. W późniejszym czasie, bo głowa zaczyna mi dymić z lekka .

Martka, postaram się zrobić zdjęcia w najbliższym czasie . Listki na razie maleńkie, ale coś tam się pojawia.
Fajnego masz kuzyna .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dorii 22:28, 12 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Znalazłam takie zbiorniki które można nazwać ładnymi niestety drogie bardzo szczególnie że pojemność nawet niech będzie 1000litrów to mało. Dlatego jeśli tylko się ma miejsce to bardziej się opłaca wkopać betonowy.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gruszka_na_w... 22:42, 12 kwi 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
U mnie deszczówka z całego dachu jest zbierana do studni chłonnej zbudowanej z 3 betonowych kręgów. Studnia ma pojemność 4800 litrów. Mam w niej pompę zanurzeniową do brudnej wody.
Dół na studnię zajmuje mniej miejsca niż na betonowy zbiornik.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 11:01, 13 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Dori, 1000 l na taki zbiornik, to rzeczywiście nie za dużo.

Studnia Hani już lepiej „wygląda” w tym temacie. No i pompa do tego, więc nie trzeba by było kopać wszędzie pod rurki.
Do przemyślenia .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dorii 11:04, 13 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ja mam zbiornik 10tys i chciałabym więcej.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Agatorek 18:18, 13 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Moja zgryziona magnolia (Lennei alba) będzie niedługo kwitnąć, na całych dwóch pąkach (odgryziona gałązka z resztą pąków jeszcze w słoiku).




Zrębki usunę, robiły za kopczyk zimą

I na tej (pickard sundew) coś wychodzi. Ta ma najwiecej pąków

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies