Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

SlonecznyOgrod 22:08, 13 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Rabatka za rabatką... ile przyjemności będzie z sadzenia, miejsce juz przygotowane

Wygooglowałam sobie tą druga magnolię, piękna jest, duża rośnie i szybko, będzie czad
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Basieksp 23:13, 13 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10353
Fajne takie hektary ja bym się nie pogniewała gdybym miała chociaż trochę większą działkę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Milka 07:33, 14 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agatorek napisał(a)
Moja zgryziona magnolia (Lennei alba) będzie niedługo kwitnąć, na całych dwóch pąkach (odgryziona gałązka z resztą pąków jeszcze w słoiku).




Zrębki usunę, robiły za kopczyk zimą

I na tej (pickard sundew) coś wychodzi. Ta ma najwiecej pąków


Jestem ciekawa tej drugiej. Na takim areale możesz sadzić po kilka z gatunku i wtedy padniemy z wrażenia.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Agatorek 09:20, 14 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Judith, ze zdjęciem latarni musisz poczekać do lata. Gdzieś się kabelek przerwał albo naderwał i jak je włączam, to mi korki wywala . Jak będzie lepsza pogoda, to mój nadworny elektryk się tym zajmie .
Zdjęcie hortensji (niewidzialnych ) będzie niedługo.

Sylwia, gotowa to za dużo powiedziane . Może lepiej by pasowało „zaczęta”

Darcia, żeby tylko pogoda lepsza była. Dobrze, że pada, ale dlaczego w dzień, a nie w nocy?

Basiu, nie masz przypadkiem za dużo trawnika?

Irenko, super pomysł. Jak te, co mam, będą się dobrze „czuły” na swoich miejscach, to podosadzam im obok te same odmiany . Dobrze, że zostawiłam im sporo luzu wokół
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
SlonecznyOgrod 11:31, 14 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Pogoda faktycznie nie rozpieszcza...
To znak, że mamy robić i jeszcze nie odpoczywać haha
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Agatorek 18:21, 14 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Wczoraj udało mi się posadzić 5 hortensji Magical Moonlight na rabacie przy bramie.
Zostało 8 szt hortensji wims’ red i jakaś gratisowa hortensja vesuvio.
W międzyczasie (tzn między zamówieniem, a dostawą) zmieniła mi się koncepcja . Takie tetrisy przed posadzeniem . Wim’s red miały być na rabatkach przed domem (po 3 sztuki na każdej), ale tam dam jednak ruby annabelle. Wims red pójdą na rabatki przy ścieżce z ronda.

Poza tym dziś przyszło kolejne zamowienie . Oprócz jeżówek, pozostałe to maleństwa, chyba w najmniejszych doniczuszkach (takie zamówiłam)
8 szt jeżówki green jewel
12 szt liatra biała
10 szt rutewka mniejsza adiantifolium
10 szt Rozchodnik matrona (na rabatki pod dom)
40 szt Przywrotnik farerski (jako zadarniacz na rabatki pod dom).

Jeżówki, liatrę i rutewkę posadziłam na rabatce pod bramą. Jak przestanie kiedyś padać, to porobię fotki.

Dostałam tez info o kolejnych zamówieniach, powinny być na koniec tygodnia lub na początek kolejnego.


____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 18:33, 14 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
A, zapomniałam napisać o tych „kulkach” bukszpanowych, które przyjechały w poniedziałek.
Nawet ich wtedy nie oglądałam, eM je rozpakowywał.
Wczoraj poszłam na inspekcję. I dobrze zrobiłam. Wygląd liści mnie trochę zaniepokoił, niektóre wyglądały jak poobgryzane. Ale to nie problem, bo i tak miałam te krzaczki formować na kulki. Przeglądając je znalazłam larwy ćmy. 3 sztuki na 12 krzaczków. Maleńkie jeszcze, po maksymalnie pół cm. Nie wiem, czy żywe były, czy nie, ale się nie ruszały.
Się trochę wnerwiłam. Oczywiście od razu opryskałam, całe szczęście wczoraj nie padało.

Chciałam zaoszczędzić (krzaczki były o połowę tańsze, niż u tego pana, od którego brałam te wcześniejsze), a wyszło jak zwykle.

Jak będzie ktoś z Was chciał kupić bukszpany, to mogę mu napisać, od kogo tego nie robić.
Sprzedawca chyba widział, co sprzedał, bo telefonu od mnie nie odebrał. Wiadomość odczytał, ale nic nie odpisał.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 19:34, 14 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10353
Trochę pechowo nie wiem czy sadziłam by je, szkoda tych poprzednich bukszpanów, żeby się paskudztwo nie rozniosło ja nigdy nie miałam problemu z tą ćmą, ale też bukszpanów u siebie mam raptem kilka sztuk.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Wiaan 19:41, 14 kwi 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5364
Agieszka daj znać gdzie nie kupować. Chcę zamówić takie kopane na obwodkę w miejscu co już kiedyś nabyłam. Wtedy byłam zadowolona ale kto wie.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 19:44, 14 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Basiu, ja tez jeszcze nad tym myślę. Narazie są na kwarantannie.

Wiaan, zaraz Ci wyślę priva
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies