Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Mary 21:20, 14 kwi 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Agatorek napisał(a)
Wczoraj udało mi się posadzić 5 hortensji Magical Moonlight na rabacie przy bramie.
Zostało 8 szt hortensji wims’ red i jakaś gratisowa hortensja vesuvio.
W międzyczasie (tzn między zamówieniem, a dostawą) zmieniła mi się koncepcja . Takie tetrisy przed posadzeniem . Wim’s red miały być na rabatkach przed domem (po 3 sztuki na każdej), ale tam dam jednak ruby annabelle. Wims red pójdą na rabatki przy ścieżce z ronda.

Poza tym dziś przyszło kolejne zamowienie . Oprócz jeżówek, pozostałe to maleństwa, chyba w najmniejszych doniczuszkach (takie zamówiłam)
8 szt jeżówki green jewel
12 szt liatra biała
10 szt rutewka mniejsza adiantifolium
10 szt Rozchodnik matrona (na rabatki pod dom)
40 szt Przywrotnik farerski (jako zadarniacz na rabatki pod dom).

Jeżówki, liatrę i rutewkę posadziłam na rabatce pod bramą. Jak przestanie kiedyś padać, to porobię fotki.

Dostałam tez info o kolejnych zamówieniach, powinny być na koniec tygodnia lub na początek kolejnego.



Zastanawiałam się nad zakupem przywrotnika farerskiego.
To teraz jednak poczekam i będę podpytywać jak to się zachowuje.

Agnieszko.
Myślę, że to nie jest dobry pomysł, żeby pisać na forum, kiedy nie ma Cię w domu.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Agatorek 23:18, 14 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13275
Marysiu, wiem, nie powinnam o tym pisać, to było nawet głupie, jestem tego świadoma.

Przywrotnik jeszcze nie posadzony. Patrząc na prognozę, to nie wiem kiedy będę mogła coś robić na zewnątrz. Ciagle tylko deszcz, deszcz i deszcz.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 23:58, 14 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agatorek napisał(a)
Wczoraj udało mi się posadzić 5 hortensji Magical Moonlight na rabacie przy bramie.
Zostało 8 szt hortensji wims’ red i jakaś gratisowa hortensja vesuvio.
W międzyczasie (tzn między zamówieniem, a dostawą) zmieniła mi się koncepcja . Takie tetrisy przed posadzeniem . Wim’s red miały być na rabatkach przed domem (po 3 sztuki na każdej), ale tam dam jednak ruby annabelle. Wims red pójdą na rabatki przy ścieżce z ronda.

Poza tym dziś przyszło kolejne zamowienie . Oprócz jeżówek, pozostałe to maleństwa, chyba w najmniejszych doniczuszkach (takie zamówiłam)
8 szt jeżówki green jewel
12 szt liatra biała
10 szt rutewka mniejsza adiantifolium
10 szt Rozchodnik matrona (na rabatki pod dom)
40 szt Przywrotnik farerski (jako zadarniacz na rabatki pod dom).

Jeżówki, liatrę i rutewkę posadziłam na rabatce pod bramą. Jak przestanie kiedyś padać, to porobię fotki.

Dostałam tez info o kolejnych zamówieniach, powinny być na koniec tygodnia lub na początek kolejnego.




Aga, tu się dopiero dzieje! Hortensje będą gigantycznie piękne dużo różu będzie, cudnie! Kolory na takich powierzchniach mają pole do popisu. A rozchodnik matrona też super przywrotnika zawrotne ilości gdzie te fotki pytam to znaczy niech już przestanie padać!
Dorii 00:34, 15 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Szalejesz z tymi zakupami, jak ja bym chciała już zamawiać
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gosialuk 06:48, 15 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5274
Fajne zakupy, a jeszcze fajniej, że miejsce na posadzenie już czeka. Z bukszpanami przykra sprawa, może się to cholerstwo nie rozniesie.
O rozchodniku muszę poczytać, bo pierwszy o takim słyszę.
Słonka jeszcze życzę, bo też za nim tęsknię.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Kokesz 07:10, 15 kwi 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
Agatorek napisał(a)
A, zapomniałam napisać o tych „kulkach” bukszpanowych, które przyjechały w poniedziałek.
Nawet ich wtedy nie oglądałam, eM je rozpakowywał.
Wczoraj poszłam na inspekcję. I dobrze zrobiłam. Wygląd liści mnie trochę zaniepokoił, niektóre wyglądały jak poobgryzane. Ale to nie problem, bo i tak miałam te krzaczki formować na kulki. Przeglądając je znalazłam larwy ćmy. 3 sztuki na 12 krzaczków. Maleńkie jeszcze, po maksymalnie pół cm. Nie wiem, czy żywe były, czy nie, ale się nie ruszały.
Się trochę wnerwiłam. Oczywiście od razu opryskałam, całe szczęście wczoraj nie padało.

Chciałam zaoszczędzić (krzaczki były o połowę tańsze, niż u tego pana, od którego brałam te wcześniejsze), a wyszło jak zwykle.

Jak będzie ktoś z Was chciał kupić bukszpany, to mogę mu napisać, od kogo tego nie robić.
Sprzedawca chyba widział, co sprzedał, bo telefonu od mnie nie odebrał. Wiadomość odczytał, ale nic nie odpisał.


To niefajnie

Zastanawiałaś się czy ćma jest w stanie do Ciebie dolecieć a przywieźli Ci ją z roślinami
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Joann 11:45, 15 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
Przykra sprawa z tymi bukszpanami. Trzymam kciuki by oprysk wystarczył.
____________________
Joanna Ogród długi
Judith 12:18, 15 kwi 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9969
Agnieszko, coś mi sie tak kołacze po głowie, ze larwy/jajeczka mogą przezimować w korzeniach... Nie jestem pewna, poszukaj informacji. Jeśli to sie potwierdzi - odsyłaj prędziutko () te buksy.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Roocika 12:52, 15 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Nie fajnie z tymi buksami, takie niespodzianki psują cała radość z sadzenia, przynajmniej u mnie, bo zamiast się cieszyć to się stresuję.
Bardzo ładny ten przywrotnik, ciekawe czy trzeba przycinać po kwitnieniu?
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 13:28, 15 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82028
Jak jeszcze te buksy nie posadzone, to opryskaj raz jeszcze i od razu nałóż worki jak na śmieci i dołem zawiąż na dwa dni, będzie pewniejsze, że wybiłaś, bo jak Ci się rozejdą to szkoda gadać, walka już nie będzie mieć końca, a i po okolicy mogą się rozlecieć. Trzeba już dokładnie sprawdzać i pilnować koniecznie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies