Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 09:50, 24 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Porównanie hortensji

W dniu zakupu (wrzesień 2020), widać, że miały po 2-3 pędy.



I teraz

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Basieksp 09:53, 24 lip 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10343
Ładnie już po pierwszym roku się rozrosły
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:32, 24 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Joann napisał(a)
Agatorku, zakupy świetne. Też chcę namiar! Powiedz mi, mam nadzieję, że nie zabrzmi to głupkowato, czy jeżówkę sadzi się jedną w jednym dołku czy dwie w jednym dołku, żeby były gęste? Pytam głupkowato, bo czytałam, że hortensje można sadzić dwie w jednym dole i efekt można uzyskać już w pierwszym sezonie. No chyba, że jeżówki rozrastają się szybko.

Takie sadzenie na efekt w pierwszym sezonie uważam za kardynalny błąd. Tak robią czasem firmy ogrodnicze dla efektu, u siebie lepiej tego nie praktykować biorąc pod uwagę, że roślina z każdym rokiem nabiera masy i potrzebuje miejsca. Do tego sadząc w jeden dołek dwie trzy jeśliby jedna okazała się chora padną wszystkie bo się zarażą od razu. Sadzenie i przesadzanie to stres dla rośliny zawsze, a to oznacza większą podatność na choroby wszelakie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 11:13, 24 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Basiu, jestem z nich bardzo zadowolona . Niczym nie nawoziłam, bo zwyczajnie nie ogarniam całości . Ale chyba lubią „patelnię” , tam cień jest tylko późnym popołudniem.

Sylwia, masz rację. Ja pisałam o miejscu dla korzeni, a nie pomyślałam o czymś ważniejszym, o ewentualnej chorobie.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 11:26, 24 lip 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, moje hortensje Limelight w pierwszym sezonie po posadzeniu są całkiem całkiem, spodziewałam się dużo słabszych efektów. 60-70 cm i po 7-8 pędów z pąkami na prawie każdej. Za rok nie będzie między nimi miejsca. Sadzone co 1.10. Sylwia, masz rację.
Alija 22:18, 25 lip 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Rzeczywiście pięknie Ci się hortensje rozrosły. Pięknie kwitną.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Agatorek 23:17, 25 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Alicjo, mam nadzieję, że te, które posadziłam w tym roku, też takie będą
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joann 23:31, 25 lip 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
sylwia_slomczewska napisał(a)

Takie sadzenie na efekt w pierwszym sezonie uważam za kardynalny błąd. Tak robią czasem firmy ogrodnicze dla efektu, u siebie lepiej tego nie praktykować biorąc pod uwagę, że roślina z każdym rokiem nabiera masy i potrzebuje miejsca. Do tego sadząc w jeden dołek dwie trzy jeśliby jedna okazała się chora padną wszystkie bo się zarażą od razu. Sadzenie i przesadzanie to stres dla rośliny zawsze, a to oznacza większą podatność na choroby wszelakie.


A widzisz Sylwio, intuicja mnie nie zawiodła, bo u siebie nie praktykuję takiego sadzenia, choć nie ukrywam, że w przypadku hortensji zastanawiałam się nad tym. Kupiłam jednak ładne, ukorzenione dobrze sadzonki i może dlatego. Czytałam jednak tu i ówdzie o tym i stąd moje pytanie. Ale to bardzo rozsądne, co napisałaś.
____________________
Joanna Ogród długi
Roocika 14:56, 26 lip 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ładnie Ci się rozrosły te hortensje
Moje Limki mają jakieś plany na listkach i nie wiem czy to grzyb czy szkodnik :-/
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 18:47, 26 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Dzięki Asiu
Niestety nie znam się na chorobach roślin. Ale plamy to chyba nie szkodnik, tylko raczej coś od wewnątrz.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies