Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Yenna 13:33, 28 lip 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Aga, nie było mnie trochę ponad tydzień i mam co nadrabiać u Ciebie.
Tempo prac masz ogromne i efekty wprost niesamowite.
____________________
Marta z Vengerbergu
Agatorek 14:29, 28 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13268
Judith, Ok

Asiu, zobaczę tą stipę, ale wolałabym chyba coś innego.

Sylwia, No właśnie gracki bardzo mi się podobają. Dam sobie jeszcze trochę czasu na wybór. Może zaryzykuję z odmianą „nana”, jest niższy (i może węższy). Najwyżej po paru latach wykopię .

Dori, to właśnie byłby plus, gdyby nie kwitł (czytałam o tym wielokrotnie tu na forum), bo tam i tak dużo się dzieje (klony/derenie/hortensje), więc trawy mogłyby być bez kwiatów.

Marta, dziś za to nic się nie działo . Wróciłam z psem od veta (szczepienie) i chciałam od razu wyjść na dwór. I wyszłam. Tyle że od razu poszłam na taras i przeleżałam godzinę, bo tam cień i wiaterek. A „na ogrodzie” patelnia, duchota i 33 stopnie.
Po godzinie wróciłam do domu .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Yenna 14:33, 28 lip 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Poleżeć też czasem trzeba
____________________
Marta z Vengerbergu
Agatorek 14:35, 28 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13268
Oj tak, to też lubię
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dorii 15:05, 28 lip 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Agatorek napisał(a)
Judith, Ok

Asiu, zobaczę tą stipę, ale wolałabym chyba coś innego.

Sylwia, No właśnie gracki bardzo mi się podobają. Dam sobie jeszcze trochę czasu na wybór. Może zaryzykuję z odmianą „nana”, jest niższy (i może węższy). Najwyżej po paru latach wykopię .

Dori, to właśnie byłby plus, gdyby nie kwitł (czytałam o tym wielokrotnie tu na forum), bo tam i tak dużo się dzieje (klony/derenie/hortensje), więc trawy mogłyby być bez kwiatów.

Marta, dziś za to nic się nie działo . Wróciłam z psem od veta (szczepienie) i chciałam od razu wyjść na dwór. I wyszłam. Tyle że od razu poszłam na taras i przeleżałam godzinę, bo tam cień i wiaterek. A „na ogrodzie” patelnia, duchota i 33 stopnie.
Po godzinie wróciłam do domu .


Z tego co kojarzę to gracillimus Nana akurat kwitnie. Ale głowy nie dam, może to tylko błąd w opisie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Agatorek 16:57, 28 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13268
Dorii napisał(a)


Z tego co kojarzę to gracillimus Nana akurat kwitnie. Ale głowy nie dam, może to tylko błąd w opisie.


No to klops
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 20:37, 28 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81994
Dorii napisał(a)

Jeśli kwitnie to znaczy że nie gracillimus. Niestety w wielu szkółkach sprzedają pomylone gracki.
Gracillimus czasem kwitnie ale to tylko przy bardzo długim sezonie gdy wcześnie ruszy i gdy jesień jest ciepła i długa. Wtedy pod koniec października czy w listopadzie zaczyna kłosować.

Ostatnie lata takie właśnie były
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ajka 22:05, 28 lip 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4003
Agatorek napisał(a)
I aleja klonowo-dereniowa
Przez weekend i wczoraj zrobiłam ścieżkę (od oczka do altanki). Wzdłuż ścieżki będą posadzone gracillimusy.


I widok od strony altanki (jeszcze czekam na nią ). Tutaj trafiły hortensje Pink Promise.


Fantastico ta ścieżka Aguś !
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
SlonecznyOgrod 22:09, 28 lip 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Hej Agnieszka, pokaż jak posadziłaś przetaczniki, widzę, że pomimo upałów rośliny dotarły wypoczęte No i fajne gęściutkie rośliny

Ps. zmierzyłam, mam sadzone co 1 metr.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Agatorek 22:28, 28 lip 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13268
ajka napisał(a)


Fantastico ta ścieżka Aguś !


Dzięki Aniu



Darcia, jutro może coś cyknę. Tamta rabata ciągle „na ukończeniu” plus (ponownie) zarosła chwastami . Sadzonki rzeczywiście dostałam bardzo ładne. Na pewno zrobiłam mniejszy odstęp niż metr .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies