Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Alija 16:38, 21 lut 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Agnieszko, znowu nowy pomysł. Fosa, strumyk bardzo mi się podoba. Będzie super, ale masz nowych możliwości, nowe nasadzenia wzdłuż strumyka, mostek, może jakiś klonik japoński pochylający się nad wodą, a może płacząca jarzębina.
Trzymam kciuki.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Agatorek 18:31, 21 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Alicjo, klonik japoński jak najbardziej na tak, ale tam (w tej fosie) prawdopodobnie przez większość roku nie będzie wody. To ma być taki „suchy strumień”, który będzie ochroną przed zalewaniem rabat i trawy po zimie. W tym roku woda z oczka dosłownie wypłynęła na rabaty i poza nie, zresztą stała też na trawie. Wolałabym uniknąć takich sytuacji w przyszłości.
Dziękuję za kciuki
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Napia 19:29, 21 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Im dłużej czytam o Twoim pomyśle z fosą, która ma za zadanie chronić rabaty przed okresowym zalewaniem, tym bardziej mi się on podoba. Nieszablonowo i z wyobraźnią planujesz swoje działania. Skąd czerpiesz tyle energii? Zdradź proszę, chętnie skorzystam
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Agatorek 21:19, 21 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Gdybym wiedziała, to bym Ci powiedziała . Teraz mam chyba niedobór ruchu po zimie i stąd te nadmiary energii. Chciałabym już się zmęczyć w ogrodzie, ale jeszcze nie mam jak. Pogoda nie sprzyja.
Pomysły też czasami przychodzą szybko, a czasami muszę sporo się nadreptać, żeby mnie olśniło .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 22:01, 21 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Najważniejsze, że Twoje nowe wizje bardzo dobrze spinają się z tym, co jest.
Bardzo, bardzo jestem ciekawa wyglądu okolic altanki za 5 lat.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Agatorek 23:45, 21 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Haniu, na pewno będę pokazywać na bieżąco „postępy” . Nawet nie wiesz, jak się cieszę, że to wszystko gra ze sobą. Miałam na początku pewne obawy o tą spójność, ale chyba idzie to w dobrym kierunku .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 12:39, 22 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Idzie, idzie. Bardzo mi się podobają wizje tej części ogrodu.
Czepiałam się tylko tych białych kamieni na zegarowej, ale rozumiem ograniczenia personalno-logistyczne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
malgorzata_s... 16:00, 22 lut 2022


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Zajrzałam z rewizytą i od razu wpadłam w zachwyt. Kute elementy mnie powaliły na kolanaWrócę jeszcze pospacerować Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Gardenarium 16:19, 22 lut 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agatorek napisał(a)
Martka, na pewno zajrzę do Danusi na temat . I może w końcu uda mi się w tym sezonie podjechać i pooglądać na żywo. Może na czas róż .

Sylwia, tak właśnie ma być. I lepiej nawet, gdyby było sucho, niż miałoby się wylewać . Do obsadzania jeszcze daleka droga. Nad tym jeszcze prawie nie myślałam. A na pewno nie myślałam o obsadzaniu dna. Ale nie wykluczam tego, po prostu nawet na to (jeszcze) nie wpadłam.
Tzn myślałam, żeby tą rabatę „wewnętrzną” obsadzić „normalnie”, czyli dać trawy, krzewy (stawiam na większy kaliber, niż bylinki, no i mają mniejszą obsługowość), dopuszczam jeszcze hortensje, drzewka wąskokolumnowe lub na pniu. Raczej bez bylin, chyba że minimalnie.
Szczerze mówiąc, o rabacie „zewnętrznej” jeszcze nie myślałam. Jeśli już, to dałabym tam węższą rabatę i po całości trawy, które mogłyby się przewieszać do rowu plus np. Brzozy .
Nie wiem, czy w tym sezonie skończę rabatę wewnętrzną .

Edit: czyli reasumując, chcę raczej przysłonić ten rów, niż go eksponować, bo będzie przez większość czasu suchy.
Tak myślę na ten moment. Nie wiem, co przyniesie jutro


O tak, na czas róż, będę dosadzać w rowie (jeziorku szumnie zwanym) duzo roślin bo mam za mało. Chcemy nieco obniżyć poziom wody w jeziorku, bo jeśli jest wysoki, t o woda z odwodnienia słabo odpływa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agatorek 17:23, 22 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Haniu, mi też zgrzytają te białe kamienie. Dobrze, że ich pomysłodawcy też zgrzytają. Kiedyś je wymienimy . Miało to być w tym sezonie, jednak mogę się nie wyrobić, ze względu na fosę.

Witaj Małgosiu . Zapraszam serdecznie do spaceru, ogród w trakcie tworzenia, więc coś tam się zawsze dzieje . Ja u Ciebie również koniecznie muszę pospacerować. Te klony będą mi się śniły po nocach .

Danusiu, widzę, że nie tylko ja mam problem z wodą na działce. Dobrze, jak jest, ale jak jest jej za dużo, to też niedobrze.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies