Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Martka 21:47, 18 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aguś, dokładnie tak rozumiem sens fosy, ale miałam na myśli roślinność do obsadzenia fosy. Żebyś zerknęła, jak Danusia ma to rozwiązane.
sylwia_slomc... 21:57, 18 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
To w zasadzie będzie suchy strumień, który wypełnia się okresowo Nasz się wypełnił do tej pory dwa razy, raz zima jak grunt był zmarznięty, a śniegi puściły w ciągu jednej doby. Drugi raz po gwałtownej ulewie i wtedy spłynął nam piasek wysypany na dnie. U Ciebie nie będzie takiego problemu, za to nawet dno możesz fajnie obsadzić np kosaćcami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 22:14, 18 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Martka, na pewno zajrzę do Danusi na temat . I może w końcu uda mi się w tym sezonie podjechać i pooglądać na żywo. Może na czas róż .

Sylwia, tak właśnie ma być. I lepiej nawet, gdyby było sucho, niż miałoby się wylewać . Do obsadzania jeszcze daleka droga. Nad tym jeszcze prawie nie myślałam. A na pewno nie myślałam o obsadzaniu dna. Ale nie wykluczam tego, po prostu nawet na to (jeszcze) nie wpadłam.
Tzn myślałam, żeby tą rabatę „wewnętrzną” obsadzić „normalnie”, czyli dać trawy, krzewy (stawiam na większy kaliber, niż bylinki, no i mają mniejszą obsługowość), dopuszczam jeszcze hortensje, drzewka wąskokolumnowe lub na pniu. Raczej bez bylin, chyba że minimalnie.
Szczerze mówiąc, o rabacie „zewnętrznej” jeszcze nie myślałam. Jeśli już, to dałabym tam węższą rabatę i po całości trawy, które mogłyby się przewieszać do rowu plus np. Brzozy .
Nie wiem, czy w tym sezonie skończę rabatę wewnętrzną .

Edit: czyli reasumując, chcę raczej przysłonić ten rów, niż go eksponować, bo będzie przez większość czasu suchy.
Tak myślę na ten moment. Nie wiem, co przyniesie jutro
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 22:15, 18 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6662
Ciężkie czasy idą, fosa może być niezbędna
Agnieszka, co Ty bierzesz??? Chcę to samo
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 22:57, 18 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Dam Ci na priv namiar na mojego dealera

Haha
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
jolanka 23:29, 18 lut 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
A do tej fosy mostek nie powinien być zwodzony? Skoro wieża po drugiej stronie?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Agatorek 00:26, 19 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Nie wiem, co „mój” kowal na to . Chyba zostaniemy przy tradycyjnym (o tym kowal też jeszcze nie wie ).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Ewik 18:40, 19 lut 2022


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Wow, ale sie dzieje .Wielkie wejście w nowy sezon .trzymam kciuki i czekam na nowe pomysły .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Agatorek 21:48, 19 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Haha, Ewa . Myślę, że tych pomysłów w tym sezonie to już starczy .
Mam jeszcze trochę pracy z innymi rabatami plus (być może) wymiana kamieni na rondzie na mniej brudzące się. Ale zanim to zrobię, to muszę przygotować miejsce na kamienie z ronda, żeby ich dwa razy nie przenosić (około 6-7 ton ). Plus wielkie odchwaszczenie rabat (zaległości z zeszłego sezonu). I jeszcze dokończenie ścieżek z łupka. Jest co robić.


____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 21:50, 19 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81977
Agatorek napisał(a)
Martka, na pewno zajrzę do Danusi na temat . I może w końcu uda mi się w tym sezonie podjechać i pooglądać na żywo. Może na czas róż .

Sylwia, tak właśnie ma być. I lepiej nawet, gdyby było sucho, niż miałoby się wylewać . Do obsadzania jeszcze daleka droga. Nad tym jeszcze prawie nie myślałam. A na pewno nie myślałam o obsadzaniu dna. Ale nie wykluczam tego, po prostu nawet na to (jeszcze) nie wpadłam.
Tzn myślałam, żeby tą rabatę „wewnętrzną” obsadzić „normalnie”, czyli dać trawy, krzewy (stawiam na większy kaliber, niż bylinki, no i mają mniejszą obsługowość), dopuszczam jeszcze hortensje, drzewka wąskokolumnowe lub na pniu. Raczej bez bylin, chyba że minimalnie.
Szczerze mówiąc, o rabacie „zewnętrznej” jeszcze nie myślałam. Jeśli już, to dałabym tam węższą rabatę i po całości trawy, które mogłyby się przewieszać do rowu plus np. Brzozy .
Nie wiem, czy w tym sezonie skończę rabatę wewnętrzną .

Edit: czyli reasumując, chcę raczej przysłonić ten rów, niż go eksponować, bo będzie przez większość czasu suchy.
Tak myślę na ten moment. Nie wiem, co przyniesie jutro

Kochana to sadź liliowce i kosaćce syberyjskie ( jednak namawiam )
są bezobsługowe totalnie, jedynie wiosną z liliowców liście pozbierać, a irysy wycinasz piłą elektryczna lub spalinową jak chcesz szybciutko Odkryłam ten sposób rok temu
Irysy rosną w wielkie kępy po kilku latach i poza kwitnieniem wyglądają jak trawy, liliowce też do tego liliowce wcześnie startująI sprawdzone na moim terenie zalewowym

Krzewy i drzewa też wymagają cięcia, a czym starsze tym trudniejsza robota
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies