Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 10:56, 20 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Sylwia, widzę, że będę miała niezłą zagwostkę, jak obsadzić te rabaty przy rowie .
Ale na pewno nie będę używać piły, obojętnie jakiej . Nie mam do tego uprawnień (to zabawki eMa ).

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anda 11:16, 20 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Bardzo fajny pomysł z tą fosą Nie tylko praktyczne rozwiązanie problemu z wodą w zimie, ale i pożyteczne dla flory i fauny. Przy obsadzaniu będziesz mogła sięgać po rośliny lubiące wilgoć. Normalnie zazdraszczam pozytywnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Monia81 11:32, 20 lut 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Ale tu się dzieje, sezon z łopatą rozpoczęty pomysł z fosą bardzo praktyczny, a zakrycie go roślinnością tak, żeby był niewidoczny powiem ci jak dla mnie super chcesz cały ten pas pomiędzy fosą a oczkiem i altaną zapełnić roślinnością, czy tylko przy fosie a zostawisz trochę trawniczka?
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Gosialuk 14:37, 20 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5296
Mi się podoba pomysł Sylwii, żeby zrobić łagodne brzegi i je obsadzić roślinnością wilgociolubną. Na pewno łatwiej będzie wtedy utrzymać tzn. kosić, pielić itp. Poczytaj o ogrodach deszczowych, mają takie samo zadanie do spełnienia. Pas trawnika najlepiej dostosować do wielokrotności szerokości kosiarki.
Ogólnie to podziwiam za całokształt i dalej kibicuję poczynaniom.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Agatorek 15:13, 20 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Dzięki Ewa . Najpierw myślałam tylko o rabacie okalającej w pewnej odległości altankę. Później przyszła woda, więc stanęło na rabacie plus oczku. Podczas wizji lokalnej miałam problem z wyobrażeniem sobie kształtu oczka, nie wiedziałam, gdzie go zacząć, a gdzie skończyć i stwierdziłam, że lepiej będzie wyglądało takie dłuższe . Pomysł zatwierdzony przez eMa, można wiosną zaczynać.

Monia, rabata będzie na całej długości oczka, chcę zostawić jakieś 1,5 metra trawniczka. I tak tej roślinności będzie dużo .
Po dwóch stronach fosy będą rabaty (od wewnątrz będzie raczej trochę szersza, to jeszcze będę decydować podczas prac), które na jej końcu złączą się w jedną.

Sorki za te bazgroły .
Ciemnozielony kolor to linia rabat.



Gosiu, dziękuję za kibicowanie . Wszelkie wsparcie miłe widziane .
Zastanowię się nad łagodnymi brzegami, ale nie chciałabym robić tej fosy bardzo szerokiej, a przy łagodnych brzegach nie uda nam się tego zrobić. Przez większość czasu będzie tam sucho, trudno będzie tam zrobić wilgotne stanowisko dla roślin, które akurat to lubią. Do tej pory nie było takiej ilości wody. Nie wiem, czy i kiedy to się powtórzy. Fosa ma być „w razie czego”. Dlatego planuję na rabatach, które będą wzdłuż niej, posadzić rośliny takie jak np przewieszające się trawy, krzewy (tawuła von houtte’a, żylistek, hortensje), czyli większy kaliber, który zasłoni rów.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Monia81 15:18, 20 lut 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
I powiem ci Aga, że mi się ten pomysł na większy kaliber bardzo podoba, sama tam bym poszła w krzewy, pierwszą myśl taką miałam już masz tam posadzone drzewa, więc otuliłabym je różnymi krzewami
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
daszum 21:45, 20 lut 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ależ u Ciebie wszystko szybko nabiera kształtu
Na wiosnę będzie wykopane, obsadzone, podziwiane
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Roocika 21:48, 20 lut 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Aga, super to wygląda z tą fosą i pomysł z większymi krzewami wydaje mi się optymalny
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
ajka 22:22, 20 lut 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4068
Świetny pomysł, wielkie plany. Dziewczyny podsunęły ci dużo wskazówek. Będzie super.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 22:23, 20 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Monia, krzewów akurat jeszcze zbyt wielu nie mam, w tym sezonie będę nadrabiać . Ale kilka drzew jeszcze chodzi mi po głowie (myślę tutaj o całym ogrodzie).

Danusi, niestety w kopaniu fosy jestem uzależniona od eMa . Muszę go jakoś przekonać, żeby wziął ze dwa tygodnie urlopu na wiosnę, inaczej tego nie widzę.
Ale pewnie tak będzie, że zanim rabaty i rów powstaną, to będę już miała rośliny czekające na posadzenie (w sumie to już trochę przez zimę zamówiłam, jak to ja, najpierw kupuję, a później się zastanawiam gdzie posadzić). A teraz już wiem, gdzie będę je sadzić .

Asiu, dziękuję . A miało być tak spokojnie w tym sezonie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies