Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Monika83 20:38, 18 lut 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3014
Aga widzę że już sezon u ciebie rozpoczęty, Ja to czekam na cieplejsze dni.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
daszum 20:41, 18 lut 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Fajny pomysł z tym rowem, tylko czy latem będzie w nim woda?
Jeśli nie, to będziesz musiała w jakiś sposób zagospodarować skarpy i dno.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
sylwia_slomc... 20:43, 18 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81976
Pomysł z fosą świetny, zrób szerzej, a łagodne spadki brzegów to będziesz miała świetne miejsce na rośliny brzegowe linie tego rowu i rat wzdłuż dopasuj do kształtów wokół altany, tak by trawnik pomiędzy cały czas miał jednakową szerokość, będzie ładnie wyglądało, a całe założenie super Mostek zrób jeden....wiesz czasem mniej znaczy więcej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mrokasia 20:44, 18 lut 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
Agatorek napisał(a)


Dziś wody było trochę mniej, ale nadal na rabatach jest bardzo ciumkająco.
Także będzie rów, zwany szumnie fosą, naokoło altanki i z jednej strony oczka.
Wykopałam dziś mały rowek, żeby zobaczyć, jak to będzie wyglądać. I nawet jakoś wygląda.






Ożesz.... nooo, Aga, zaczęłaś sezon z przytupem!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magleska 20:45, 18 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18484
Aga fajny pomysł z tą fosą możesz sobie zrobić taką ala rzeczkę wokół od oczka do oczka

i fajnie obsadzić -
https://ogrodtamaryszka.blogspot.com/2015/02/strumyk-charakterystycznym-elementem.html

i jeszcze
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2861-naturalny-strumien-ciek-wodny-row-w-ogrodzie

I Sylwia z Rancza też ma rów fajnie obsadzony
tylko nie mogę znalezć ,na której stronie on jest
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Agatorek 20:49, 18 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Agnieszka, dziękuję . Kibicowanie bardzo się przyda

Jolanka, może warto by było zrobić odwodnienie, ale gdzie wtedy stanąłby mostek? . A tak na serio, to faktycznie temat do przedyskutowania z eMem.

Haha, Aprilku, drona jeszcze nie mam, może kiedyś wejdę na strych i przecisnę się przez okienko na dach

Sylwia . Oby zapał nie był słomiany .
Taki właśnie jest zamysł tego rowu i rabaty, jak piszesz, żeby ten odstęp był taki sam, na całej długości. O mostku też jednym pomyślałam . Tam i tak się dzieje (altanka, pergole ).

Monika, dziś u nas było prawie 10 stopni i słońce. Prawie bez wiatru. Praca rzucona w kąt (w weekend nadrobię, ma być wichura), ubrałam się na cebulkę, czapka na głowę i parę godzin się pogimnastykowałam.

Danusiu, w upalne lata pewnie nie będzie tam wody, albo będzie jej mało (tak jak i w pozostałych oczkach). Ale albo tak zrobimy, albo będę miała ciągle „bagienko” na rabatach po zimie.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 20:53, 18 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Mrokasiu, dziś mnie jakoś pogoniło do ogrodu (wizję miałam ).

Magda, dzięki .
Rów na ranczu u Sylwii wiele razy podziwiałam, znajdę go gdzieś jeszcze i będę podpytywać o rośliny (ale to za jakiś czas ).
Popatrzę jeszcze na ogród Tamaryszka .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
LIDKA 21:09, 18 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7135
Agnieszka a Twój mąż nie boi się tuch Twoich wizji?

Bo chyba one coraz bardziej odważne są? A potem kupa roboty i dostawy krzaków wartych tysiaki?


Myślę że to odważny favet musi być!!!
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Martka 21:20, 18 lut 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ależ tu się wizje dziś zrodziły... Zobacz też na jeziorko Danusi, u niej okresowo (wiosna, po deszczach) woda jest dość wysoko, w sezonie stabilizuje się.
Agatorek 21:34, 18 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Lidka, Haha, eM się chyba mnie nie boi . Ani moich wizji. Trochę mnie już zna (jakieś 15 lat ) i wie, że czasami wpadam na dziwne pomysły. Ale muszę przyznać, że z wiekiem rozwija mi się wyobraźnia .
Kolejne oczko to w sumie jego pomysł, ja poddałam go modyfikacji. I w sumie nieźle wyszło . W każdym razie podoba mi się ten kształt i te „warstwy”, które będą wokół oczka. Oczko- rabaty wokół plus altanka- trawa- kolejne rabaty otulające środek - rów otaczający całość (i dalej miejsca trochę jeszcze zostanie ).

Martka, tyle że u mnie woda w oczku występuje z brzegów. Woda jest za wysoko. Niestety ze względu na rabaty wokół, nie wjedzie tam nawet minikoparka (nawet nie chcę myśleć o wykopywaniu roślin), żeby je pogłębić.
Fosa załatwi ten problem, jeśli sytuacja z tego roku miałaby się powtórzyć. Teraz dodatkowo ziemia nie przepuszcza wody, jak latem, więc się zbiera (m.in. Na trawie, czy rabatach).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies