Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

LIDKA 20:59, 20 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7337
Agnieszka widać juz efekty Twojej pracy. Ja tam lubie mój nowoczesny ogród ale coraz bardziej mi w duszy gra busz taki żeby wejsc nie szło.
Ty już masz taki w niektórych miejscach. Róze piękne i wszystko inne też.
Ciekawa jestem tej Twojej bonicowej rabaty.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
daszum 21:05, 20 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Kolorowy zawrót głowy
Fajnie wyglądają stipy w różach.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Agatorek 21:21, 20 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Aga, tak naprawdę, to ja tego mojego ogrodu nie ogarniam za mocno . Tzn traktuję raczej na luzie, zwłaszcza chwasty . Zbieram się do pielenia, jak już mnie bardzo zaczynają wkurzać . Ale jak mi się nie chce, to po prostu omijam rabaty, gdzie wyrasta dużo zielska .
Jedyne, czego pilnuję, to podlewanie rabat, jak nie pada - raz w tygodniu i doniczek (mojej szkółki) co kilka dni.

Monia, dziękuję . Busz jest fajny, lubię taką nieregularność w ogrodzie.
I Dokładnie jest tak, jak piszesz. Puste miejsca muszą być, zwłaszcza przy takim areale. No i przecież psy muszą mieć dużo miejsca . Z pieleniem i tak nie wyrabiam . W tym roku kanciki też odpuściłam. Może jesienią zrobię
Buziaki

Lidzia, dziękuje za miłe słowa . Wiesz, busz jest fajny, można w nim wiele ukryć (np. chwasty ). Rośliny nie muszą być takie same w rządku i gdy jedna np wypadnie, to można posadzić coś zupełnie innego .
Na bonicową rabatę również czekam . Tu akurat zrobiłam wyjątek i mam tam róże tylko jednego gatunku. Ale marzył mi się chociaż jeden szpaler (mam jeszcze z klonów) kwiatowy, a róża bonica podobno nie kaprysi, więc zaryzykowałam .
Dziś cały dzień padało, podlało obficie, może w tym tygodniu pojawi się więcej kwiatków niż ten jedyny dotąd .

Danusiu róże i stipy dziękują . Lubię mieć kolorowo w ogrodzie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gruszka_na_w... 21:29, 20 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22114
Agatorek napisał(a)
Zakamarki takie, że w przyszłym roku będę chodzić z maczetą

Jeszcze mam takie dwie fotki. Stanęłam w rogu działki, najbardziej oddalonym od bramy
(Jutro będzie dzień podkaszarki )

Pustawo, nie?




Jaka ładna długa prosta. Aż się prosi o nieformowany żywopłot drzewiasto- krzaczasty.
Wiem, wiem. Masz teraz co robić. Fosa ma pierwszeństwo.
Świetnie wygląda ta rabatka otoczona płotkiem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
beamilusia 16:42, 21 cze 2022


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Agnieszko. W tym pustym miejscu widzę żywopłot nieformowany mieszany. A róże zaczynają kwitnąć, będzie pięknie. I byliny rozrastają się na rabatach. Podziwiam nieustannie metaloplastykę u Ciebie.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Basieksp 17:38, 21 cze 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10354
Dziewczyny mają rację na to pustawe miejsce ale powoli, to nie ucieknie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 20:16, 21 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Haniu, dziękuję

Beatko, mam nadzieję, że wszystko ładnie się porozrasta i będzie busz

Basiu, na pewno to miejsce nie ucieknie .
Ale nie wiem, czy będziemy tam coś robić. Za ogrodzeniem rosną drzewa, nie ma potrzeby osłaniania się. Chociaż z przodu działki też mamy drzewa za ogrodzeniem, a przed nim mamy posadzone różności, typu bzy, katalpy, forsycje, świerki itp. Także może za kilka lat coś pomyślimy
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Gosialuk 21:13, 21 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5306
Ja patrząc na tą długą prostą pomyślałam sobie jak to miejsce będzie wyglądało za 10 lat. Ciekawe czy dalej takie puste zostanie.
Masz dobre podejście do ogrodu - bez spiny. Ja też na luzie. Jak mi się nie chce, to nie plewię. U mnie tak czy siak chwasty rosną. Ale przeważnie mi się chce, może dlatego, że nie bywam tam codziennie. A i tak w niedzielę jest słodkie lenistwo.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Martka 22:30, 21 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agatorek napisał(a)


Pustawo, nie?



Aguś, masz za ogrodzeniem duże drzewa i piękny krajobraz, masz w ogrodzie wysepki - takie perełki, masz też przestrzeń, ta przestrzeń jest piękna i do pozazdroszczenia. Ziemia, z którą możesz zrobić co zechcesz lub nie robić nic. Przy ogrodzeniu też bym widziała żywopłot nieformowany, domknęła przestrzeń z zewnątrz.
Jak się mają kloniki? Jestem ciekawa tej rabaty teraz.



Agatorek 11:44, 22 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Gosia, za 10 lat to różnie może być . Mam nadzieję, że będzie dobrze . Ale aż tak w przyszłość nie wybiegam

Martuś, kloniki- crimsony mają się dobrze. Jak tylko eM upora się z palikowaniem, to pokażę fotki. Do tej pory miał inne, podobno ważniejsze zajęcia. A klony podczas wichur przechylają się w każdą stronę . Czasami brak mi słów na niego .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies