Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

antracyt 12:11, 22 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Widok za płotem piękny, ale żywopłot (choćby nisko prowadzony na początek, żeby tła nie zasłaniał) warto posadzić. U mnie też jeszcze niedawno przyjemnie pusto było i krajobraz wiejski do podziwiania, a teraz to podlewam drzewka czym mogę, żeby jak najszybciej nowe zabudowy przykryć.
Ja tam lubię takie pustawe, młode ogrody Jest przestrzeń, jest oddech, bardziej zagospodarowane fragmenty też już są i się tworzą Duże pole do popisu, albo nawet częściowo do zagospodarowania naturze Można poszaleć
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Martka 17:28, 22 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aga, miałam na myśli rabatę z klonikami japońskimi Crimsony też chętnie bym zobaczyła I w ogrodzie to wiadomo, że wszystko jest pilne i na już, nie wiadomo, co wybrać  to trochę usprawiedliwia męża  
Agatorek 22:31, 22 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Zuza, teren z tyłu działki za płotem jest nasz, więc tam zabudowy nam nie grożą. Dlatego też nic tam nie sadziliśmy . Z boku jest pole, z drugiej strony łąka, ale nie są to jakieś bardzo atrakcyjne tereny pod zabudowę (trzeba by było je najpierw odrolnić), bo dość daleko jest od asfaltu i trzeba by było ciągnąć media (wodę, prąd) przez około 100 metrów (tyle mniej więcej jest oddalona od drogi nasza brama). My kupiliśmy od razu dużą działkę, ale od razu zakładaliśmy, że dom będzie „daleko od szosy” . Cena za metr była dość niska (7 zł ), więc włożyliśmy więcej w media. Ale to była dobra decyzja .

Martka, Ok, te klony mogę obfocić . Jeden trochę schnie (shaina), zauważyłam dopiero wczoraj i na razie nie wiem, czy to wina podlewajacych psów, czy jakaś inna cholera…

Zrobię też zdjęcia różom na rabatce z pniami. Pięknie zaczynają kwitnąć.
Te sadzone z gołym korzeniem na wiosnę również. Oczywiście jest różnica między sadzonymi (z gołym korzeniem) jesienią i tymi sadzonymi poprzedniej wiosny. Ale i one się rozrosną.

Dziś wygrabiałam zielsko z przeglebogryzarkowanej rabaty wokół rowu/fosy. Tzn z ostatnich kawałków tej rabaty, bo wcześniej zrobiłam już jedną stronę i posadziłam trochę roślin - na stronie z grabami Columnaris nana - będą tam róże i żylistki, dużo żylistków (nie wiem, co mi odbiło, że kupiłam ich aż tyle) . Po takiej tyrce jestem tak zmęczona, że nie chce już mi się iść po telefon i zrobić jakieś fotki.
Ale jestem zadowolona z efektu
Po drugiej stronie rowu będą róże, hortensje (jutro w końcu przyjeżdzają paczki) i trawy.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 23:48, 22 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9930
Agnieszka, w tej sytuacji tworzenie żywopłotu w tym miejscu jest nawet nie wskazane . Będziesz może kiedyś chciała powiększyć ogród przecież .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Magara 00:56, 23 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6651
Agatorek napisał(a)
Gosia, za 10 lat to różnie może być . Mam nadzieję, że będzie dobrze . Ale aż tak w przyszłość nie wybiegam

Martuś, kloniki- crimsony mają się dobrze. Jak tylko eM upora się z palikowaniem, to pokażę fotki. Do tej pory miał inne, podobno ważniejsze zajęcia. A klony podczas wichur przechylają się w każdą stronę . Czasami brak mi słów na niego .

A mamrocze pod nosem, że powinien się rozdwoić lub roztroić jak mówisz mu, że jest coś ważnego w ogrodzie do zrobienia?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 08:02, 23 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Judith, Haha, w tej chwili nie wyobrażam sobie powiększania ogrodu

Daga, w sumie to nie wiem, co on se tam mamrocze, ale bardzo pasuje tu tekst z dowcipów
„ Jak powiedziałem, że zrobię, to nie musisz mi przypominać co pół roku”
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Roocika 08:09, 23 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Agatorek napisał(a)
Judith, Haha, w tej chwili nie wyobrażam sobie powiększania ogrodu

Daga, w sumie to nie wiem, co on se tam mamrocze, ale bardzo pasuje tu tekst z dowcipów
„ Jak powiedziałem, że zrobię, to nie musisz mi przypominać co pół roku”

Mój tez tak mówi, albo mówi "co roku"

Jakie żylistki kupiłaś, oj kuszą mnie żylistki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Agatorek 08:28, 23 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
M.in. Pink pom pom, kalmiflora, plena (2-3 sztuki każdego rodzaju) i dwa mniejsze yukki cherry blossom
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 08:37, 23 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
A to mój „stary” okaz, pierwszy raz kwitnie tak obficie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 09:15, 23 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9930
Agatorek napisał(a)
Judith, Haha, w tej chwili nie wyobrażam sobie powiększania ogrodu

Teraz masz, co robić . Ale za 10, 15 lat? Możesz chcieć stworzyć park i kasować za wstęp .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies