Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 00:53, 24 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Judith, Bożenko, wydaje mi się, że tak byłoby dla mnie lepiej . Trzeba sobie jakoś radzić

Basiu, w tej chwili wzdycham najbardziej właśnie do Lemon rokoko , ale na pierwsze miejsce nie wskoczy. Chociaż może, jakbym zrobiła jakieś kilka miejsc równorzędnych?
Masz rację, to młode róże, a w tym roku wystrzeliły. Chyba były sadzone jako pierwsze u mnie, w zeszłym roku miały tylko jakieś pojedyncze kwiatki. Teraz aż się uginają.
Większość jednak to małe krzaczki, ale już widzę je za jakiś czas, podrosną, jak wszystko inne .

Haniu, przypadkiem te zdjęcia wyszły mi nawet nieźle . Nie spodziewałam się takiego efektu.
Brutus i pozostałe lubią za mną chodzić, jak robię fotki, co nieraz widać (kawałek łapy, ogona itp ). Brutus ma dobrą postawę, taką trochę wystawową, a nigdy nie był tresowany w tym kierunku. Porusza się z wyjątkową gracją, jak na takiego olbrzyma

Martuś, może (oby ) masz rację z tym przyszłościowym pieleniem. Za 10 lat to będzie taki busz, że nawet nie wejdę na rabaty .
Crimsony podobno lubią łapać mączniaka, ale czytałam, że dzieje się to wtedy, gdy nie mają przewiewu. U mnie tego im nie zabraknie . Chociaż pewnie nigdy nic nie wiadomo, ale wolałabym uniknąć wszelkich chorób i zarazy.
Dziś walczyłam z pudełkami (pudłami) z hortkami. Okazało się, że brakuje jednego (zawieruszyło się na sortowni), mam nadzieję, że jutro dojedzie, ma być znów gorąco. Lepiej, żeby spędziły weekend już u mnie, a nie ciągle w kartonie .
Róż mam sporo, ale jeszcze walczę z chciejstwami. U Danusi (Daszum) widziałam cudowną Topolinę, a u Agaty (Brzozowej Dziewczyny) różę Plaisanterie. No i wiadomo jak to się skończy, pytanie tylko kiedy .
Jutro przyjdzie też do mnie paczka z trawami, podejrzewam, że z tego samego miejsca, co Twoja . Zamawiałam niedawno. Ale ciekawa jestem, czy się będę chwalić, czy żalić .

Daga, Haha, to tylko tak wygląda, że ogarniam. Mam dużo miejsc, które czekają w kolejce na ogarnięcie . I których nie pokażę, dopóki nie ogarnę . Chociaż, gdyby nie chwasty na sterydach, to byłabym już prawie w pełni zadowolona z tego, co jest .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 08:04, 24 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Cześć, nadrobiłam zaległości, całkiem spore albo tak wszystko u ciebie gwałtownie ruszyło że wydaje się jakbym wieki nie była
Róże lemon rokoko świetna Inne też. Sporo ich masz ale widać że dobrze im będzie w twojej ziemi. Wszystkie krępe, kwitnące. Leonardo będzie miał za moment ciasno. U mnie dorastają do 1,5 m. A Pomponelle do ponad 2. Też je bardzo lubię, traktuję jak niskie pnące czyli przycinam to co niezbędne tylko.
Pięciornik ten bordowy jest piękny. Pamiętasz odmianę? Miałam kiedyś podobny Monarchs Velvet ale nie wiem gdzie zaginął w akcji. Muszę chyba poszukać.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Roocika 08:19, 24 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Na Twoim terenie taki rozmach jest wskazany, różano-klonowo-hortensjowy szał i jak wszystkie okazy porosną to rzeczywiście w kolejce się ustawimy na odwiedziny na żywo

Nie cytuję już fotek za Hanią ale rzeczywiście Brutus na ścieżce i ten krajobraz w tle są cudne.

Przestrzeń to jest to, zachwycam się, bo u mnie ograniczenia skarpowe z każdej strony, nie ma takiej przestrzeni.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
mrokasia 10:51, 24 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Magara napisał(a)
Aga, podziwiam, że Ty to wszystko ogarniasz Serio całkiem piszę żeby nie było, że na żarty mi się zebrało


Dokładnie!!!
Podziwiam również!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
DariaB 12:33, 24 cze 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Aga ustawiam się w kolejce do zwiedzania! Jak to wszystko porośnie to będzie co zwiedzać i podziwiać mogę coś wyplewić jak już wpadnę
Twoja kolekcja klonów jest oszałamiająca!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiaan 13:53, 24 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5198
Agnieszka kolekcja klonów zacna Rzeczywiście będzie można zwiedzać u Ciebie Róże już pięknie zakwitły, a przyszły rok to będzie na wypasie, widzę to po swojej zakładanej rok temu różance
Czy w donicy to klon Orange Dreem? Mam takie maleństwo kupione w B... i urósł nieźle od zakupu. Mam ochotę posadzić go jako soliter i nawet mam zaciszną miejscówkę tylko nie wiem jak
z nasłonecznieniem dla niego. Jakie masz przemyślenie z klonami jeśli chodzi o miejscówki?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Kasya 14:19, 24 cze 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41942
A masz klona Paldiski ?
Jak nie to kup
Bardzo fajny
https://encyklopediadrzew.pl/encyklopedia.php?r=669
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Agatorek 15:21, 24 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Aprilku, jakoś ostatnio wszystko ruszyło i oby się nie zatrzymało. mam nadzieję, że róże mnie polubią , bo ja się zakochałam . Ale może wszystkiego mi nie zagłuszą. Cóż można przecież je kształtować
Nazwę pięciornika napisałam u Ciebie .

Asiu, Haha, dobrze, że duży teren u mnie, będę mogła wpuszczać duże grupy jednocześnie .
Każdy teren ma swoje wady i zalety. U mnie spore są odległości i jak czegoś zapomnę, to się nachodzę.
Brutus i krajobraz dziękują

Mrokasiu, dziękuję (a Ty to niby co? W sezon masz skończony ogród i rośliny- mutanty, to dopiero jest mistrzostwo ).

Daria zapisuję, i w kolejkę do zwiedzania, i do pielenia . Jeszcze kilka klonów (chyba 3 sztuki) mam w doniczkach, z tych pospolitych. Nazw w tej chwili nie pamietam.

Anetko dziękuję za miłe słowa .
Odnośnie klona, tego pomarańczowego, to dostałam go przez pomyłkę. Miał być grab japoński, przyjechał klon. No cóż. Cenowo byłam do przodu, klony lubię, to został . Wydaje mi się, że to Orange dream albo shirasawy autumn noon. Muszę zrobić zdjęcie liści z bliska i porównać.
Ogólnie przyjmuje się, że klony czerwono i bordowolistne znoszą najlepiej patelnię (stąd ich tyle u mnie), reszta woli półcień i cień, ale u mnie tego (w tej chwili) brak, więc rosną na słońcu.

Kasiu, nie mam tego klona . Ale rzeczywiście ciekawie wygląda. Może się skuszę, jak gdzieś go znajdę
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 15:23, 24 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Przyszły dziś tuje danica od Justynki (Olcimanolci)
5 ślicznych kulek




I trawy, hakonki
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
antracyt 16:53, 24 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
No proszę, tylko pomyślę o jakiejś róży i okazuje się, że jest prawie w co drugim ogrodzie To zabawne, rzucać się na różę, której kształtu kwiatu nie lubię... no ale skoro będzie idealna(mam nadzieję) na rabatę, to się poświęcę. Z tego co rozumiem, Lemon Rokoko masz od zeszłego roku? Cięłaś ją na wiosnę? Jak zareagowała na ostatnie deszcze? No chyba, że u Ciebie gwałtownie nie padało. Poproszę jeszcze o obserwacje, jak zniesie weekendowe upały. Z góry dziękuję za odpowiedzi na grad pytań
ps. Super masz tą ścieżkę pośród buszu
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies