Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 15:43, 04 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Ewa, i jeszcze jakby się znalazł jakiś masażysta z dużym wachlarzem ….
żartuję oczywiście .

Dorii, moja babcia miała i studnię (taką na korbę) i ziemiankę. I drewniany dom w środku lasu (bez łazienki). Uwielbiałam spędzać tam wakacje (z siostrą i/lub z kuzynką) . Chodzić na jagody, później na jeżyny, grzyby. Lubiłam tez jeździć „wozem” , ciągniętym przez konia.
Rozrywką była jazda na rowerze do sklepu, oddalonego o kilka km. Ehh, fajnie było
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:51, 04 sie 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6617
Hektary masz, możesz sobie rozrywki z dzieciństwa zorganizować Nie wiem jak Twoje piesy na konia i wóz zareagują, ale rowerem możesz chwasty wozić i doniczki też
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 00:00, 05 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Moje piesy reagują bardzo żywiołowo na każdą formę życia. Brutus to nawet gania za latającymi ptakami na „jego” niebie . Ale koń pewnie dałby sobie radę .

Wiesz, niby miejsce na to wszystko jest.., tylko kto by się tym zajmował (ja ).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
malgol 08:52, 05 sie 2022


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Agatorek napisał(a)


Szpalerek nad rowem, 11 szt limek i 11 szt vanillek


Powiem Ci Aga, że jestem pod ogromnym wrażeniem tych Twoich przestrzeni. Toż to teren nie do obrobienia! Mozesz być z siebie dumna Za kilka lat to będzie czad jak wszystko urośnie. Hortki są bardzo wdzięczne i szybko daja efekt od posadzenia

Pieknie!
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Ewa777 19:13, 05 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Rów masz taki konkretny. Będzie fanie z wodą
Ciekawe dziewzyny maja pomysły z lodówką i prysznicem przy altanie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Kordina 19:44, 05 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Dorii napisał(a)
Jak jeszcze jeździłam na biwaki to robiliśmy lodówkę polową. Dziura w ziemi do niej worek na śmieci z niewielkim otworem parę centymetrów od dna. W to wlewało się wodę ze studni (zimna jak diabli) i oszronione piwko gwarantowane a i inne produkty spożywcze dawały radę, byle w szczelnym opakowaniu. Trzeba było tylko świeżej czyli zimnej wody dolać od czasu do czasu.
Zamiast polowej lodówki można by ziemiankę wybudować. Są nawet takie gotowe do wkopania z tworzywa, niestety cena ich zabija :-\
Tańsze są betonowe w moim przypadku obawiała bym się o ich szczelność.
Miałam nawet taki pomysł żeby zamiast domku ogrodnika taką ziemiankę wybudować.


Gdzieś miałam w moich pomysłach ogrodowych z Pinterest starą dużą lodówkę położoną na plecach wkopaną w ziemię, 2 wywietrzniki i drzwi otwierane z góry z rojnikami na siatce, taka mini wersja ziemianki
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Martka 20:29, 05 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aga, zachwycam się kolejnymi odsłonami Ogrodu z zegarem niesamowite, ile w jeden sezon potrafi się zmienić podziwiam wciąż!

Aga, ziemianka - to super pomysł! Na przetwory i do przechowywania dalii, albo też wino własnej produkcji Moi znajomi wymurowali sobie i nawet mają tam pomieszczenie do kosztowania wina … marzenie, ale na to trzeba dużej działki i optymalnie - być budowniczym, wtedy nie ma tematów nie do ogarnięcia
Basieksp 21:18, 05 sie 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10242
Ja marzyłam o takiej ziemiance, w środku z cegły wykończona, tam drewniana beczka jako stolik do degustacji nalewek narazie to mam nalewki
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 21:37, 05 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Dzięki Gosiu . Właśnie chyba po hortkach i niektórych trawach widzę największy przyrost .

Ewa, może kiedyś pomyślę nad mini lodówką do altany, ale raczej nie w tym sezonie

Bozenko, to musiało wyglądać bardzo ciekawie, ale eM chyba by mnie oddał do wariatkowa, jakbym mu sprzedała ten pomysł .

Martuś, na razie ziemianka nie wchodzi w grę, ledwo co ogarniam rabaty, o domu nie wspomnę, bo zarasta pajęczynami . Ledwo się człowiek obejrzał, a już połowa lata …

Basiu, masz już najważniejsze . Bo bez nalewek to nawet nie ma co zaczynać degustacji

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kordina 21:53, 05 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Spojrzałam z ciekawości na Allegro i wcale nie są murowane aż takie drogie, myślałam, że to dużo większe koszty, można w granicach 5 już coś znaleźć.
O! Na YT w Szumilesie jest filmik o stawianiu gotowej ziemianki, jakby ktoś rozważał taką opcję
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies