Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

inka74 07:52, 17 lut 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15036
Kopane z gruntu wsadź w duże doniczki i potem je posadzisz. Pamiętaj, aby korzenie wcześniej namoczyć.

Plany mega ambitne. Kawał roboty cię czeka.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agania 12:35, 17 lut 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26056
Wszystko masz zaplanowane to najważniejsze, będzie pomocnik
Zawsze czekamy z niecierpliwością na wiosenne prace i zakupy roślinne.
Całkowicie Cię rozumiem, wszyscy zamawiają rośliny w przedsprzedaży

Rabata z zegarem wiosną odpali, duży trud przed Wami dacie radę

Kupione przeze mnie roślinki na przedwiośniu
już nie ukrywam przed żonem po prostu kupuję dla niego
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
April 12:43, 17 lut 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10491
Agatorek napisał(a)

I teraz pytanie
Czy takie kopane z gruntu można wsadzić na przechowanie i później przesadzić?



Plany baaardzo ambitne, trzymam kciuki za wystarczający zasób sił do ich zrealizowania.

Ja rośliny z gruntu bardzo często sadzę najpierw do donic i dopiero z nimi biegam po ogrodzie. Lub dołuję w gruncie, jak już mniej więcej wiem gdzie, wtedy mniej przesychają, a ja się oswajam z kompozycją. Moim problemem jest to, że zawsze za dużo zamówię i nie wyrabiam z sadzeniem do gruntu. Czasem takie rośliny siedzą 2-3 lata czekając na swoją kolej
____________________
April April podbija las Mazowsze
antracyt 12:50, 17 lut 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11959
Jak mogłaś się nie pochwalić "malutkimi" zakupami mam nadzieję, że zaraz zdradzisz co zamówiłaś. Teraz mus zrobić grafik poszczególnych prac. Będę kibicować i mobilizować się u siebie
I najważniejsze, pamiętaj, że jak się nie wyrobisz, to świat się nie zawali
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Zakrecona 12:56, 17 lut 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Z kuciem betonu ewentualnym, to może jakiś młot sobie wypożyczcie

Też miałam incydent z kuciem
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
AlinaP 15:23, 17 lut 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Hej Agatorku! Ogarnęłam wstęp i "obrazki" w Twoim wątku. Nie mogę wyjść z podziwu, że sama kopałas oczko. Faza planowania jest super. Przyznam się, że ja nie rysowałam na papierze. Do dziś zdarza mi się, że obserwując zdjęcia wymyślam, co jeszcze dosadzić lub zmienić.
Robię wizualizację i do szpadla!
Lepiej jest jednak zaplanować. Przynajmniej zarys. Nie wiem jakie masz podejście do tego zagadnienia.
Armagedon trwa, więc będę się odstresowywac na Ogrodowisku
Z rzeczy, które mi się przypomnialy: większe iglaste jako tlo- jak najbardziej tak. Plus jako urozmaicenie jakieś liściaste drzewa. Teren na to pozwala. W małym ogrodzie wystarczą tuje. Brzozy masz w oddali.
Dotychczas myślałam, że mam duży ogród.
Pozdrawiam

____________________
Ala
Agatorek 18:59, 17 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
maksimini napisał(a)

ALe plany masz ambitne - dużo tego. Super. mam nadzieję że uda Ci się wszystkie zrealizować w tym roku.
Co do roślinek kopanych, to chyba najlepiej będzie jak je wsadzisz do ziemi na przechowanie i tam zaczekają na swoje docelowe miejsce. Prawdę mówiąć innego wyjścia nie widzę
Ja bardzo mocno trzymałam się w cuglach żeby nic absolutnie nic zimą nie zamawiać, bo bałam się że zmiienię zdanie i szkoda roślinek, choć łatwo nie było Planem na zimę był/jest projekt, bo już przez to przechodziłam - nakupowałam bez sensu roślin które mi się podobały a potem rozdałam.
A te Twoje "kilka" roślinek to ile? ja mam już opracowaną metodę z moim mężem - jadę do szkółki niby tylko pooglądać (męża ze sobą nie biorę). Na oglądaniu się oczywiście nie kończy, potem czekam na dogodny moment i chyc roślinki z samochodu za dom. Potem mąż się dziwi, że cudem pieniądze z konta znikają a roślinek przybywa. Podsumowując: ja udaję że nie kupuję, a on udaje że mi wierzy I żyje nam się w zgodzie.


Kasiu, te moje „kilka” roślinek to sporo , ale większość w doniczkach, więc sadzić mogę przez cały rok. . Te z bryłą korzeniową zadołuję, tak jak piszecie.
Innej opcji nie ma, tzn jest, mogę anulować zamowienie . Ale wolę tego uniknąć.
Tu nawet nie chodzi o mojego M. , bo już machnął ręka na to moje wymysły . Ale teraz widzę, że trochę „popłynęłam” .

Przypomniało mi się, że jeszcze muszę ziemię z oczka przewieźć z miejsca na miejsce, to jakaś niekończąca się opowieść .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 19:01, 17 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
inka74 napisał(a)
Kopane z gruntu wsadź w duże doniczki i potem je posadzisz. Pamiętaj, aby korzenie wcześniej namoczyć.

Plany mega ambitne. Kawał roboty cię czeka.


Pewnie to się rozłoży na długi czas, w rok na pewno się raczej nie wyrobię.
Z kopalnymi z gruntu tak zrobię
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 19:03, 17 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Agania napisał(a)
Wszystko masz zaplanowane to najważniejsze, będzie pomocnik
Zawsze czekamy z niecierpliwością na wiosenne prace i zakupy roślinne.
Całkowicie Cię rozumiem, wszyscy zamawiają rośliny w przedsprzedaży

Rabata z zegarem wiosną odpali, duży trud przed Wami dacie radę

Kupione przeze mnie roślinki na przedwiośniu
już nie ukrywam przed żonem po prostu kupuję dla niego


Najtrudniej zawsze zacząć, później jakoś leci z pracami, tylko trzeba rytm złapać i kondycję poprawić po leniwej zimie .

Dobrze wiedzieć, ze nie tylko ja popełniam ogrodowe grzeszki .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 19:04, 17 lut 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15036
A czy musisz w rok? Ktoś cie goni? plany dobrze mieć i potem je wykreślać z listy, to dobrze robi na psychikę pod warunkiem, że rzeczywiście będziesz mogła je zrealizować bo wiesz, plany sobie, życie sobie. Nie ma czym się stresować. Ogród na wystawę nie jedzie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies