Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Agatorek 18:40, 27 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Judith, No właśnie nie wiem, czemu jest problem z tą bezodmianową. Być może masz racje, szkoda, że jest to ciągły brak (bo bywa że tylko okresowo brakuje np. bodziszków).
W temacie darów, dziś byłam u Mrokasi, też po trawy, tym razem miskanty. Dwa wielkie worki dostałam

Ewa, magnolia dziękuje . Niestety wiem coś o młodych magnoliach, mam też i takie, w tym roku będzie bardzo słabo, jeśli chodzi o kwiaty.

Ewa, ja też mam taką nadzieję . Bo mam i takie, młode, które nie będą miały za wiele kwiatów. Były przesadzane, może dlatego. A może są za bardzo odsłonięte. Najwyżej za rok zmienią miejscówkę.

Alicjo, mnie także urzekły jej kwiatki, nie mogę się doczekać kiedy zakwitnie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:09, 27 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6652
Jaka to jest hakone bezodmianowa???
Bo ogólnie wydaje mi się, że hakone różne są do kupienia (sama zamówiłam kolejne....) tylko problemem jest cena, która szybuje od kilku lat, niestety nie w dół
Tu widzę udział Ogrodowiska

P.S. Z ciekawości zajrzałam na stronę gdzie kupowałam misę ogrodową - 22 sztuki się sprzedały od czasu kiedy swoją kupiłam, chyba muszę policzyć ilu osobom wysłałam dane na priv
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Agatorek 00:26, 28 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Hakone bezodmianowa jest po prostu zielona . Bardzo podobna jest odmiana greenhills, ale rosnie mniejsza i chyba wybarwia się inaczej jesienią.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Makao 07:07, 28 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4099
A mi wyślesz te namiary na sklep? Chyba przegamiłaś mój post więc się przypominam
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Agatorek 11:24, 28 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Przepraszam Cię Aniu, widziałam Twój post, widocznie coś mnie później rozproszyło. Już wysyłam.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Makao 13:12, 28 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4099
Agatorek napisał(a)
Przepraszam Cię Aniu, widziałam Twój post, widocznie coś mnie później rozproszyło. Już wysyłam.

Spoko, spoko
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Urszulla 19:52, 28 mar 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Agatorek napisał(a)
Posadziłam też w końcu ciemierniki i taki się zrobił zakątek


3 sztuki wylądowały nad rowem (dobrze że nie w rowie )


Posadziłam też dwa jałowce od rodziców, przy mostku





Ciemierniki nad rowem to super pomysł a gdzie posadzisz magnolię? U Ciebie sporo ich by się zmieściło
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Judith 19:59, 28 mar 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9933
Agnieszko, przepraszam, ze o to pytam: dlaczego te podpory mostku nie są wkopane w ziemię? Meczy mnie ta kwestia od początku życia mostku…
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 20:57, 28 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Ula, jeszcze nie wiem gdzie posadzę magnolię . Pobiegam z doniczką po terenie i gdzieś wcisnę .
Oprócz tej, mam jeszcze kilka innych, ale nie ma się na razie czym chwalić, słabo kwitną. Były też przesadzane rok temu, może dlatego. Jedna została skrócona przez psa, inna „uschła”, ale odbiła od korzeni i mam teraz wielopienną ( dobrze, że nie zdążyłam jej wcześniej wykopać ), kolejnej coś zeżarło korzenie. Poza tym rosną teraz na trochę wietrznym stanowisku, być może będzie kolejna przesadzanka

Judith, Haha, nie przepraszaj . W sumie to nie wiem dlaczego nie wkopaliśmy tych bloczków. Chyba myśleliśmy, że całość (mostek i bloczki) trochę osiądzie.
Teraz widzę, że chyba lepiej by było je wkopać. Ale aktualnie plan jest taki, żeby pomalować je brązową farbą do betonu plus będzie tam jeszcze rozsypana kora, więc powinny wizualnie zniknąć .
Jeśli mnie efekt nie zadowoli, to będę chciała je jednak wkopać, ale też nie całe, tylko do połowy.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 21:09, 28 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
MartaCho napisał(a)


Łosie są niesamowite!
Taras jest w cieniu czy słoneczny? Bo hosty raczej cień lubią… ale też mi się bardzo podobają, np Praying hands fajnie w donicach wyglądają.


Są też odmiany host, które dobrze się czują na słońcu i w półcieniu.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies