Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

sarenka 16:08, 01 kwi 2023


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ładne ambrowce
Jestem ciekawa po której stronie Warszawy te drzewa są dostępne?
Tak w ogóle to nie planowałam żadnych nasadzeń poza tym by obsadzić donice, ale teraz to u Wioli zobaczyłam kolejne cudne donice ( już męża namawiam byśmy pojechali) u Ciebie drzewka...
Zobaczymy, może się na coś słyszę w tym roku
____________________
Magda W samym sloncu
Agatorek 16:33, 01 kwi 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Dorii, w sumie to już niedługo pewnie będę kończyć temat drzewek, więc zostanę przy większych egzemplarzach . Podpory (paliki) i tak muszę dawać przy świeżo posadzonych, za mocno wieje czasami.

Magda, ambrowce przyjechały z Janek
Ja tez nieraz już kończę z nowymi roślinami, a później niestety, znów coś gdzieś zobaczę i muszę to mieć

Najlepsza jest moja mama . Mówi, że chyba już wystarczy mi rabat, a dziś zobaczyłam kilkadziesiąt doniczek, które dla mnie naszykowała. Jesienią było ich kilka .
M.in. Cisy, miodunki, ciemierniki cuchnące (tych chyba jest najwięcej), jakieś tawułki, tujopsisy, irgę, fiołki, i inne, których w tej chwili nie pamiętam
No to chyba mi rabat jednak nie starczy, bo muszę to gdzieś posadzić
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 19:50, 01 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4068
Ładne zakupy. Te gwiaździste magnolie uwielbiam, ale się boję sadzić u siebie, bo u mnie strasznie wieje i na pewno by przemarzała.
Ja mam tylko jedną magnolię, przed domem. Ona świetnie się tam czuje, bo rośnie przy budynku
i jest osłonięta od wiatru, ale więcej takich miejsc u siebie nie posiadam Tylko miała być krzaczasta, a rośnie mi w górę cały czas. Do dzisiaj nie wiem co to za odmiana.
Ja swoją magnolię nawożę co roku, specjalnym nawozem do magnolii.

Ambrowca gumbala zazdroszczę. Ja mam u siebie tylko kolumnowego. Ale tak myślę, że jak gdzieś jakieś drzewo wypadnie, albo przybędzie mi rabata, to wsadzę tam ambrowca ze zwykłą koroną. Jak kupowałam swojego to nie wiedziałam, że to kolumnowy

Twoja mama zabawna, widzę co roku czymś dzieli
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Gruszka_na_w... 21:46, 01 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Magara napisał(a)
Aga, uwielbiam Twoje wielkogabarytowe zakupy


Dołączam się do zachwytu Magary. U Ciebie Aga to od razu widać, że kupiłaś drzewko, a nie kawałek patyka z potencjałem. Piękne są!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anna_ogrodni... 07:08, 02 kwi 2023


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Hej Agus piękne i dorodne ambrowce zakupiłas oj będzie pięknie z drzewami. Sama się zastanawiam nad kupnem ale moja działka jest mała ale wiesz jak to ogrodnik zawsze coś wymyśli Aga ja chciałabym u siebie szklarnie czy nie znasz jakiejś sprawdzonej firmy prosze napisz na priv
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Agatorek 07:17, 02 kwi 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Aniu, No właśnie magnolie nie lubią wiatrów . Ale postaram się gdzieś tą moją wcisnąć.
Klony palmowe też są z tych wrażliwszych, ale widzę, że raczej wszystkie ruszą po zimie . Jeden, czy dwa mi na początku przemarzły, ale to były baaaardzo młode egzemplarze.

Dzięki Haniu . Mam nadzieję, że te nabyte okazy także będą miały potencjał

Hej Aniu . Zawsze możesz pomyśleć właśnie nad kolumnowym drzewkiem, albo czymś na pniu , to zawsze wejdzie na rabatę.
Niestety temat szklarni jest mi póki co obcy.
Pozdrawiam również
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiolka5_7 10:47, 02 kwi 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Piękne zakupy! Drzewa uwielbiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gosialuk 11:54, 02 kwi 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5296
Madzia z ogrodu z wilkiem i Asia z ogrodu bez reguł będą miały szklarnię. Ich zapytaj

Aga będziesz miała sadzenia - twoja mama to taką prywatną szkółkę założyła dla Ciebie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Joann 11:57, 02 kwi 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Ambrowce przepiękne, mój to faktycznie może się schować. Ty to działasz z rozmachem!
____________________
Joanna Ogród długi
Agatorek 14:35, 02 kwi 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Dzięki Wiola

Gosia, taaaak . Będę sobie dawkować przywożone ilości

Joann, dzięki. Ale swojemu nie daj się chować

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies