Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z zegarem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zegarem

Gruszka_na_w... 20:47, 19 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Och, jak ja lubię oglądać te Twoje roślinne rarytasy. Jedyne i niepowtarzalne.
Czekam na interesujący finał historii z kotem.
Kukliki masz przepiękne. Nad wyraz dorodne. Widać, że im dobrze u Ciebie.
A klonowi wycięłabym tę "inną" odnogę. W przypadku roślin czasem warto mieć "twarde serce". Taki mieszany będzie pewnie z czasem wprowadzał wizualny bałagan.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Basieksp 21:33, 19 maj 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331

❤️


To judaszowiec? śliczne ma listki kuklikowo też bardzo mi się podoba
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
anabuko1 22:37, 19 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Oj i mi się podoba te judaszowiec.
Bardzo ciekawe ma te listki. Serduszka różowe. No pięknie.
Czy wszystkie judaszowce takie listki mają ?
Pytam bo ja żadnego judaszowca nie mam to nie wiem.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agatorek 22:43, 19 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Jola, ja też nie wiem, co mu dolega.

Justyna, aksamitki to jedne z ulubionych kwiatków eMa. Bo długo kwitną . Lubi jeszcze werbenę .

Danusiu, mam jakiegoś nn - z bordowymi listkami, carolinę sweetheart, golden falls, red Force i Merlota (dwa ostatnie mizernych rozmiarów dzięki szkodnikom).
Eternal Flame jeszcze nie mam, mam zamówionego w jednej szkółce, mają mieć w okolicach lipca. Zobaczymy co przywiozą i za ile .

Haniu, u mnie i tak jest lekki bałagan na rabatach, więc klon 2 w 1 jakoś by przeszedł. Nie wiem jeszcze co z nim zrobię. Z jednej strony trochę mi szkoda ciąć, bo nie wygląda na chorego. A z drugiej, nie wiadomo w jaką stronę to pójdzie. Może nie pójdzie w ogóle.
Kot się dziś nie pojawił . EM wrócił sam
Kukliki dziękują. Pewnie dlatego tak puchną… z dumy

Basiu, tak, to judaszowiec. Mój najstarszy i (dla mnie) najpiękniejszy ❤️. Kupowany jako mały i chudy patyczek (nie miał wpisanej odmiany). Mimo całej mojej miłości do klonów palmowych, to on jest nr 1 . Jest u mnie jakieś 5, czy 6 lat.

Tak wygląda w czerwcu


A tak w październiku
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 22:45, 19 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Ania, jeśli chodzi o kształt liści, to chyba większość ma takie.
A kolory mogą być różne: zielone, żółte, pomarańczowe, bordowo-czerwone, w barwach jesieni, wielokolorowe: zielono różowo bordowe, zielone nakrapiane . I pewnie jakieś jeszcze się znajdą
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 23:40, 19 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Wiem co sie wydarzyło z tym klonem , jeśli rok wcześniej te same gałązki były normalnie wybarwione. Nastąpiła rewersja, u klonów dość popularne i u trzmielin, należy wyciąć do właściwie wybarwionych liści i potem pilnować. U mnie tak drumondi dwa lata próbował puszczać zielone, wycinałam i na razie się nie pojawiają ponownie tylko jest ładnie wybarwiony
wycinałam naprawdę duże gałęzie, ale klony szybko się regenerują. Nie ma gwarancji, ze kupisz drugiego i nie zacznie również zmieniać koloru w przyszłości, szkoda kasy. Lepiej tego przyciąć i wyprowadzić, a za tą kasę kupić sobie coś innego
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorii 23:48, 19 maj 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
To samo miałam pisać o rewersji. Gdyby to z podkładki odbił to od razu były by inne liście.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Magara 23:52, 19 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
Agatorek napisał(a)
Magara, kot w domu niestety jest wykluczony (ze względu na eMa). Dziś na razie się nie pojawił. Kot . EM zresztą też rano wybył . Może wrócą razem



Aaaa, to sytuacja bez wyjścia, nie pomiziasz kotka przy kominku
No i czytam, że eM wrócił, a kot nie - przypadek?
Zakupy Twoje uwielbiam i cieszą mnie tak jakby u mnie miały rosnąć
Ogród też

Z klonem to nie radzę bo się nie znam, ale od kilku lat (tzn. od kiedy zaczęłam się interesować roślinami) obserwuję "dwukolorowego" klona - teraz wiem, że część ma szlachetną, a część z podkładki - niemniej jednak wygląda bardzo ciekawie Za jakiś tydzień zrobię zdjęcie Co chyba nie zmienia faktu, że kupowałaś Jordana więc może warto poczekać aż sprzedający się wypowie?
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Basieksp 00:08, 20 maj 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10331
No bardzo ładny jest może i dobrze, że nn, bo ja już chyba naprawdę miejsca nie mam a ostatnio zabrałam eM do arboretum, licząc, że będą kwitły żółte magnolie, nic, zupełnie nic się nie odzywałam, że cos chcę, kwitły dwie i mój eM, oglądał, wąchał, robił im fotki no i mówi tak, znajdź fajnie miejsce to jeszcze jedną, żółtą magnolię posadzimy wiedziałam, że tak będzie tylko to miejsce, no to jest naprawdę problem a teraz ten judaszowiec, aj tam
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 07:28, 20 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Sylwia, Dorii, to już sprawa jasna.
Poczekam jeszcze na odpowiedź sprzedającego, ale tu nie robię sobie dużych nadziei, bo przecież nie mógł tego przewidzieć. A jeszcze jeśli jest to dość częste zjawisko, to właściwie nie ma o czym mówić .

Daga, daj znać, jak zrobisz fotkę .
Zakupy u mnie to są prawie kompulsywne . Jeszcze nad tym panuję o tyle, o ile, ale czasami ten przymus jest silniejszy ode mnie .
Dziś eM znów wybywa, może tym razem wróci kot

Basiu, odmian judaszowców w sprzedaży w Pl nie ma jakoś dużo, można by się pokusić o zidentyfikowanie tego mojego nn .
Żółte magnolie są bardzo ładne. Ja mam golden tulip, w tym roku w ogóle nie miała kwiatków, tak jak i pozostałe (jedna miała kilka, to je przymrozek załatwił).
Zobacz sobie odmianę Elizabeth, może na nią się skusić

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies