Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Gosiek33 10:25, 27 lip 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
April napisał(a)



Na pudełku było tylko Digitalis Illumination Raspberry. Niestety nie jestem pewna czy przezimuje, bo podobno taka u Ursy i Kwarteta nie dała rady. Pani w ogrodniczym zapewniała że bylinowa, zimująca. Okaże się.



Przed laty miałam podobną i też nie przetrwała, może wyhodowali odmianę zimującą w naszym klimacie? Kupując penstemona bródkowego też nie liczyłam na kilkuletnie kwitnienie a jednak 2 sezony przetrwał
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
MiluniaB 10:46, 27 lip 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3385
Aprilku pięknie u Ciebie. Jak na leśny ogród trudny w prowadzeniu masz bardzo wiele dobrze rosnących roślinek, które cieszą kwitnieniem. Zdjęcia z misą są bajeczne, a kicia wracająca do zdrowia w hacone skradła moje serce
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Alija 11:41, 27 lip 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
April napisał(a)
Ja w drzwi a tu deszcz. Wracam więc do zdjęć
Woda świeżo nalana do misy, jeszcze się nie wyklarowała, za dwa dni będzie przeźroczysta.






Pokropiło, postraszyło, idę do ogrodu


Piękny ten Twój las, po prostu piękny. Misa jest obłędna!!!
Dziewanna też mi się podoba, wstyd się przyznać, ale nie wiedziałam, ze są bylinowe.
Kicia w trawach pięknie wygląda, a że się jej tam podoba akurat mnie nie dziwi. Moje koty też lubią takie miejsca. Dobrze, że wraca do zdrowia.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Anda 15:01, 27 lip 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
April napisał(a)



Na pudełku było tylko Digitalis Illumination Raspberry. Niestety nie jestem pewna czy przezimuje, bo podobno taka u Ursy i Kwarteta nie dała rady. Pani w ogrodniczym zapewniała że bylinowa, zimująca. Okaże się.


Digitalis mertonensis jest bylinowa, choć krótkowieczna, a ta którą masz to krzyżówka między Digitalis purpurea i naparstnicą z wysp kanaryjskich Isoplexis canariensis. U nas przeważnie dwuletnia, tak jak Digitalis purpurea.

Widoki ogrodowe cudowne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
BKosimkArt 15:42, 27 lip 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
April napisał(a)


Basiu, dzięki.
Widziałam że powolutku wracasz na forum. Maluch daje popalić

Lekko nie jest ale chociaz jak karmie staram się coś zajrzeć
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
lilarose 23:14, 27 lip 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
April napisał(a)





ekstra widoczek
muszę popracować nad czerwienią w cienistych zakątkach

Co do robienia zdjęć, to ja wysłałam córkę na obóz fotograficzny, może coś na tym skorzystam
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
bialydomek 09:13, 29 lip 2021


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 187
April- wyobraź sobie, ze przeczytałam całe 274 strony pisma pisanego, a nie tylko obrazki !!

misa jest przecudowna, REWELACJA,... idealnie została ustawiona, i świetne otoczenie jej dobierasz, miodzio

tak mnie zainspirowałaś, ze byłam nawet na złomie rozejrzeć się za jakimś "cortensem"
ale,... niestety nic zbliżonego do "starej blachy" do tego okrągłe, lub kwadratowe nie znalazłam

mozesz podac przyblizony koszt Twojego cuda?
April 17:03, 05 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Wydawałoby się że u urlop człowiek będzie miał więcej czasu... no nic bardziej mylnego
Najpierw zapraszam na trochę fotek.
Byli tacy co faktycznie odpoczywali






Były też spontaniczne zakupy



____________________
April April podbija las Mazowsze
April 17:21, 05 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Rabata z misą właściwie ukończona. Teraz czekam na zagęszczenie się. Chociaż już teraz widzę że chyba za gęsto nasadziłam Korci mnie żeby policzyć rośliny jakie tam upchnęłam. Może, w jakiejś wolnej chwili...
Gatunkowo nie jest bardzo dużo: hakone, żurawki, cisy, rdesty, brunnery, Carexy, bodziszki, derenie, klony, sumak, żywokost- niestety coś go zjada niemal do zera, paprocie i naparstnice. A, i hosty, i rutewki. Nooo, jednak się trochę nazbierało











Z różnych stron, pod różnymi kątami, bo jestem z niej bardzo dumna. Nawet nie sądziłam że dam radę w jeden sezon.

No i oczywiście zaczęłam już kolejną rabatę. To będzie ostatnia już w głąb lasu. Dalej już tylko górka służąca jako wybieg dla psów. Na tym kończę obsadzanie, choć eM podchodzi do tych zapewnień sceptycznie. Zwłaszcza że nastąpiły zaraz po tym jak się zarzekałam że ani jednej doniczki w tym sezonie już nie przytargam. Po czym przyjechały koleżanki, udałyśmy się na spontaniczne zakupy a ja przytargałam 30 doniczek.... Bez komentarza...
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 17:31, 05 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9912
Mgduska napisał(a)


Widziałam taką naparstnicę w szkółce, ale coś mi się tłukło po głowie, że to zimy raczej nie przetrwa, chociaż nie wiedziałam jeszcze, że to naparstnica bylinowa. Szkoda by było, gdyby miały nie przetrwać, strasznie fajne mają kolory. Może jeszcze trafię i też spróbuję - ostatniej zimy niewiele mi padło, a zima przecież była jak ta lala.
Koty lubię A te Twoje są poza tym wybitnie piękneMoże taka opinia pomoże na focha


Magdo, ale ja pytałam czy mi ta naparstnica przezimuje i były zapewnienia że oczywiście. Do głowy by mi nie przyszło kwestionować, bo mam żółtą naparstnicę bylinową i zimuje bez problemu. Niestety nie jest tak efektowna. Spróbuję zebrać nasiona. Ciekawa jestem co z tego wyjdzie.

Kocie fochy już się troszkę zmniejszyły. Nie wiem co podziałało, czy komplimenta czy fakt zdjęcia bandaży. Inna sprawa że było ponad 30 stopni cały tydzień, też bym miała focha jakby mnie tak w coś zawinęli w takim upale.

Jeszcze widoczki, którymi teraz będę zamęczać




____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies