Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 16:27, 06 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
No i Oczar Jelena, pierwszy sezon u mnie. Nie wiedziałam że tak wcześnie zaczyna







Na tle igieł słabo widać, chyba go muszę podsadzić czymś jasnym, zimozielonym. Może tojeścią


____________________
April April podbija las Mazowsze
April 16:33, 06 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Jeszcze trochę spamu oczarowego bo jestem nim oczarowana Szkoda że było pochmurno.







Dla porównania Oczar Westerstede na takim etapie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 16:40, 06 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
I inne kwiatki




____________________
April April podbija las Mazowsze
Johanka77 16:45, 06 lut 2022


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Oczar ładny, ale inne kfiottki do schrupania
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Judith 17:09, 06 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Ależ dostojny kiciuś .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ElzbietaFranka 18:05, 06 lut 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Witam Aprilku

Dobrze, że napisałaś o tym trzcinniku że się rozsiewa. Moje rosną w takim miejscu, że raczej tam nie pielę więc mogły się rozsiać. Będę się przyglądać wiosna jeszcze przy scięciu wytrzepie nasiona.
Trawy zazwyczaj ciężko dzielić mowa o miskantach najpierw wykopać graniczy z cudem. Trzeba mocnego osiłka a później przy dzieleniu drwala.

Trzcinnik nie ma dużych korzeni. Dziel jak ma już zielone na wierzchu i wsadzaj do luźnej ziemi i dobrze podlej. Ostatnio dzieliłam Memory i Gracilimusa wykopałam korzenie później eM przecinał kępy piła szablasta akumulatorowa idzie jakbyś chleb kroiła.

Oprócz kici podziwiam też ciemierniki u mnie tak kwitnących w glebie jeszcze nie ma. Bardzo ładne.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alija 20:13, 06 lut 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
April napisał(a)
I inne kwiatki


Oczar kwitnie pięknie i bardzo wcześnie, ale ten kwiatek jest bezkonkurencyjny.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Joann 21:07, 06 lut 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Aprilku, czytam, że zakupy poczynilaś I dobrze, co będziemy siebie żałować przyjemności
Oczar cudny, a kiciuś? Bezkonkurencyjny!
____________________
Joanna Ogród długi
Magara 22:25, 06 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6374
April napisał(a)


Zdjęcia już wstawiłam powyżej. Pokrój jest lekko fontannowy, raczej wyższa niż szersza, choć nie pionowa. Jest mięciutka, dlatego np dzielenie trzeba wykonywać jak tylko rusza, bo potem mocno ją to wymęcza.
A kiedy ty sezon zaczynasz? Nie żebym namawiała, każdy własnym rytmem. Poza tym każdy ma inne rośliny. Moje wymagają wczesnego cięcia, mam ich dużo więc odpowiednio wcześnie muszę zacząć.

Jola, dzięki za wszystkie zdjęcia i informacje
I oczarami widzę też kusisz Ja już którąś kolejną wiosnę się nimi zachwycam ale chyba ciut rozumu nabrałam i jeszcze nie kupiłam bo nie wiem gdzie by mógł mieć miejsce - od kiedy mam jako tako poplanowane rabaty procesy decyzyjne mi się znacznie wydłużyły
Kot Twój - urodzony celebryta Nie wiem jak to jest, że koty zawsze wiedzą kiedy będą zdjęcia i zupełnie "przypadkowo" meldują się na sesji Tylko jeden z naszych kocich wychowanków miał w tym przedmiocie lęki i na widok telefonu czy aparatu uciekał gdzie pieprz rośnie
A sezon to ja rozpocznę jak przestanie lać, wiać i padać - optymistycznie zakładam, że jeszcze w lutym Póki co pada praktycznie non stop i jest tak mokro, że działka jak pole ryżowe wygląda
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Kordina 02:18, 07 lut 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4594
April napisał(a)


Wiesz, zdjęcia robię tylko telefonem więc już z tego powodu szału nie ma. No i słońce jest ważne. Jest sprzymierzeńcem ale też potrafi nieźle napsuć krwi Nie żebym się mocno tłumaczyła ale zdjęcia robię najczęściej w pośpiechu, nie analizuję kompozycji, ustawień i osi widokowych jak wiele artystek tutaj. Nie mam takich zdolności uchwycenia i wydobycia piękna. A są tu dziewczyny, które robią niesamowite zdjęcia. Przyznam że mam trochę kompleksów na tym tle


W takim razie albo masz wrodzony talent do kompozycji, albo masz tak cudny ogród, że wystarczy pstryk i każde ujęcie jest piękne
U mnie za zimno i deszczowato, aby cokolwiek robić w ogrodzie, tylko doglądam i planuję prace ale niektórych to widzę ostro wzięła ta choroba - "zaraza ogrodnicza". U mnie dopiero w fazie inkubacji
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies