Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

sylwia_slomc... 21:40, 05 lut 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
April napisał(a)
Nowy sezon uważam za otwarty. Właśnie wróciłam z cięcia traw. Głównie seslerie i właśnie brachytrichy. Dwie i pół godziny zleciało migiem. Niestety zaczęło padać. Ale i tak doładowałam baterie.

No i jeszcze muszę się przyznać do złamania obietnicy nie robienia zakupów. Złożyłam pierwsze zamówienie u Kalisiaka w Kobyłce. Klon strzępiastokory, nieduży ale one są drogie. Dwa oliwniki wąskolistne na moją słoneczną górkę, kalinę Kilimandżaro i kolcowój. Ogłaszam publicznie że jestem SŁABA. Moja silna wola ma wolne, rozum śpi...
Zwłaszcza że mam kolejne zamówienie przygotowane a w nim m.in. irysy białe i lawendowe i lilie.
Chciałam właśnie sprawdzić co tam jeszcze i się zirytowałam bo koszyk zniknął. No tak nie można Muszę jeszcze raz klikać...

Ostrzegam, że zarówno oliwniki jak i kolcowój odrosty dają, a jak trafią dobre miejsce to tych odrostów sporo...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:50, 05 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Oj jak dobrze, że udało Ci się wyrwać do ogrodu i uzyskać spokój duchowy podczas napełniania koszyków zakupowych.
Skusiłam się kiedyś na zakup oliwników wąskolistnych. Oprócz zalet (piękne, jasne liście latem, bardzo długo się te liście trzymają na drzewie, bo aż do końca listopada), to mają i wadę. Wytwarzają na pniu i na gałęziach bardzo twarde, grube i dosyć długie kolce. Swoje oliwniki posadziłam na zapłociu. Trzy wykarczowałam, bo kilkakrotnie mocno się pokaleczyłam podczas koszenia trawnika pod nimi. Trzy zostały, ale musiałam je mocno podkrzesać. Wszelkie prace przy tych drzewkach wymagają sporej uważności.
Edit: odczytałam post Sylwii- u mnie oliwniki rosną jak drzewa. Mają pień i żadnych odrostów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 23:07, 05 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Judith napisał(a)
April, mogłabyś pokazać Brachytrichę w stanie przed kwitnieniem? W sensie bez tych cudnych kłosów?


Przyłączam się do wniosku, a jeszcze ponawiam prośbę o info jaka ona wysoka i jak szerokie kępy tworzy
Rozpoczęcia sezonu i zakupów nie wypada nie pogratulować
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Tess 23:36, 05 lut 2022


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Boszsz... tak długo mnie nie było, że zapomniałam, jak tu się można nakręcić tym Waszym zapałem do prac ogrodowych wszelakich
Opieram się dzielnie, by w środku zimy nie ciąć traw (choć strasznie mnie już irytują), ale jak czytam, że tu już i tam już... Ech, może jutro popada, bo jak nie, to nie strzymam

Pana Cynamonowego mam, jest świetny. Fajny zakup.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
April 07:45, 06 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Monika83 napisał(a)
Też byłam, trochę drogo u niego jest, przykładowa hortensja ogrodowa w 5l donicy z 120zl a w Emilianowie ta sama odmiana I też w 5l donicy za 60 zl, masakra.


Nie jest tam tanio, to fakt. Ale czasem kupuję rośliny których gdzie indziej nie znalazłam. Kupuję zawsze rozplenicę słoniową Vertigo. Kupiłam np derenia Cappucino. Ładne grujeczniki. Trafiają się perełki. Poza tym wolę kupować na żywo niż w internecie, gdzie i tak płacę za przesyłkę.
Cen hortensji nie porównywałam. Ale Duet może mieć znacznie niższe ceny bo jak pisałaś są bezpośrednim dystrybutorem.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:49, 06 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Wiolka5_7 napisał(a)


Tak praca w ogrodzie odstresowuje bardzo
Niby ocieplenie zapowiadają,ale i opady,hmmm zobaczymy...

Fajne zakupki

Chcę dokupić na jedną rabatę jeszcze kilka sztuk molinii Heidebraut i na drugą rabatę molinie Edith dudszus ... Trawek nigdy dość


Zgadzam się, trawek nigdy dość. Ale z moliniami nie mam jeszcze doświadczenia. Mam tylko Variegatę i Karla Foestera.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:09, 06 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Judith napisał(a)
April, mogłabyś pokazać Brachytrichę w stanie przed kwitnieniem? W sensie bez tych cudnych kłosów?


Z tym będzie problem bo one rosną w głębi rabaty. Kępa jest miękka, fontannowa o żywej zieleni, potem trochę ciemnieją.
Nie wiem czy coś widać
Po lewej stronie za ścieżką


Tu za hostą


Brachytricha po lewej od drzewa, za cercisem. To po prawej to Imperata. Ma bardziej pionowy pokrój


To chyba tyle
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:30, 06 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ostrzegam, że zarówno oliwniki jak i kolcowój odrosty dają, a jak trafią dobre miejsce to tych odrostów sporo...


Sylwia, dzięki za czujność ale zarówno oliwnik jak i kolcowój planuję posadzić w dzikiej części działki, na piaszczystej górce, na skraju lasu. Raczej im nie grożą dobre warunki glebowe. Dlatego wybrałam oliwnika bo on takie toleruje. No i oczywiście dla jego cudnych liści w szaro niebieskim odcieniu.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:43, 06 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Oj jak dobrze, że udało Ci się wyrwać do ogrodu i uzyskać spokój duchowy podczas napełniania koszyków zakupowych.
Skusiłam się kiedyś na zakup oliwników wąskolistnych. Oprócz zalet (piękne, jasne liście latem, bardzo długo się te liście trzymają na drzewie, bo aż do końca listopada), to mają i wadę. Wytwarzają na pniu i na gałęziach bardzo twarde, grube i dosyć długie kolce. Swoje oliwniki posadziłam na zapłociu. Trzy wykarczowałam, bo kilkakrotnie mocno się pokaleczyłam podczas koszenia trawnika pod nimi. Trzy zostały, ale musiałam je mocno podkrzesać. Wszelkie prace przy tych drzewkach wymagają sporej uważności.
Edit: odczytałam post Sylwii- u mnie oliwniki rosną jak drzewa. Mają pień i żadnych odrostów.


Haniu, no trudno czasem nie pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Skoro nas to uszczęśliwia to czemu z tego rezygnować.
Dzięki za informacje o oliwnikach. Może na początku postawię wokół nich taką niewidoczną siatkę leśną dla ochrony psich boków. Zobaczę jak to wygląda jak nabędę. Wokół nich raczej żadnych prac nie przewiduję. Na górkę wysypuję tylko zgrabione z ogrodu igliwie. Wiadomo że nie będę dawać pod oliwniki, ale przechodzenie obok może być zatem bolesne.
A mogłabym cię prosić o zdjęcia twoich oliwników? Ciekawa jestem jak zaaranżowałaś przestrzeń wokół nich. Jakoś nie bardzo pamiętam.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:47, 06 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Magara napisał(a)


Przyłączam się do wniosku, a jeszcze ponawiam prośbę o info jaka ona wysoka i jak szerokie kępy tworzy
Rozpoczęcia sezonu i zakupów nie wypada nie pogratulować


Zdjęcia już wstawiłam powyżej. Pokrój jest lekko fontannowy, raczej wyższa niż szersza, choć nie pionowa. Jest mięciutka, dlatego np dzielenie trzeba wykonywać jak tylko rusza, bo potem mocno ją to wymęcza.
A kiedy ty sezon zaczynasz? Nie żebym namawiała, każdy własnym rytmem. Poza tym każdy ma inne rośliny. Moje wymagają wczesnego cięcia, mam ich dużo więc odpowiednio wcześnie muszę zacząć.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies