Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 08:52, 06 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Tess napisał(a)
Boszsz... tak długo mnie nie było, że zapomniałam, jak tu się można nakręcić tym Waszym zapałem do prac ogrodowych wszelakich
Opieram się dzielnie, by w środku zimy nie ciąć traw (choć strasznie mnie już irytują), ale jak czytam, że tu już i tam już... Ech, może jutro popada, bo jak nie, to nie strzymam

Pana Cynamonowego mam, jest świetny. Fajny zakup.


O tak, wspólne działanie pobudza. Ja się wyrwałam z takiego marazmu że chyba nic innego mnie by tak nie poderwało jak oglądanie działań koleżanek
Ja zaczęłam ciąć bo mam trawy szybko ruszające, jeszcze późną zimą. Sporo tego. Muszę wcześnie zacząć żeby mnie lato nie zastało z porządkami.

Cynamonowy malutki ale cieszę się że wreszcie kupiłam. Dawno mi się podobał. Ja mam takie podejście że wolę kupić mniejsze rośliny, które zdążą się od małego dostosować do moich trudnych warunków. A jak nie dadzą rady, to nie będzie żal wydanych pieniędzy.

I lepiej żeby nie padało bo mam jeszcze plany na dzisiaj
____________________
April April podbija las Mazowsze
Milka 11:10, 06 lut 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
April napisał(a)


Nie jest tam tanio, to fakt. Ale czasem kupuję rośliny których gdzie indziej nie znalazłam. Kupuję zawsze rozplenicę słoniową Vertigo. Kupiłam np derenia Cappucino. Ładne grujeczniki. Trafiają się perełki. Poza tym wolę kupować na żywo niż w internecie, gdzie i tak płacę za przesyłkę.
Cen hortensji nie porównywałam. Ale Duet może mieć znacznie niższe ceny bo jak pisałaś są bezpośrednim dystrybutorem.

Szaleństwo ogrodowe ruszyło zakupy i praca, ale tego nam brak po zimie. Ja w planie mam zakup klonów palmowych, ale stacjonarnie. A reszta w praniu wyjdzie. Będę nowości podziwiać u ciebie, pozdrawiam Jolu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Judith 12:05, 06 lut 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
April, dziękuję za zdjęcia .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Monika83 13:09, 06 lut 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2887
April napisał(a)


Nie jest tam tanio, to fakt. Ale czasem kupuję rośliny których gdzie indziej nie znalazłam. Kupuję zawsze rozplenicę słoniową Vertigo. Kupiłam np derenia Cappucino. Ładne grujeczniki. Trafiają się perełki. Poza tym wolę kupować na żywo niż w internecie, gdzie i tak płacę za przesyłkę.
Cen hortensji nie porównywałam. Ale Duet może mieć znacznie niższe ceny bo jak pisałaś są bezpośrednim dystrybutorem.
. Masz racje też wolę kupować stacjonarnie, przez net kupuje w ostateczności jak nie ma w Emilianowie tej roślinki lub w centrum ogrodniczym Witona w Radzyminie. Te hortki u Kalisiaka to po doniczkach i etykietach rozpoznałam że są z Duetu
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
April 13:27, 06 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Milka napisał(a)

Szaleństwo ogrodowe ruszyło zakupy i praca, ale tego nam brak po zimie. Ja w planie mam zakup klonów palmowych, ale stacjonarnie. A reszta w praniu wyjdzie. Będę nowości podziwiać u ciebie, pozdrawiam Jolu


O tak, klony palmowe też bym kupiła. Ale nie wiem gdzie. Muszę pomyśleć, posadzić byliny. Niech to co sadziłam w zeszłym roku pokaże liście. Jestem wzrokowcem.
Irenko a klony palmowe chcesz odmianowe? I gdzie je wciśniesz? Pokaż to może i ja wpadnę na jakiś pomysł.
Choć najpierw muszę usunąć połamane przez wiatr sosny. Oby przyjechali w tym tygodniu.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:28, 06 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Judith napisał(a)
April, dziękuję za zdjęcia .


Nie ma sprawy
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:30, 06 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Monika83 napisał(a)
. Masz racje też wolę kupować stacjonarnie, przez net kupuje w ostateczności jak nie ma w Emilianowie tej roślinki lub w centrum ogrodniczym Witona w Radzyminie. Te hortki u Kalisiaka to po doniczkach i etykietach rozpoznałam że są z Duetu


A znasz Morenę? Na samym wjeździe do Wołomina, może nawet to już Wołomin. Za stacją benzynową a przed centrum handlowym. Też mają sporo hortek. W zeszłym roku kupiłam u nich Sweet Pink Anabell. Ale ogrodówki też mieli
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gruszka_na_w... 14:11, 06 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
April napisał(a)


A mogłabym cię prosić o zdjęcia twoich oliwników? Ciekawa jestem jak zaaranżowałaś przestrzeń wokół nich. Jakoś nie bardzo pamiętam.


Sadziłam je na szczęście na zapłociu. Rosły w szpalerze rozmaitych drzewek.




Podobnie jak tamaryszki mają tendencję do zarastania.



Poprzez podkrzesywanie można uformować pień lub kilka pni, ale boczne gałęzie (konary) co roku produkują zwisy w dół.





Faktycznie świetnie znoszą susze. Rozjaśniają zakątki, ale drugi raz już bym ich nie wybrała. To drzewa typu gledicji trójcierniowej. Nie da się przewidzieć, czy czasem nie będą wymagały jakiegoś cięcia. Mnie ten kolec wbił się w głowę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
April 14:32, 06 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Haniu, bardzo ci dziękuję za zdjęcia. Ładne drzewka z nich uformowałaś. Mi raczej będzie zależało żeby od dołu były zarośnięte, żeby osłaniały mnie od drogi asfaltowej. I o ironio, posadzę obok glediczji trójcierniowej Sunburst. Powinien być ciekawy kontrast kolorystyczny.
Bardzo mnie też cieszy że długo trzyma listki
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 16:18, 06 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Wczoraj jeszcze zrobiłam kilka fotek brachytrichy przed cięciem.
Ze zdziwieniem odkryłam że oczar Jelena, posadzony w zeszłym roku kwitnie w najlepsze Nie wiem od kiedy bo nie miałam czasu wychodzić do ogrodu.







____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies