Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Monika83 10:30, 07 lut 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
April napisał(a)


A znasz Morenę? Na samym wjeździe do Wołomina, może nawet to już Wołomin. Za stacją benzynową a przed centrum handlowym. Też mają sporo hortek. W zeszłym roku kupiłam u nich Sweet Pink Anabell. Ale ogrodówki też mieli
W Morenie byłam ale w Ciemnym przed Wołominem, ceny podobne jak w Witona w Radzyminie. Z tego co wiem to i Wołominie też jest Morena , może ci sami własciciele mają te dwa sklepy.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Mirka 13:06, 07 lut 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Aprilku nie wiem czy akurat ty potrzebujesz rady ale co tam pomądrzę się trochę
Co do przesadzania traw to nie jedną już pewnie przesadzałaś i dzieliłaś
Moja zasada jest taka przesadzać i dzielić wczesną wiosną jak jeszcze śpią.
Moje tak przesadzane nawet nie odczuły tego.
Tak że nie zrażaj się tylko popróbuj
Miłego dnia
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mgduska 13:39, 07 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Aprilku, czy oczar u Ciebie łapie się u Ciebie na linię kroplującą, czy sam daje radę?
Ładne to albowiem i rozciąga sezon kwiatowy.
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 13:51, 07 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Johanka77 napisał(a)
Oczar ładny, ale inne kfiottki do schrupania


Inne niejadalne Kłaczek może utkwić w gardle
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:52, 07 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Judith napisał(a)
Ależ dostojny kiciuś .


On to jeszcze nic. Kotka to sama wyniosłość. Tyle że nie ma takiego parcia na szkło....
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:58, 07 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Aprilku

Dobrze, że napisałaś o tym trzcinniku że się rozsiewa. Moje rosną w takim miejscu, że raczej tam nie pielę więc mogły się rozsiać. Będę się przyglądać wiosna jeszcze przy scięciu wytrzepie nasiona.
Trawy zazwyczaj ciężko dzielić mowa o miskantach najpierw wykopać graniczy z cudem. Trzeba mocnego osiłka a później przy dzieleniu drwala.

Trzcinnik nie ma dużych korzeni. Dziel jak ma już zielone na wierzchu i wsadzaj do luźnej ziemi i dobrze podlej. Ostatnio dzieliłam Memory i Gracilimusa wykopałam korzenie później eM przecinał kępy piła szablasta akumulatorowa idzie jakbyś chleb kroiła.

Oprócz kici podziwiam też ciemierniki u mnie tak kwitnących w glebie jeszcze nie ma. Bardzo ładne.


Elu, to teraz może się okazać że tam masz masę kępek trzcinnika. Popatrz dokładnie. On tworzy małe kępki a już u małych trawek, takich 10cm widać to środkowe przedzielenie liścia. No i są sztywniejsze niż trawa.
Ja miskanty dzieliłam tylko takie co miałam w donicy. Piłą spalinową. Takich w gruncie jeszcze nie i nie pali mi się do takich działań. U mnie tak szybko nie przyrastają bo piach. Dobra ziemia w dołku nie wystarcza na długo. Chcę wcześnie przyciąć rabatę z trawami i wysypać na nią cienką warstwę obornika przekompostowanego i na to kora. Ciekawa jestem jak na to zareagują rośliny.
Ciemierniki też czekają na przycięcie liści, zwłaszcza Niger. One jeszcze niezbyt wyrywne. Nie widać ich wśród suchych hakonek. Tak więc roboty czeka mnie mnóstwo.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:05, 07 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Magara napisał(a)

Jola, dzięki za wszystkie zdjęcia i informacje
I oczarami widzę też kusisz Ja już którąś kolejną wiosnę się nimi zachwycam ale chyba ciut rozumu nabrałam i jeszcze nie kupiłam bo nie wiem gdzie by mógł mieć miejsce - od kiedy mam jako tako poplanowane rabaty procesy decyzyjne mi się znacznie wydłużyły
Kot Twój - urodzony celebryta Nie wiem jak to jest, że koty zawsze wiedzą kiedy będą zdjęcia i zupełnie "przypadkowo" meldują się na sesji Tylko jeden z naszych kocich wychowanków miał w tym przedmiocie lęki i na widok telefonu czy aparatu uciekał gdzie pieprz rośnie
A sezon to ja rozpocznę jak przestanie lać, wiać i padać - optymistycznie zakładam, że jeszcze w lutym Póki co pada praktycznie non stop i jest tak mokro, że działka jak pole ryżowe wygląda


Coś pomieszałam kolejność odpowiadania

Ja oczary mam od bardzo niedawna. Sztuk dwa
Westerstede drugi rok i Jelena pierwszy rok. Marzy mi się jeszcze Feuerzauber. Albo taki Amethyst, jaki wynalazła Galgasia.
U ciebie pole ryżowe a u mnie każda ilość wsiąka w trzy minuty. Tak źle i tak do bani. Co nam nie przeszkodzi sadzić, grabić, kopać Chyba od 20lutego ma być po kilkanaście stopni na plusie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:07, 07 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Alija napisał(a)

Oczar kwitnie pięknie i bardzo wcześnie, ale ten kwiatek jest bezkonkurencyjny.


Alicjo, bardzo się zdziwiłam jak zobaczyłam badyle obsypane kwieciem. Jakoś nie doczytałam że Jelena jest taka wczesna.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:09, 07 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Joann napisał(a)
Aprilku, czytam, że zakupy poczynilaś I dobrze, co będziemy siebie żałować przyjemności
Oczar cudny, a kiciuś? Bezkonkurencyjny!


Planowałam nie kupować. Ale miałam chyba za dużego doła po zimie. Musiałam się podleczyć.
Jak kiciusiowi powiem jak go chwalą, to mu się pod kopułką popsuje A i tak charakterek ma raczej roszczeniowy
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:11, 07 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Kordina napisał(a)


W takim razie albo masz wrodzony talent do kompozycji, albo masz tak cudny ogród, że wystarczy pstryk i każde ujęcie jest piękne
U mnie za zimno i deszczowato, aby cokolwiek robić w ogrodzie, tylko doglądam i planuję prace ale niektórych to widzę ostro wzięła ta choroba - "zaraza ogrodnicza". U mnie dopiero w fazie inkubacji


Dzięki
Doglądani i planowanie bardzo ważne. Nic na wariata, żeby dwa razy nie robić. Jeszcze z rozrzewnieniem będziesz wspominać te czasy ale będzie już za późno żeby zawrócić
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies