Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 18:28, 08 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
anpi napisał(a)
Faktycznie, nie koniecznie lepsza mysz w zasłonie niż w ogrodzie Mój poprzedni kot zostawiał prezenty na tarasie. Ale czasami tam też rozprawiał ptaszki , więc nieciekawie Ale to był bardzo łowny kot, ten to bardziej kanapowiec, więc może lepiej niech do domu nie znosi podarków

Edit.A oczar czarujący!


Och te nasze koty, można by nie jedną flaszkę rozpić przy okazji opowieści o nich.
Jelenę polecam, na żywo jeszcze ładniejsza.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:31, 08 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
m_gocha napisał(a)


Dzięki za odpowiedź

Zastanawia mnie czy z czasem (i jeżeli tak to po jakim czasie) te otworki nie "zarosną" kamieniem. Niestety woda u mnie raczej twarda.
No i czy na zimę tak zostawiamy na zewnątrz?


Może nie będzie tak źle. Jakby co to weźmiesz grubszą igłę i oblecisz dziurki.
Oczywiście że na zimę zostawiasz. Tych węży nie trzeba przedmuchiwać pod ciśnieniem przed zimą bo one i tak się samoczynnie opróżniają. Same zalety. Ja je tylko lekko przysypuję korą żeby nie były widoczne. I to tylko przy brzegach rabat.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 18:34, 08 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
inka74 napisał(a)
Ja tnę co roku swojego Arnold Promise. Kilka razy już go pokazywałam i pisałam jak to robię. Ale ja go tnę bo nie mogę sobie pozwolić na jego rozmiar docelowy. A nie po to aby go zagęścić bo to zrobi sam, bez pomocy tylko za kilka lat. Jak go przytniesz to nie wymusisz zagęszczenia. To tak nie działa w przypadku oczarów.
Jelenę zostaw przez najbliższe 2-3 lata tak jak jest, bez cięcia. Jest piękna. Po pierwsze musi się ukorzenić. Po drugie oczary najpiękniejszy pokrój uzyskują same ale tu trzeba uzbroić się w cierpliwość. Jak rośnie nie w tym kierunku co chcesz - podwiązuj ją. Na razie tylko tyle.


Wiesz, jakoś wcześniej nie zwracałam na to uwagi bo nie miałam oczarów. Poza tym to już wszystko tniesz
Jeśli on się sam zagęści to fajnie. Ja spróbuję tylko gałązki bardziej pionizować i tyle. Uzbroję się w cierpliwość.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Monia81 19:09, 08 lut 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8001
Jolu i ja też pochwalę oczara Jelena zapisałam sobie tą odmianę, przydała by mi się taka wcześniejsza kwitnąca, bo moja Diane i Pallida jeszcze nic nie pokazują, a tak już bym chciała te frędzelki zobaczyć a kocurek cudnie na fociach wychodzi
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Agania 21:11, 08 lut 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
April napisał(a)


Och te nasze koty, można by nie jedną flaszkę rozpić przy okazji opowieści o nich.
Jelenę polecam, na żywo jeszcze ładniejsza.

Moja młoda drugi dzień po sterylizacji, odpoczywa, goi się bardzo ładnie,
bardzo lubi wylewać wodę z miseczki i wysypywać na taką kałużę żwirek z kuwetki, tak się bawi,
a ja myślałam że ze dwa dni będzie spokój

W ogrodzie jeszcze nie byłam, ale roślinek już dużo kupiłam tylko że do akwarium
O roślinności doniczkowej nie wspomnę i to jest normalne…tak sobie tłumaczę, że zabijam deprechę
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Magleska 21:21, 08 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18384
Piękny ten oczar -mam dwa -nie pamiętam odmiany -muszę im te frędzelki sfocić póki są

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
m_gocha 22:01, 08 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
April napisał(a)


Może nie będzie tak źle. Jakby co to weźmiesz grubszą igłę i oblecisz dziurki.
Oczywiście że na zimę zostawiasz. Tych węży nie trzeba przedmuchiwać pod ciśnieniem przed zimą bo one i tak się samoczynnie opróżniają. Same zalety. Ja je tylko lekko przysypuję korą żeby nie były widoczne. I to tylko przy brzegach rabat.

Dzieki

A w dzisiejszym programie Rok w ogrodzie akurat o oczarach była mowa i o ich cięciu
Właściciel ogrodu opowiadał, że tnie po przekwitnięciu (najpóźniej w czerwcu) i dają super radę
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Agatorek 00:04, 09 lut 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
April napisał(a)


Agnieszko, posadź jej więcej to Venus się znudzi, przecież wszystkich nie wykopie? Ja początkowo martwiłam się o trzcinniki bo koty i psy namiętnie je podgryzały. Ale jak już miałam ich dużo to okazało się że tych drobnych zniszczeń już w tej masie nie było widać. Tak więc wykorzystaj swoje przestrzenie i po prostu dosadź więcej


Dobry pomysł, tak pewnie zrobię . Niestety Venus nadal ma zapędy ogrodnicze, już jedną trawkę znalazłam wykopaną w tym tygodniu .

Oczar śliczny. Muszę wpisać te frędzelki na listę chciejstw …
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Brzozowadzie... 21:32, 09 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Jolu Oczar cudny! Ja mam tego Feuerzauber, właśnie zaczyna i już mi się podoba. Jelenę miałam, posadziłam jesienią, ale ją taki grzyb dorwał, że nie przeżyła zimy. Jak patrzę na Twojego, to mi żal.
A teraz zachorowałam na jeszcze jednego, tylko jakiegoś cytrynowego tym razem, choć zapierałam się jeszcze niedawno, że żółtego nie lubię Muszę tylko znaleźć fajną odmianę.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Margo2 22:32, 10 lut 2022


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 760
Moje oczary też już kwitną
Ten miniaturowy ma bardzo niepozorne kwiatki. Chyba, że jeszcze się bardziej rozwiną, ale raczej nie mam nadziei.
Ciekawe jak on będzie wyglądał za kilka lat.
Mój kot zapowiada się ba łazęgę.
Raczej jest mało ospały. W domu psoci, czuję, że w tym roku nadal będe go pilnowała w ogrodzie.
I znowu sznurek?
Mam tego dosyć.
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies