Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 14:14, 07 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Monika83 napisał(a)
W Morenie byłam ale w Ciemnym przed Wołominem, ceny podobne jak w Witona w Radzyminie. Z tego co wiem to i Wołominie też jest Morena , może ci sami własciciele mają te dwa sklepy.


W Ciemnym już nie ma. Oni się przenieśli właśnie do Wołomina.
Ceny jak wszędzie. Rośliny ostatnio bardzo podrożały. Covid, zamknięcie i chęć upiększania swojego otoczenia spowodował spory popyt. Szkółki zwietrzyły więc hossę w swojej branży.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:18, 07 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Mirka napisał(a)
Aprilku nie wiem czy akurat ty potrzebujesz rady ale co tam pomądrzę się trochę
Co do przesadzania traw to nie jedną już pewnie przesadzałaś i dzieliłaś
Moja zasada jest taka przesadzać i dzielić wczesną wiosną jak jeszcze śpią.
Moje tak przesadzane nawet nie odczuły tego.
Tak że nie zrażaj się tylko popróbuj
Miłego dnia


Mirko śmiało. Ja zawsze chętnie słucham rad. Owszem dzielę trawy na potęgę ale głównie hakonechloa. Z innymi nie do końca mi po drodze. A nie, jeszcze trzcinnik Karl Foester u mnie szaleje. Brachytricha na tyle mocno się siała, że poza pierwszą sadzonką jaką dostałam, nigdy nie musiałam jej dzielić. A wtedy zrobiłam to za późno, szpadlem. A powinnam ostrym nożem.
Obiecuję poprawić się
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 14:18, 07 lut 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17957
April napisał(a)


...
Chyba od 20lutego ma być po kilkanaście stopni na plusie.


Po ile????
Boszszsz, straszne są takie wahania, pewnie po tych prognozowanych kilku ciepłych dniach zaraz znów przyjdzie jakiś minus, pewnie mały bo mały ale zawsze...
Ale co tam, każde ocieplenie jest mile widziane a jeszcze jak się trafi w weekend to już w ogóle bajka . Ja do dziś czuję pośladki, uda i krzyż po tym sobotnim cięciu...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 14:20, 07 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Mgduska napisał(a)
Aprilku, czy oczar u Ciebie łapie się u Ciebie na linię kroplującą, czy sam daje radę?
Ładne to albowiem i rozciąga sezon kwiatowy.


Oczar świeżak, rabata świeżak, linia kroplująca jeszcze nie rozłożona. Jest w planach teraz do zrobienia. Ale czy zdążę?
Tak więc odpowiadając na twoje pytanie, radzi sobie sam, tuż obok sosen. Ale ja podlewałam z góry jak było bardzo sucho.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:21, 07 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
A teraz pytanie, kto przycinał oczary? Bo jak widać na zdjęciach Jelena ma dość długie badylki. Pytanie czy się sama zagęści czy je po kwitnieniu ciapnąć o połowę? Hę?
____________________
April April podbija las Mazowsze
antracyt 14:23, 07 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Ja nie cięłam, ale pamiętam, że ktoś tnie -Asia Galgasia?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 14:28, 07 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
mrokasia napisał(a)


Po ile????
Boszszsz, straszne są takie wahania, pewnie po tych prognozowanych kilku ciepłych dniach zaraz znów przyjdzie jakiś minus, pewnie mały bo mały ale zawsze...
Ale co tam, każde ocieplenie jest mile widziane a jeszcze jak się trafi w weekend to już w ogóle bajka . Ja do dziś czuję pośladki, uda i krzyż po tym sobotnim cięciu...


No takie prognozy czytałam. 12 stopni. Mogę przeliterować
Ale wiadomo, prognozy różnie się sprawdzają.
Ja też mam zakwasy po sobocie. Najbardziej uda. No ale jak przez ostatnie trzy miesiące siedziałam po kilkanaście godzin w robocie, weekend nie weekend, to się zastałam. Ale to miły ból
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:29, 07 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
antracyt napisał(a)
Ja nie cięłam, ale pamiętam, że ktoś tnie -Asia Galgasia?


Dzięki, ona oczarowy guru
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 14:41, 07 lut 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17957
Oczary tnie Inka.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magara 15:09, 07 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6528
Hmmm... u mnie prognoza na luty mówi, że po 20tym będzie od 3 do 5 stopni i deszcze ze śniegiem do końca miesiąca, tak więc...

A cięcie oczarów również z Asią mi się kojarzy, a raczej z Jej Tatą ale na własnej pamięci do końca polegać nie mogę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies