Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 08:08, 13 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9893
Monia81 napisał(a)
Jolu i ja też pochwalę oczara Jelena zapisałam sobie tą odmianę, przydała by mi się taka wcześniejsza kwitnąca, bo moja Diane i Pallida jeszcze nic nie pokazują, a tak już bym chciała te frędzelki zobaczyć a kocurek cudnie na fociach wychodzi


To był przypadkowy zakup ale jestem z niego zadowolona. Piękny kolor, no i to nieoczekiwane wczesne kwitnienie.
Sierściuch lubi być podziwiany
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:13, 13 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9893
Agania napisał(a)

Moja młoda drugi dzień po sterylizacji, odpoczywa, goi się bardzo ładnie,
bardzo lubi wylewać wodę z miseczki i wysypywać na taką kałużę żwirek z kuwetki, tak się bawi,
a ja myślałam że ze dwa dni będzie spokój

W ogrodzie jeszcze nie byłam, ale roślinek już dużo kupiłam tylko że do akwarium
O roślinności doniczkowej nie wspomnę i to jest normalne…tak sobie tłumaczę, że zabijam deprechę


Koty szybko się goją, tak jak psy.
Moje koty nie mają misek w pobliżu kuwet. A z kuwet zawsze żwirek się wysypuje. U mnie to właśnie kotka zawsze mocno zasypuje swoje dzieło, rozsypując wokoło sporo żwirku. Kocur nie grzebie w kuwecie, co na fajda, tak zostawia. Taki męski typ.
Co do roślin w domu to ja raczej nie mam, uśmiercam domowe. Ogród zadowala mnie w zupełności
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:15, 13 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9893
Magleska napisał(a)
Piękny ten oczar -mam dwa -nie pamiętam odmiany -muszę im te frędzelki sfocić póki są


Magdo, czyli też masz jakieś wczesne odmiany oczara? Ja mam jeszcze Westerstede ale nic nie pokazuje póki co.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:18, 13 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9893
m_gocha napisał(a)

Dzieki

A w dzisiejszym programie Rok w ogrodzie akurat o oczarach była mowa i o ich cięciu
Właściciel ogrodu opowiadał, że tnie po przekwitnięciu (najpóźniej w czerwcu) i dają super radę


Nie oglądałam. Ale swoich na razie nie będę cięła. Tak jak radziły dziewczyny, podeprę kijkami bambusowymi żeby uzyskać pożądany pokrój i będę obserwować. Za młody na drastyczne kroki. Ale dobrze wiedzieć że mimo wszystko można ciąć.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:20, 13 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9893
Agatorek napisał(a)


Dobry pomysł, tak pewnie zrobię . Niestety Venus nadal ma zapędy ogrodnicze, już jedną trawkę znalazłam wykopaną w tym tygodniu .

Oczar śliczny. Muszę wpisać te frędzelki na listę chciejstw …


Z psami straty w ogrodzie raczej nieuniknione. Mój pies kopie sobie dołki na rabatach pod domem i tam się mości. Ucierpiały już trzcinniki, hakonki. Musiałam na zimę rabaty pod domem odgrodzić siatką.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:27, 13 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9893
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Cześć Jolu Oczar cudny! Ja mam tego Feuerzauber, właśnie zaczyna i już mi się podoba. Jelenę miałam, posadziłam jesienią, ale ją taki grzyb dorwał, że nie przeżyła zimy. Jak patrzę na Twojego, to mi żal.
A teraz zachorowałam na jeszcze jednego, tylko jakiegoś cytrynowego tym razem, choć zapierałam się jeszcze niedawno, że żółtego nie lubię Muszę tylko znaleźć fajną odmianę.


Agatko, masz oczara który mi się marzy. Jeszcze na niego poluję choć prawdę mówiąc nie wiem gdzie bym posadziła.
Z Jeleną się nie poddawaj, warto ją mieć. Musiałaś jakąś zainfekowaną już sadzonkę kupić. Sklep powinien uwzględnić reklamację.

Mój Westerstede ma fajny kolor. Nie jest to cytrynowy, tylko taki jasny żółty, raczej jednak o ciepłym odcieniu. A też się zarzekałam wcześniej że żółtego nie lubię. A teraz sama świadomie go wprowadzam do ogrodu

____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:31, 13 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9893
Margo2 napisał(a)
Moje oczary też już kwitną
Ten miniaturowy ma bardzo niepozorne kwiatki. Chyba, że jeszcze się bardziej rozwiną, ale raczej nie mam nadziei.
Ciekawe jak on będzie wyglądał za kilka lat.
Mój kot zapowiada się ba łazęgę.
Raczej jest mało ospały. W domu psoci, czuję, że w tym roku nadal będe go pilnowała w ogrodzie.
I znowu sznurek?
Mam tego dosyć.


Gosiu, to wklej zdjęcie swojego oczara, pokaż go.
Każdy kot ma inny charakter, no nie do przewidzenia. Może cię jeszcze pozytywnie zaskoczy? Mojemu kocurowi też się jeszcze zdarzy że się włóczy. Ale na długo nie wychodzi.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 08:38, 13 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9893
Wczoraj trochę pocięłam hakonek, takich pod domem, w osłoniętym miejscu. Ale na odsłoniętych rabatach był szron, rano nie dało się nic robić. Dziś też na minusie. Poczekam aż się ociepli to powycinam floksy i astry. Astry już ruszyły. Sporo werbeny ma zielone pędy.
Ja już niemal zapełniłam jedną z czterech komór kompostownika. Dziś ciąg dalszy, słoneczko świeci
Życzę wam ogrodowo udanego dnia
____________________
April April podbija las Mazowsze
Basilikum 13:34, 14 lut 2022


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
April napisał(a)

Magdo, czyli też masz jakieś wczesne odmiany oczara? Ja mam jeszcze Westerstede ale nic nie pokazuje póki co.

pozachwycalam sie Twoja Jelena przepiekna
ja mam 'diane' i 'arnold promise' oba kwitna od 2 tygodni

u nas ostatnie dni bardzo sloneczne w nocy mroz ale w dzien nawet do 10 stopni juz doszlo. Sporo juz kwitnie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
April 10:55, 15 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9893
Basilikum napisał(a)

pozachwycalam sie Twoja Jelena przepiekna
ja mam 'diane' i 'arnold promise' oba kwitna od 2 tygodni

u nas ostatnie dni bardzo sloneczne w nocy mroz ale w dzien nawet do 10 stopni juz doszlo. Sporo juz kwitnie


U ciebie jednak sporo cieplej, wszystko kwitnie co najmniej dwa tygodnie wcześniej. Jelena pewnie by u ciebie kwitła na koniec grudnia
Kiedyś nie ekscytowałam się oczarami. Nie rozumiałam co jest nadzwyczajnego w tych drobnych kwiatkach, kiedy i tak nikt nie szwęda się po ogrodzie bo jest zima. A teraz to wyczekiwanie na wiosnę, na pierwsze objawy życia w pełni mi wynagradza oczar kwitnący w lutym a drugi w marcu. Jeszcze muszę gdzieś zdobyć przebiśniegi Apetyt rośnie w miarę jedzenia
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies