Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 17:29, 17 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
TAR napisał(a)
znalazlam ale ani cebulki nie wykopalam, tylko dokumentacje zdjeciowa zrobilam nad strumykiem bylo tez troche złoci żóltej. z kolei w trojmiejskim parku krajobazowym mozna sie natknac na pola zawilcow. na mierzei pod krynica sa łany zawilcow, konwalii i paproci. musze polazic po moich lasach, ciekawe co tam wyhacze, konwalijki dwulistne juz mam


BRAWO TY

Przy okazji poczytałam że jest ona objęta częściową ochroną i że jest Rezerwat przyrody Śnieżyczki w powiecie sokołowskim woj, maz. Może warto się wybrać na jakieś zwiedzanie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 17:31, 17 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Znajdź jakąś mieścinę w pobliżu, w której organizowane są takie wtorkowo-piątkowe targi typu mydło i powidło. Tam często pojawiają się starsze panie lub panowie, którzy dorabiają do emerytury sprzedając nadwyżki ze swoich ogródków.
W takim właśnie miejscu nabyłam swoje przebiśniegi i ranniki.


W Radzyminie jest takie miejsce. Zobaczę. Bo w Warszawie to raczej nie sądzę
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 17:32, 17 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
antracyt napisał(a)

Czy one przypadkiem nie są pod ochroną? Chyba, że w swoim nowym lesie je znalazłaś
Już doczytałam dalszą część


Też byłam ciekawa czy są pod ochroną i doczytałam że tylko w rezerwatach.
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 18:36, 17 lut 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
April napisał(a)


BRAWO TY

Przy okazji poczytałam że jest ona objęta częściową ochroną i że jest Rezerwat przyrody Śnieżyczki w powiecie sokołowskim woj, maz. Może warto się wybrać na jakieś zwiedzanie


kochana, ja nigdy tego nie robie (raz jedyny z parku na Westerplatte podkradlysmy ziemioplona ale w majowy weekend ogromnie mnie zachwycily dywanowe polacie pod starymi drzewami). Generalnie wole podziwiac, ponapawac sie i niech sobie spokojnie rosnie. sluzy.

przylaszczki sobie kupilam w bylinach, odmianowe i tak zanikly bo im teren nie pasowal

jak troche sie poogarniam ze sprawami w domu, moze w kolejny weekend wyskoczymy na szukanie wiosny do arboretum,
____________________
Ogrod nad bajorkiem
sierika 19:41, 17 lut 2022

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Mam przebiśniegi ale zbyt mało by pokazywać jednak dość by cieszyć oczy. Za mało kupowałam, mam panią na ryneczku, która rozmnaża i co roku sprzedaje, jednak w tym sezonie i ona nie ma za dużo. Prosiłam o 10 czy 20 sadzonek/doniczek p9/ przyjdzie zadowolić się kilkoma/trzymam kciuki by dotrzymała obietnicy i zostawiła mi/. Takie są pewne, że wyjdą, wyrosną, przyrosną.
Wiem gdzie rosną łany pod niezamieszkałym domem ale skakać przez płot nie wypada w moim wieku
Od 3 miesięcy nie udzielam się w moim wątku wcale a i przedtem sporadycznie więc nie naczytasz się i nie uświadczysz nic ciekawego. Może szkoda czasu na zglądanie?
____________________
EwaSierika
SlonecznyOgrod 22:02, 17 lut 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Dziewczyny, a ja szukałam przyczyny, czemu moje przebiśniegi, które dostałam kiedyś cały karton na wymianę. Zanikły mi tyle kępek , normalnie szok i nie wiem czemu. Miałam je na najniższym piętrze przed szpalerem hortensji. i tam jest linia nawadniająca.
Myślałam , że wymarzy...
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Monika83 22:21, 17 lut 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2990
April napisał(a)


No nie mam od kogo odkopać. U mnie nikt ogrodu nie uprawia. Nie ma drugiego takiego wariata we wsi
Wsiądę na rower i będę objeżdżać okoliczne miejscowości (pamiętacie taką emotikonkę tarzającą się ze śmiechu? To właśnie tu teraz pasuje

Serio w twojej miejscowości nikt ogrodu nie uprawia? od wczesnej jesieni to było normalnie zatrzęsienie w sklepach ogrodniczych, biedronkach itp. cebulek przebiśniegów, krokusów, szafirków itp.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
m_gocha 00:14, 18 lut 2022


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Cebulki przebiśniegów są bardzo wrażliwe na przesuszenie i dlatego rzadko w takiej formie bywają w CO. A w marketach jak to w marketach.
Mus zatem poszukać na jakimś lokalnym ryneczku babuni z przebiśniegami. Najlepiej sadzić prosto z ogródka do ogródka - również w fazie kwitnienia
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Magara 00:21, 18 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
A ja dostałam od jednej z sąsiadek całą michę przebiśniegów - wykopała w środku miasta, na dawnych terenach ROD, gdzie deweloper z koparkami właśnie wjeżdżał - w ostatniej chwili uratowała To też jest sposób na pozyskanie, a przy okazji ocalenie roślin, bez żadnych wyrzutów sumienia i myśli o "skubaniu" cudzego
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 08:19, 18 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
sierika napisał(a)
Mam przebiśniegi ale zbyt mało by pokazywać jednak dość by cieszyć oczy. Za mało kupowałam, mam panią na ryneczku, która rozmnaża i co roku sprzedaje, jednak w tym sezonie i ona nie ma za dużo. Prosiłam o 10 czy 20 sadzonek/doniczek p9/ przyjdzie zadowolić się kilkoma/trzymam kciuki by dotrzymała obietnicy i zostawiła mi/. Takie są pewne, że wyjdą, wyrosną, przyrosną.
Wiem gdzie rosną łany pod niezamieszkałym domem ale skakać przez płot nie wypada w moim wieku
Od 3 miesięcy nie udzielam się w moim wątku wcale a i przedtem sporadycznie więc nie naczytasz się i nie uświadczysz nic ciekawego. Może szkoda czasu na zglądanie?


Czyli jednak takie wędrowanie przebiśniegów z ogrodu do ogrodu jest bardzo popularne. Fajnie masz z tym ryneczkiem. Trzymam kciuki żeby ci się udało zdobyć kolejne sadzonki.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies