Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

mrokasia 13:54, 17 lut 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Wiesz, że u mnie cebulowych jak na lekarstwo. Nie sadziłam nowych bo ciągle te rabaty jeszcze przewalam i mi było szkoda. No, dobra, z lenistwa też .
Ale tej jesieni muszę cebulowe wsadzić, nie ma to tamto. Tylko zdecydowanie więcej takich co ich nie trzeba wykopywać i takich, żeby mnie jak najmniej ich zasychające liście wkurzały .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 14:03, 17 lut 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
na chwile wstawie jak to sie u mnie prezentuje, mialam okazje przeanalizowac okres 1,5 roku, chcialam znalezc najlepsza miejscowe na dom, widok z domu i tarasu no i oczywiscie zeby drzew jak najmniej wyciac, to fotka z sierpnia

____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 14:14, 17 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
TAR napisał(a)
Aprilku najlepiej odkopac od kogos kępkę. ja osobiscie najbardziej lubie te pospolite które w ogrodach widac. Wiec nie czekaj, przebiśki nie czekaja i wychodza.

przejezdzam kolo takiego miejsca gdzie wylewaja sie z ogrodu az do rowu i chce zapukac do chatki i zapytac czy moge malusia kepke sobie odsadzic, nie z ogrodu ale to co poza nim. tylko smialosci musze jeszcze nabrac. na razie mam te od mezatego ocalale z zaglady.

mam jeszcze jedno takie miejsce gdzie rosna jakby na dziko, tez sobie wyszly sobie z ogrodu ale nie umiem takim chamidlem byc i wykopac komus. a domek stary i nikt tam nie mieszka. ech te dylematy.

ja teraz ogrod bede miec rzut beretem od szkolki, w ktorej sie ostatnio zaopatrywalam w cudownosci, cala kase tam przepuszcze. musze naprawde sie hamowac.



No nie mam od kogo odkopać. U mnie nikt ogrodu nie uprawia. Nie ma drugiego takiego wariata we wsi
Wsiądę na rower i będę objeżdżać okoliczne miejscowości (pamiętacie taką emotikonkę tarzającą się ze śmiechu? To właśnie tu teraz pasuje
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:16, 17 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
mrokasia napisał(a)
Wiesz, że u mnie cebulowych jak na lekarstwo. Nie sadziłam nowych bo ciągle te rabaty jeszcze przewalam i mi było szkoda. No, dobra, z lenistwa też .
Ale tej jesieni muszę cebulowe wsadzić, nie ma to tamto. Tylko zdecydowanie więcej takich co ich nie trzeba wykopywać i takich, żeby mnie jak najmniej ich zasychające liście wkurzały .


Ja też nowych cebulowych nie dosadzałam poza czosnkami które zrabowałam od koleżanek Tulipanów już nie chcę, za drogo to wychodzi i za dużo męczarni jak na jednoroczne.
Z liśćmi zasychającymi i wykopywaniem mam to samo. Nie znoszę tego.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 14:17, 17 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
TAR napisał(a)
na chwile wstawie jak to sie u mnie prezentuje, mialam okazje przeanalizowac okres 1,5 roku, chcialam znalezc najlepsza miejscowe na dom, widok z domu i tarasu no i oczywiscie zeby drzew jak najmniej wycicac, to fotka z sierpnia


Nie usuwaj, będziemy wiedziały o czym dyskutujemy

Faktycznie masz przekrój wszystkiego co możliwe
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 14:19, 17 lut 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
April napisał(a)


No nie mam od kogo odkopać. U mnie nikt ogrodu nie uprawia. Nie ma drugiego takiego wariata we wsi
Wsiądę na rower i będę objeżdżać okoliczne miejscowości (pamiętacie taką emotikonkę tarzającą się ze śmiechu? To właśnie tu teraz pasuje


mozesz bardzo sie zdziwic na co napotkasz, ja wlasnie tak przypadkiem znalazlam w lesie pole przylaszczek
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Mgduska 14:29, 17 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
TAR napisał(a)


mozesz bardzo sie zdziwic na co napotkasz, ja wlasnie tak przypadkiem znalazlam w lesie pole przylaszczek


Skarby znalazłaś, dałam w zeszłym roku kilkanaście zeta za sadzonkę
____________________
Sałatka pokrzywowa
TAR 14:43, 17 lut 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
znalazlam ale ani cebulki nie wykopalam, tylko dokumentacje zdjeciowa zrobilam nad strumykiem bylo tez troche złoci żóltej. z kolei w trojmiejskim parku krajobazowym mozna sie natknac na pola zawilcow. na mierzei pod krynica sa łany zawilcow, konwalii i paproci. musze polazic po moich lasach, ciekawe co tam wyhacze, konwalijki dwulistne juz mam
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 16:46, 17 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
April napisał(a)


Czyli choroba przebiśniegowa się nasila, nikt nie jest zaszczepiony

Może warto spróbować faktycznie. Ale wolałabym kupić takie kwitnące. A nie wiem gdzie można u mnie zdobyć. Dziewczyny tak straszą tymi przesuszonymi cebulkami. Chyba w weekend będzie rajd po ogrodniczych.


Znajdź jakąś mieścinę w pobliżu, w której organizowane są takie wtorkowo-piątkowe targi typu mydło i powidło. Tam często pojawiają się starsze panie lub panowie, którzy dorabiają do emerytury sprzedając nadwyżki ze swoich ogródków.
W takim właśnie miejscu nabyłam swoje przebiśniegi i ranniki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 17:16, 17 lut 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
TAR napisał(a)


mozesz bardzo sie zdziwic na co napotkasz, ja wlasnie tak przypadkiem znalazlam w lesie pole przylaszczek

Czy one przypadkiem nie są pod ochroną? Chyba, że w swoim nowym lesie je znalazłaś
Już doczytałam dalszą część
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies