Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

sierika 20:14, 15 lut 2022

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Przebiśniegi koniecznie, duuuuuuużo przebiśniegów.
____________________
EwaSierika
Mgduska 20:28, 15 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)


U ciebie jednak sporo cieplej, wszystko kwitnie co najmniej dwa tygodnie wcześniej. Jelena pewnie by u ciebie kwitła na koniec grudnia
Kiedyś nie ekscytowałam się oczarami. Nie rozumiałam co jest nadzwyczajnego w tych drobnych kwiatkach, kiedy i tak nikt nie szwęda się po ogrodzie bo jest zima. A teraz to wyczekiwanie na wiosnę, na pierwsze objawy życia w pełni mi wynagradza oczar kwitnący w lutym a drugi w marcu. Jeszcze muszę gdzieś zdobyć przebiśniegi Apetyt rośnie w miarę jedzenia


Ja tak miałam z przebiśniegami - gdzie to ładne jak nieładne, chuchro mikre i tyle. A teraz się cieszę jak gwizdek, bo mam i powiększam kolekcję. I czekam na kępy. Inna sprawa, że w poprzedniej miejscówce przebiśniegi mi się uwsteczniały i prawie znikły.
____________________
Sałatka pokrzywowa
TAR 11:41, 16 lut 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
April napisał(a)


Z psami straty w ogrodzie raczej nieuniknione. Mój pies kopie sobie dołki na rabatach pod domem i tam się mości. Ucierpiały już trzcinniki, hakonki. Musiałam na zimę rabaty pod domem odgrodzić siatką.


bialaski pod tym wzgledem sa idealem, nie kopia dołow, nie niszcza a jedynie troche trawek pociamkaja. stanowczo wola uwalic sie na kocyku niz na trawniku co w brzuszki kłuje
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mirkaka 13:03, 16 lut 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Mgduska napisał(a)


Ja tak miałam z przebiśniegami - gdzie to ładne jak nieładne, chuchro mikre i tyle. A teraz się cieszę jak gwizdek, bo mam i powiększam kolekcję. I czekam na kępy. Inna sprawa, że w poprzedniej miejscówce przebiśniegi mi się uwsteczniały i prawie znikły.


Ja miałam z przebiśniegami tak samo
Dopiero Ogrodowisko nauczyło mnie że one też są piękne i pożądane w ogrodzie. Teraz bardzo hołubię swoje kępy, nawet je rozsadzam żeby były w różnych miejscach
A Oczar jest piękny, ale ja jeszcze się na niego nie zdecydowałam, właśnie dlatego że kwitnie zimą i te kwiatki takie małe
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
April 20:09, 16 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
sierika napisał(a)
Przebiśniegi koniecznie, duuuuuuużo przebiśniegów.


Jak to w miarę upływu czasu zmieniają nam się potrzeby Masz Ewo u siebie przebiśniegi?
Przypomniało mi się że miałam odzyskać hasło do ZZ i sobie tam poczytać co u Ciebie Ostatnio bardzo zapracowana byłam. Trochę się chyba zaczyna uspokajać to stopniowo będę nadrabiać zaległości
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 20:10, 16 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Mgduska napisał(a)


Ja tak miałam z przebiśniegami - gdzie to ładne jak nieładne, chuchro mikre i tyle. A teraz się cieszę jak gwizdek, bo mam i powiększam kolekcję. I czekam na kępy. Inna sprawa, że w poprzedniej miejscówce przebiśniegi mi się uwsteczniały i prawie znikły.


Ciekawe to co piszesz. Jak myślisz, jaka była przyczyna zanikania przebiśniegów? Jakie tam były warunki?
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 20:11, 16 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
TAR napisał(a)


bialaski pod tym wzgledem sa idealem, nie kopia dołow, nie niszcza a jedynie troche trawek pociamkaja. stanowczo wola uwalic sie na kocyku niz na trawniku co w brzuszki kłuje


No tak, ale twoje to rasowe futra. A moja suka przygarnięta jako szczenię, zagubione w lesie. I takie dzikie klimaty jej we krwi zostały. Lubi sobie jamkę wykopać i w niej spędza całe dnie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 20:13, 16 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
mirkaka napisał(a)


Ja miałam z przebiśniegami tak samo
Dopiero Ogrodowisko nauczyło mnie że one też są piękne i pożądane w ogrodzie. Teraz bardzo hołubię swoje kępy, nawet je rozsadzam żeby były w różnych miejscach
A Oczar jest piękny, ale ja jeszcze się na niego nie zdecydowałam, właśnie dlatego że kwitnie zimą i te kwiatki takie małe


Może i do oczara się przekonasz. Przebiśniegi przecież też mikre A zdobyły serce
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 09:06, 17 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)


Ciekawe to co piszesz. Jak myślisz, jaka była przyczyna zanikania przebiśniegów? Jakie tam były warunki?


Myślę, że miały za kwaśno i za sucho. Teraz są pod wisienką, obok ciemierników, miodunki i epimediów, w lepszej ziemi i zacisznym miejscu. Wychodzą, szykują się do kwitnienia, więc jest postęp

Mnie zachwyciły u Montiego Dona, widząc takie łany, nie można marudzić, że są mikre.
____________________
Sałatka pokrzywowa
TAR 09:28, 17 lut 2022


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
mowicie ze przebiśki kwasnego nie lubia? to u mnie pewno bedzie problem bo łany igielek sie sciela. moze w drewnianych donicach je posadze i nie zanikna albo gdzies pod brzozami
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies