Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 07:40, 23 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Pokochałam tiarelki w ogrodzie Zany. Piękne zdjęcia im robiła. Posadziłam u siebie na glinie bez większych nadziei na ich rozrost, a one świetnie się zaaklimatyzowały.
U Ciebie też fajnie się prezentują.


Ja niestety nie umiem robić takich zdjęć jak Zana, ale właśnie po jej fotkach doceniłam bardziej tiarelki i je postanowiłam wyeksponować
Zaskoczyłaś mnie tym że na glinie też dają radę. Zatem roślina do polecania
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:42, 23 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Magleska napisał(a)
Jola masz przepiękny ogród z przyjemnością zawsze oglądam nowe fotki
kicia -drapieżna modelka -czaruje na rabatach


Magdo, zawsze zapraszam, choć ja wiecznie spóźniona
To kocur się tak lansuje. Moja kotka raczej unika fotografowania
On tak wymaga uwagi, potrafi mi się wdrapywać po plecach jak pielę. Strasznie namolny
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:44, 23 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Martka napisał(a)
April, zachwyciły mnie Twoje tiarelle, jest cudny efekt Zazdroszczę Ci cienia, rośliny cienia są piękne, subtelne, tajemnicze, koniec kropka. Sierpówki mieszkają obok u sąsiada, na wiosnę czasem zaglądały do mnie, zawsze parka, u Ciebie przy misie - urocze zdjęcie.


A ja wszystkim zazdroszczę słońca. Ale cień doceniam. Najlepszy ogród to taki gdzie mamy wszystko Ale wiadomo, w życiu nie można mieć wszystkiego
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:45, 23 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Gosiek33 napisał(a)



Str 1223 na początku


tak, to te białe z żółtym oczkiem. Są śliczne Chętnie przy okazji cię z nich ograbię
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:46, 23 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
AgaCzek napisał(a)
Zaglądnęłam do wątku i poczułam się jak w Holandii- te tulipany urzekają! Ogród tez piekny.


Tulipany to nie moje. To zdjęcia z wizyty u Inki z wątku Przerwa na kawę. Warto tam zajrzeć.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:53, 23 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Jolu, wszem i wobec baaardzo Ci dziękuję za wczorajszą gościnę!
Zachwyciłam się efektem pięknego, wielogatunkowego jakby runa leśnego jaki stworzyłaś na tym trudnym kawałku ziemi. Oczarowuje ścieżka z tarasu prowadząca do misy. I budzi podziw szeroki front kolejnych prac Nie wiem, czy znam drugą osobę, która tyle pracy włożyła, by stworzyć swój ogród.
Brawo, tworzysz spójną całość nowoczesnego leśnego ogrodu z równie nowoczesnym domem.
Naprawdę jestem Ci wdzięczna za tak miłe przyjęcie. Przekaż uściski również Mężowi - legendy krążące o Jego kulinarnych talentach są w pełni uzasadnione
A zdjęć oczywiście brak, szkoda było robić słabe foty w takim ogrodzie, a dobrego sprzętu i talentu w tym kierunku również brak


Agatko, bardzo dziękuję za odwiedziny. Z Anią sprawiłyście że dzień był bardzo udany Cieszę się że się podobało również na żywo. Zawsze to trema bo nie da się wówczas ukryć "rabat wstydu" i innych w trakcie przebudowy
Małżonek czuje się doceniony
Dzięki za epimedium, już posadzone. Zrobiłam trzy duże sadzonki z tego wielkiego kępiszcza co przywiozłaś. Buziak wielki. Oby się rozrastało tak chętnie jak inne rośliny od Ciebie.
Fajnie że pogoda dopisała i mogłyśmy kontynuować dalej u Ani.

Aniu, wielkie dzięki za gościnę. Zawsze bardzo chętnie zlatujemy się do twojego ogrodu. Nawet się wpraszamy
Dziewczyny, było super.
Mrokasia- buziaki

Dziewczyny, to teraz trzeba odwiedzić Agatę
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:54, 23 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Brzozowadziewczyna napisał(a)

O! To jest właśnie mały fragment tego zachwycającego efektu poszycia leśnego!


cmok
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:57, 23 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Juzia napisał(a)
Ja też się nie mogę nadziwić tym poszyciem leśnym
Zachwycająco masz!
Paprociowisko dopiero zrobione a już zapiera dech!


No cóż, jak to w lesie
Ale prawda jest taka, że im więcej roślin, tym łatwiej je utrzymać. Same siebie wzajemnie ocieniają. Opadłe liście produkują próchnicę. Najgorsze były początki. Z czasem robi się łatwiej. Nawet dotarłam do etapu, że ogród zaczął mi się podobać
Dzięki
____________________
April April podbija las Mazowsze
tulucy 08:14, 23 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
April napisał(a)


Dlatego one nie są na dobre gleby bo zjedzą wszystko. Ja usuwam, pilnuję wszelkich odrostów.


Kurna, zabiję Izkę powiedziała mi, że ten większy się nie rozłazi. Okazało się, że z dereniami kawałek sobie od niej przywlekłam. A ona ma od Ciebie, jak mi powiedziała. Ale skoro "się nie rozłazi", tom głupia zostawiła. Iść wyciągać?????? Nie wyrzucę, dam mamie, ona ma takie suchy kawał miejsca pod świerkami. Tam jej prawie nic nie chce rosnąć. Piaski mazowieckie klasyczne tam ma.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 08:19, 23 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17954
Tiaaaa, ja mam barwinka od Was obu. Od Aprila w hortensji a od Lucy w lilaku.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies