Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

malgol 14:51, 04 lut 2023


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Czesc babeczki mój wątek jeszcze śpi tak jak i ja a tu jak w ulu wiec mam nadzieje ze gospodyni się nie obrazi...powiedzcie mi o co chodzi z trawnikiem...pełno mchu a pH 7. Chciałam w przerwach na zimowanie zrobić wapnowanie trawnika,ale zdurniałam. Nie wapnowac?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
April 17:27, 04 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Tarcia, nie wiem czy dałabym psychicznie radę ze szczeniakiem. Trudna praca z wychowaniem. Ale ważne, żeby w nowym domku już nie niszczył i nie brudził. Więc mocno trzymam kciuki za postępy.


Gosia, ja bym jednak dawała dolomit. Jest sporo wilgoci to mech się trzyma po wierzchu. Ja też zamierzam to końcem lutego zrobić, jak miną te zapowiadane mrozy.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Ewik 18:02, 04 lut 2023


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Super trafiłam na jesienne foty, są cudne, takie klimatyczne .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Magara 23:28, 04 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Jola, pytanko, może głupie:
szukam sobie tej Twojej brachycośtam Czy "trzcinnik krótkowłosy Calamagrostis brachytricha" to jest właśnie to co Ty masz??? Jak googlam to mi różne dziwne rośliny wygooglowuje

P.S. TARcia, kciuki trzymam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mary 14:40, 05 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
April napisał(a)


Też się nad tym zastanawiałam.
Ale potem przyglądałam się zdjęciom i Marysi świecznice mają pochylone kwiatostany a racemosa chyba ma pionowe.

Też miałam takie wnioski z porównania ze zdjęciami w internecie.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 15:02, 05 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
April napisał(a)


Nie no spoko, dasz radę. Tak dużo masz tych zapisków? Ja już się uspokoiłam, za dużo kupuję, nie mam czasu notować co. A z pewnością nie elektronicznie. Jednak zeszyt szybciej

Zeszyty tradycyjne to miałam w czasie bodowy domu, a potem gdzieś do 2016 ogrodu.
Bardzo trudno coś w tych starych zeszytach znaleźć. Zapiski elektroniczne są niezastąpione, choć to zajmuje o wiele więcej czasu. Search ... i już wiem.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Kokesz 17:17, 05 lut 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
malgol napisał(a)
Czesc babeczki mój wątek jeszcze śpi tak jak i ja a tu jak w ulu wiec mam nadzieje ze gospodyni się nie obrazi...powiedzcie mi o co chodzi z trawnikiem...pełno mchu a pH 7. Chciałam w przerwach na zimowanie zrobić wapnowanie trawnika,ale zdurniałam. Nie wapnowac?


Hej

Ja też mam pełno mchu bo jesienią słońce nisko i drzewa robią cień na cały trawnik.
Wiosną wygrabiam przy okazji wertykulacji i po prostu nawożę.
Jesienią i zimą co roku mam to samo.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
malgol 11:13, 06 lut 2023


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
April napisał(a)


Gosia, ja bym jednak dawała dolomit. Jest sporo wilgoci to mech się trzyma po wierzchu. Ja też zamierzam to końcem lutego zrobić, jak miną te zapowiadane mrozy.
Kokesz napisał(a)



Ja też mam pełno mchu bo jesienią słońce nisko i drzewa robią cień na cały trawnik.
Wiosną wygrabiam przy okazji wertykulacji i po prostu nawożę.
Jesienią i zimą co roku mam to samo.


Jola,Renia ale ja to pH to zmierzyłam dużo głebiej niz ten mech ma korzenie i wyszło takie wysokie. Dziwi mnie to bardzo i skłonna jestem uwierzyć ,że cos nie tak z tym elektronicznym phmetrem.
U mnie tez co roku po zimie duzo mchu a po wertykulacji trawnik odbija ,ale chciałam go jeszcze wspomóc tym wapnowaniem. Naczytałam sie jednak ,że gdy pH nie jest niższe niż 5,5 to nie powinno się wapnować bo można zaszkodzić trawie. I bądź tu mądry
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Rojodziejowa 11:51, 06 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8401
A nie dokładniejszy do sprawdzania PH e w warunkach domowych jest test z płynem Helliga?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
April 12:11, 06 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Ewik napisał(a)
Super trafiłam na jesienne foty, są cudne, takie klimatyczne .


Dzięki Nawet nie myślałam robiąc fotki, że tak się spodobają. Zdjęcia sporo tracą na jakości po wstawieniu i już nie ma tego efektu, tej magii, którą widzi oko
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies