Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

April 11:07, 09 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10145
Magara napisał(a)

Jola, wieeelkie dzięki Jak dużo one miejsca potrzebują???



Ja swoje sadziłam co 30-40cm. Zależy jaki efekt chcesz uzyskać. Jak się rozrosną i będziesz chciała mieć mniejsze, smuklejsze kępy, to zawsze można podzielić. One z czasem się lekko rozkładają na boki.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:10, 09 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10145
Ewik napisał(a)
Mnóstwo pracy włożyłaś ale efekty mega, roże zacytowane na powyższych fotach wyglądają super, że Alden-kę mus miec


Ewa, a już chciałam sobie odpuścić a ty podjudzasz
Niestety szybko u mnie się wyjaławia ziemia i róże tracą wigor. Zużywają to co dostały do dołka przy sadzeniu i później nie da się już nawozami uzupełnić czegoś takiego.
Ale Aldenka za mną tupie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:16, 09 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10145
Strasznie się wczoraj wnerwiłam na swojego pieska bo skubana wykopała mi cisa, który rósł przy samej ścianie domu. Tak kopała sobie jamkę że poleciały trzy trzcinnik, cis i jakieś brunnery. Zasypała mi przy tym kompletnie derenie Kelsey. Zła jestem bo rabata przerabiana w zeszłym roku. Ja wiem że tego cisa chciałam wykopać i posadzić gdzie indziej bo stwierdziłam że za blisko domu, ale żeby to robić w środku zimy to przesada. Chrzanię taką pomoc. Na szybko znalazłam dołek po wyjętej z ziemi donicy z czosnkami. Miałam na szczęście ziemię do siewu w garażu, bo przecież wszystko zmarznięte. Popełniłam więc prowizorkę, ale na psicę mam focha zwłaszcza że tak naprawdę to nie wiem ile czasu ten cis już tam leżał wykopany, bo nie łaziłam po ogrodzie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kordina 15:57, 09 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4704
Widzisz zwierzęta wyczuwają nastroje właścicieli, jeśli niefortunnie myślisz co chcesz zrobić, to Ci w tym pomogą. Uważaj co myślisz
Moja psica tylko zeżarła moje podomowe croxy, a tylko pomyślałam, ze już są ciut zużyte
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 23:11, 09 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6573
April napisał(a)



Ja swoje sadziłam co 30-40cm. Zależy jaki efekt chcesz uzyskać. Jak się rozrosną i będziesz chciała mieć mniejsze, smuklejsze kępy, to zawsze można podzielić. One z czasem się lekko rozkładają na boki.

I to jest prawdziwa wskazówka

Psiej roboty Ci współczuję. Na pocieszenie - ja mam rabaty zryty przez koty. Mówiąc wprost - zasrane i przegrzebane z tego powodu na maksa
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
April 07:44, 10 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10145
Kordina napisał(a)
Widzisz zwierzęta wyczuwają nastroje właścicieli, jeśli niefortunnie myślisz co chcesz zrobić, to Ci w tym pomogą. Uważaj co myślisz
Moja psica tylko zeżarła moje podomowe croxy, a tylko pomyślałam, ze już są ciut zużyte


A co jak 'Myślę" że jestem na nią wkurzona i jeszcze coś mi przesadzi to dostanie łomot- jakoś tych nastrojów i myśli nie zauważa Jakoś to wybiórczo działa, zupełnie jak u mojego eMa

A croxy się dobrze żuje
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:45, 10 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10145
Magara napisał(a)

I to jest prawdziwa wskazówka

Psiej roboty Ci współczuję. Na pocieszenie - ja mam rabaty zryty przez koty. Mówiąc wprost - zasrane i przegrzebane z tego powodu na maksa


Oj to chyba wolę przesadzać cisa zimą niż czyścić rabatę po kotach
Współczuję, może jakieś odstraszanie potrzebne. Tylko co to mogłoby być...
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kordina 08:16, 10 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4704
Co do kotów kiedyś kupowałam odstraszacz w aerozolu, bo jeden kot namiętnie mi wszystkie okna i parapety oznaczał, że nie można było otworzyć okien ze względu na charakterystyczny koci cuch.
April napisał(a)

...Jakoś to wybiórczo działa, zupełnie jak u mojego eMa...


Bo to czysty behawior jest
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
April 08:22, 10 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10145
Już mi się bardzo dłuży ta zima. Niniejszym popełniłam już sporo zakupów internetowych i kolejne w przygotowaniu. Potem będę żałować i złościć się na siebie że dodaję sobie roboty. Ale na ten moment mnie to uszczęśliwia Jestem zakupoholiczką? Na jakiejś grupie anonimowych zakupoholików pewnie bym mi przytaknęli

Zamówiłam

Świecznica japońska 'Cheju-do' Cimicifuga japonica 'Cheju-do' × 2
Głowaczek olbrzymi Cephalaria gigantea × 1
Kuklik 'Lemon Drops' Geum 'Lemon Drops' ×3
Nachyłek różowy 'American Dream' Coreopsis rosea 'American Dream' × 1
Pięciornik krwisty Potentilla hybr. atrosanguinea × 2
Pragnia syberyjska × 3
Ślaz piżmowy Malva moschata × 3
Świecznica groniasta Cimicifuga racemosa × 1


Calita (Million bells) pełna niebieska 6 x
Gaura Gambit White 6x
Kosmos czekoladowy 6 x
Naparstnica Illumination Flame 6 x

oraz Dalie:
Dalia Kulista Wizard of Oz 1 szt
Dalia Dekoracyjna Prince Valiant 1 szt
Dalia Talerzowa Cafe au Lait Royal 1 szt
Dalia Kulista Pink Pearl 1 szt
Dalia Talerzowa Lavender Perfection 1 szt
Dalia Talerzowa Cafe au Lait Twist 1 szt
Dalia Dekoracyjna Strawberry Cream 1 szt
Dalia Dekoracyjna Seniors Hope 1 szt
Dalia Dekoracyjna Holly Hill Black Beauty 1 szt
Dalia Dekoracyjna Labyrinth

a w koszyku jeszcze czekają:
pomidor szczepiony Kakao
Pomidor szczepiony Cupidissimo
Pomidor szczepiony Bolzano
Pomidor Philovita F1
Szałwia Kisses Wishes 6 sztuk
Pennisetum Rubrum 6 sztuk

Zapisałam ku pamięci, jakby mi umknęło. To tak nawiązując do rozmów, jakie kto prowadzi notatki ogrodowe
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 08:31, 10 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Piękne zakupy. Podziwiam jak zawsze.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies