Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Kordina 08:53, 10 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Nachyłek różowy kupiłam 10 szt w zeszłym roku, zobaczę jak przezimował. Kukliki też mam w koszyku bardzo podobają mi się świecznice.
April napisał(a)
Już mi się bardzo dłuży ta zima....
a w koszyku jeszcze czekają:
pomidor szczepiony Kakao
Pomidor szczepiony Cupidissimo
Pomidor szczepiony Bolzano
Pomidor Philovita F1
Szałwia Kisses Wishes 6 sztuk
Pennisetum Rubrum 6 sztuk

Zapisałam ku pamięci, jakby mi umknęło. To tak nawiązując do rozmów, jakie kto prowadzi notatki ogrodowe


I słusznie, nie daj Boże zapomniałabyś dokupić i dopiero by było
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
bialydomek 09:03, 10 lut 2023


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 187
na koty czytałam, ale i sama mam zamiar jutro zastosować, bo też mi podlewają słupki drewniane,
wyłożyć przepołowione cytryny, (wcześniej troche sobie jednak soku z nich wycisnę)
tych cytryn to pewnie kilka/kilkanaście potrzeba, ale przecież możesz je ciągle dokladać,

skoro działa na koty to pewnie i na psa podobnie?

o occie też czytałam, no ale przecież nie wszędzie mozna go polać...
antracyt 11:10, 10 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Lista zakupowa zacna a zawartość koszyka bardzo przyjemna dla oka Będzie się wiosną działo
Ja sobie cała zimę zerkam do skrzyń warzywnych, gdzie zgromadziłam większość zeszłojesiennych różanych zakupów i lekki niepokój mnie dopada jak pomyślę o sadzeniu tej gromadki

ps. Też szukam sprawdzonego sposobu na odstraszanie dzikiego kota. Regularnie posikuje mi elewację i sklepowe spreje niewiele pomagają.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 11:39, 10 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Ja się przerzuciłam z zakupoholiczki roślinnego na remontowy jakieś urozmaicenie w życiu trzeba mieć, a co
Fajne rośliny kupiłaś
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wiolka5_7 12:46, 10 lut 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20465
Oj niedobry psiak
Moją też jak spuszczę z oka to kopie doły. Ostatnio przy nowych cisach zrobiła dół

To się nazywają zakupy
Ja Śś kupiłam tylko wczoraj w necie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
April 13:48, 10 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Kordina napisał(a)
Nachyłek różowy kupiłam 10 szt w zeszłym roku, zobaczę jak przezimował. Kukliki też mam w koszyku bardzo podobają mi się świecznice.


I słusznie, nie daj Boże zapomniałabyś dokupić i dopiero by było


Nachyłek kupowałaś wiosną? Pokaż fotki Ciekawa jestem. Wzięłam tylko jednego na próbę.
Kukliki u mnie nieszczególnie, nie wiem czemu kupiłam kolejne Eksperymentuję z odmianami, może się którymś spodoba jednak.
Czyli...egzemplarz kwalifikuje się do leczenia
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:49, 10 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
bialydomek napisał(a)
na koty czytałam, ale i sama mam zamiar jutro zastosować, bo też mi podlewają słupki drewniane,
wyłożyć przepołowione cytryny, (wcześniej troche sobie jednak soku z nich wycisnę)
tych cytryn to pewnie kilka/kilkanaście potrzeba, ale przecież możesz je ciągle dokladać,

skoro działa na koty to pewnie i na psa podobnie?

o occie też czytałam, no ale przecież nie wszędzie mozna go polać...


O tym sposobie nie słyszałam. Na szczęście u mnie nie ma obcych kotów. Pies skutecznie o to dba więc wybaczam kopanie dołków. Foch już mi minął. Pewnie wróci jak będę rabatę reanimować.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:55, 10 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
antracyt napisał(a)
Lista zakupowa zacna a zawartość koszyka bardzo przyjemna dla oka Będzie się wiosną działo
Ja sobie cała zimę zerkam do skrzyń warzywnych, gdzie zgromadziłam większość zeszłojesiennych różanych zakupów i lekki niepokój mnie dopada jak pomyślę o sadzeniu tej gromadki

ps. Też szukam sprawdzonego sposobu na odstraszanie dzikiego kota. Regularnie posikuje mi elewację i sklepowe spreje niewiele pomagają.


No właśnie fajnie się wybiera, kupuje, koszyki internetowe pojemne. Tylko potem ta refleksja przychodzi.... ale jest za późno i trzeba sadzić.
Ty masz róże do posadzenia, ja do przesadzenia. Tak czy siak robota nas kocha
Ale damy radę, kto jak nie my. Potem będzie radość z kwitnących I w tym duchu...
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:57, 10 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja się przerzuciłam z zakupoholiczki roślinnego na remontowy jakieś urozmaicenie w życiu trzeba mieć, a co
Fajne rośliny kupiłaś


Sylwia, masz już tak gęsto że przerwa w zakupach ogrodowych w pełni uzasadniona. Poza tym jakie ilości musiałabyś nabywać żeby "było widać"
A remontowo efekt będzie bardziej widoczny. A jakie samozadowolenie z tych własnoręcznie wykonanych prac. No ja ciągle nie mogę wyjść z podziwu wobec tego co uskuteczniacie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:59, 10 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Wiolka5_7 napisał(a)
Oj niedobry psiak
Moją też jak spuszczę z oka to kopie doły. Ostatnio przy nowych cisach zrobiła dół

To się nazywają zakupy
Ja Śś kupiłam tylko wczoraj w necie


Wiola, u mnie też nowe rośliny są zwykle zagrożone bo jak sypnę obornik granulowany to drażni psi nos i musi sprawdzić co tam jest.
Ale tutaj wykopała trzyletniego cisa. Oby przeżył bo już ładnie podrósł.

co do ŚŚ to bardzo jestem ciekawa jaki egzemplarz ci się trafił. Przysyłali ci zdjęcia rośliny, jak aktualnie wygląda, czy działasz w ciemno?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies